Clippers mocniejsi od Celtics

Boston Celtics ponoszą swoją szóstą z rzędu i dziewiątą w przeciągu ostatnich dziesięciu spotkań porażkę. Słowa Geralda Wallace’a o tym, iż trasa wyjazdowa po zachodzie zniszczy Celtów niestety zaczynają się spełniać. Tym razem nie był to jednak blowout, ponieważ podopieczni Brada Stevensa nawiązali walkę z Clippers, a w końcowym efekcie byli gorsi o zaledwie 6 oczek, 105-111. Dobre spotkania rozegrali Avery Bradley i Jordan Crawford. Spotkanie na ławce rezerwowych rozpoczął Jared Sullinger i był to jeden z jego najgorszych meczów rozegranych w trykocie C’s.

Blake Griffin zdobył game-high 29 oczek, 17-krotnie stając na linii rzutów wolnych. Do tego uzbierał także 8 asyst i 6 zbiórek. DeAndre Jordan zanotował 11 punktów i 13 zebranych piłek, oraz +16 w statystyce +/-. Avery Bradley i Jordan Crawford rzucili po 24 punkty, a Jeff Green zakończył występ notując double-double – 15 punktów i 11 zbiórek.

Celtowie przegrywali już 16 oczkami w pierwszej kwarcie, ale sukcesywnie i z uporem zmniejszali różnicę, aż w końcu w trzeciej kwarcie, po celnym rzucie z półdystansu Avery Bradleya doskoczyli do Clippers na jeden punkt. Następnie C’s zanotowali okres 3 minut bez punktu, co zostało skrupulatnie wykorzystane przez gospodarzy, którzy zanotowali w tym czasie run 8-0.Po chwili prowadzenie znów wróciło do poziomu 16 oczek, jednak koniec spotkania, był bardziej zacięty, niż by się tego spodziewano.

Jared Sullinger znalazł chyba sposób na wyładowanie swojej frustracji i niestety, jest to zły sposób, skierowany w stronę przeciwników. Sully, który ostatnio zmaga się z urazem dłoni, zaczyna wyrastać na jednego z tzw. dirty players, czyli zawodników potrafiących bez mrugnięcia okiem sfaulować mocno i brutalnie. Sullinger musiał opuścić parkiet w spotkaniu z Denver Nuggets, w poprzednich spotkaniach także zdarzały mu się przewinienia techniczne i niesportowe. Tym razem zaczaił się na Blake’a Griffina i gdy ten wchodził pod kosz, Jared trdycyjnie zawiesił na nim swoje ręcę, ściągając go do ziemi. Jared Sullinger rozegrał w tym spotkaniu zaledwie 12 minut.

010814-Celtics-Clippers-600
Jordan Crawford także dał się we znaki sędziom, otrzymując od nich przewnienie techniczne. Jordan był niezadowolony po tym, jak sędziowie nie odgwizdali przewinienia, gdy wchodząc pod kosz był ostro broniony przez Williego Greena. Kris Humphries również zapamięta to spotkanie – silny skrzydłowy C’s stał się kolejną ofiarą Blake’a Griffina, któa została zmiażdżona wsadem w półkolu podkoszowym.

Keith Bogans i Vitor Faverani byli jedynymi zdrowymi zawodnikami, którzy nie ujrzeli parkietu. Nowy nabytek C’s, Jerryd Bayless zanotował 11 oczek trafiając 3 z oddanych 9 rzutów, dodając do tego 5 asyst, 3 zbióki i 2 przechwyty. Niemalże udało mu się przechwycić piłkę w najważniejszym momencie, czyli końcówce spotkania, jednak na jego nieszczęście, sędziowie uznali, że wykroczył poza przepisy regulaminowej obrony.

Celtowie zanotowali 19 strat, co przełożyło się na 24 punkty z kontry Clippers. C’s z szybkich ataków zdobyli tylko 5 oczek.

HOT: Blake Griffin – silny skrzydłowy Clippers zanotował 29 oczek, trafiając 9 z oddanych 14 rzutów i 17-krotnie stając na linii rzutów wolnych.

NOT: – Jares Sullinger – zawodnik, który bronił Blake’a przez 12 minut, które spędził na parkiecie, spudłował 5 z oddanych 6 rzutów i popełnił kolejne brutalne wykroczenie.