C’s ograni w TD Garden

Boston Celtics, po bardzo zaciętej końcówce spotkania ulegli dzisiejszej nocy Detroit Pistons we własnej hali, 106-107. Celtowie rozegrali świetną pierwszą połowę, jednak rozkojarzenie i brak dobrej defensywy totalnie odmieniły losy spotkania. Był to moment oddechu dla kibiców i zawodników, którzy bombardowani są ostatnio plotkami transferowymi. Tłoki do zwycięstwa poprowadziła dwójka leworęcznych zawodników, rozgrywający swój pierwszy sezon w trykotach klubu z Mo-Town, czyli Brandon Jennings, Greg Monroe i Josh Smith.

 

BOXSCORE | GALERIA | SKRÓT

Brandon Jennings zdobył game high 28 punktów, trafiając 9 z oddanych 21 rzutów, m. in. także trójkę, na 46 sekund do końca spotkania, która okazała się być trafieniem ustalającym wynik końcowy. Celtowie prowadzili w pierwszej kwarcie 9 oczkami, w kolejnej powiększyli przewagę do 19 punktów, aby w trzeciej kwarcie prowadzić różnicą 21 oczek. To jednak było zbyt mało.

Jennings zanotował także 14 asyst. Do pomocy miał Josha Smitha, który zdobył 20 oczek. 7 zawodników Celtów zanotowało dwucyfrowe zdobycze punktowe, najlepiej z nich wypadli Sullinger (19 punktów i 8 zbiórek) oraz Jordan Crawford (17 oczek, 6 punktów, 4 zebrane piłki).

C’s rozpoczęli mecz zdobywając aż 42 oczka w pierwszej odsłonie i trafiając niemalże 70 % swoich rzutów. Bradley i Crawford zdobyli w tej części gry po 10 oczek, a kwartę zakończył w efektownym stylu Jared Sullinger, palcami trącając wysoką piłkę posłaną przez Geralda Wallace’a równo z końcową syreną.

Pistons zbliżali się regularnie przez całą trzecią i czwartą odsłonę, obejmując prowadzenie w czwartej kwarcie i powiększając je do 7 oczek. C’s jednak nie zamierzali odejść z pustymi rękami – wzięli się za odrabianie strat i na 61 sekund do końca spotkania z dystansu celnie przymierzył Jared Sullinger, dięki czemu C’s objęli prowadzenie 105-104. Odpowiedź była natychmiastowa – równo z 24 sekundą akcji Pistons, trójkę odpalił Jennings. Trafił.

Szansę na zwycięstwo zaprzepaścił Jeff Green, pudłując spod kosza. Trzeba jednak przyznać, że był dobrze broniony przez Josha Smitha.

625x527

Dobre spotkania rozegrali Brandon Bass i Courtney Lee, których nazwiska pojawiły się w plotkach dotyczących wymiany z Houston. Bass zanotował 11 oczek i 7 zbiórek, Lee dodał 10 punktów z ławki rezerwowych.

C’s przegrali walkę na deskach o 5 zbiórek, mieli także mniej punktów z ponowienia. Ogólnie Koniczynki trafiły aż 49.4 % swoich rzutów, jednak to nie wystarczyło.

HOT: Sully – Ze starterów tylko Sullinger i Drummond trafili conajmniej 50 % swoich rzutów, Jared zdobył jednak więcej punktów – 19 (Drummond – 14).

NOT: Crawford – Rozgrywający Celtics spudłował 11 z oddanych 15 rzutów. Nie była to jego noc.