Stevens przedstawił skład na mecz z Raptors

30 października 2013 roku powinien być ważną datą dla nas wszystkich – kibiców Boston Celtics – to właśnie za kilkanaście minut rozpocznie się dla naszej drużyny, a więc także i dla nas sezon zasadniczy NBA. Celtowie powoli się rozgrzewają w hali w Toronto, gdzie zmierzymy się z miejscowymi Raptors.  W spotkaniu nie wystąpi Jared Sullinger – zawieszony przez władze C’s na 1 mecz, w związku z zarzutami, jakie przedstawiono mu w te lato. Jednak dużo ważniejsza absencja w składzie Bostończyków wiąże się z odejściem Paula Pierce’a i Kevina Garnetta do Brooklyn Nets. To już za nami, a jak wiadomo nie warto żyć przeszłością. Przyjrzyjmy się teraźniejszości…

Dzisiaj mija dokładnie 180 dni od ostatniego oficjalnego meczu Celtics, który zakończył się porażką z NY Knicks i w efekcie wyeliminowaniem Zielonych z Playoffs 2013. W międzyczasie dokonała się prawdziwa rewolucja w składzie i sztabie trenerskim Celtów. Boston pod wodzą nowego trenera w pierwszym meczu sezonu 2013/14 zagra znanym nam już ustawieniem z tegorocznego preseason. Bradley Stevens stawia na Bigball i wyjściowa piątka będzie wyglądać następująco: Avery Bradley – Jeff Green – Gerald Wallace – Brandon Bass – Vitor Faverani. Swoją decyzję Stevens tłumaczy następująco:

„Wydaje mi się że potrzebujemy [pod koszem kogoś] dużego, wysokiego, dlatego [widzę] czy to Vitora [Faveraniego], czy to Kelly’ego [Olynyka] w naszym wyjściowym ustawieniu graczy.”

Powyżej przedstawiony lineup może szybko ulec zmianie – Sullinger powinien w najbliższej przyszłości zastąpić Bassa w pierwszej „piątce”. Co może trochę osłabić spacing, wobec czego spodziewałbym się zmiany Wallace na kogoś z lepszym rzutem za trzy. Jednak takie zmiany wykrystalizują się najwcześniej za kilka (kilkanaście) kolejek. Teraz powinniśmy żyć tylko faktem, że Celtowie powracają w kolejnym sezonie NBA – nie patrzmy na wynik, ja osobiście cieszę się, że znowu zobaczę koszykarzy w biało-zielonych strojach na parkietach NBA.

No właśnie, a co Wy myślicie o s5 Stevensa: Bradley – Green – Wallace – Bass/Sullinger – Faverani/Olynyk? Czy Bigball to właściwa droga, przynajmniej do zakończenia rehabilitacji przez Rajona Rondo?