Bostońska liga typerów, czyli konkurs na najbardziej cwanego Celta – WYNIKI

N początku tego roku postanowiliśmy urządzić naszego bostońskiego typera, a każdy kibic mógł oddać swoje typy w 10 stworzonych na tę okazję pytaniach. Nie zapomnieliśmy o tym, dlatego teraz, gdy sezon już się skończył, przyszedł czas na podsumowanie, które łatwe nie było, ale Szczypiorowi w końcu się udało i oto są – wyniki pierwszego w historii naszej strony konkursu na najbardziej cwanego Celta. Wielkie brawa i szacun dla Szczypiora za zorganizowanie całego konkursu, wielkie brawa również dla Was, bo walka o zaszczytny tytuł była naprawdę zacięta. Czas jednak oddać głos prowadzącemu – ogarniajcie poniższe podsumowanie i sprawdzajcie, które miejsce zajęliście! ~Timi


PYTANIE 1:

LICZBA ZWYCIĘSTW EKIPY BOSTON CELTICS W SEZONIE 2012/2013

Oczekiwania względem tego sezonu były bardzo duże. Na półmetku sezonu przed przerwą na All-Star Game liczyliśmy, że drużyna z Beantown będzie do samego końca walczyć o jak najwyższe miejsce we wschodniej konferencji zwłaszcza, że byliśmy wtedy w trakcie długiej zwycięskiej passy która rozbudziła apetyty. Niestety Boston tylko minimalnie przekroczył barierę 50% zwycięstw notując 41 zwycięstw.

Najwięksi optymiści typowali, że Bostonowi uda się wygrać od 54 do 56 spotkań. Ale nawet najwięksi pesymiści nie sądzili, że Celtom pójdzie w tym roku tak słabo.

NAJLEPSI:

Najbliżej poprawnego wyniku był Krzysztof Biernacki który wytypował 42 wygrane. Drugi był Lejku z 43 a podium zamykał Marek Skrzypczak typując 44 mecze zakończone zwycięstwem Bostonu.

TYPY REDAKCJI

Timi = 48

Mruwka = 47

Ksero = 48

Szczypior = 47

Kitt = 50


PYTANIE 2:

NAJDŁUŻSZA PASSA ZWYCIĘSTW PO PRZERWIE NA MECZ GWIAZD

 Pierwsza passa która rozpoczęła się przed półmetkiem sezonu narobiła apetytu i rozbudziła nadzieję w walce o najwyższe trofea. Jednak w przeciwieństwie do poprzedniego roku druga część tego sezonu nie zaskoczyła nas renesansem formy naszych zawodników i można powiedzieć, że Boston w drugiej odsłonie radził sobie wyjątkowo… różnie. Zwycięstwa z mocnymi drużynami przeplatane ze słabiakami sprawiły, że nie mogliśmy mięć żadnej pewności odnośnie tego jak będzie prezentować się forma Celtics w Playoff. Po weekendzie gwiazd Boston zanotował serię tylko 5 zwycięstw z rzędu.

Najdłuższa typowana przez Was passa to 11. Najwięcej osób stawiało na odpowiedzi pomiędzy 6 a 8 wygranych w serii. Pesymiści typowali jednak, że maks na co stać Boston to wygranie jedynie 4 spotkań z rzędu.

NAJLEPSI:

W tej kategorii dużo osób typowało trafnie serię 5 spotkań. Byli to: Mid_RZ, Smutek, Marek Jestrabek, Krzysztof Toczek, Neithan_18th, Radek, Kuubaz, Fufi ADT, KiTT9, Paweł Cichy, Hondooo, Lejtos, Tomasz Żurek, FOX14, Timi, Marek Skrzypczak.

TYPY REDAKCJI

Timi = 5

Mruwka = 6

Ksero = 6

Szczypior = 6

KiTT = 5


PYTANIE 3:

NAJWIĘCEJ PUNKTÓW ZDOBYTYCH PRZEZ CAŁĄ DRUŻYNĘ CELTICS W POJEDYNCZYM MECZU

Mimo, że od czasu przybycia do Bostonu Kevina Garnetta tożsamością tej drużyny stała się obrona to nie możemy zapominać, że to umieszczanie piłki w koszu przeciwnika jest podstawą tego sportu. Celtics w tym sezonie nie mieli wielu spotkań w których zachwycali zdobyczami punktowymi. Mim, że dwukrotnie zaaplikowali rywalom 118 punktów to Ich rekord punktowy w tym roku został ustanowiony 13 kwietnia w spotkaniu przeciwko ekipie Orlando Magic w którym Celtics zdobyli aż 120 oczek a bardzo dobre zawody rozegrał Courtney Lee.

Większość Waszych odpowiedzi oscylowała w okolicy 120 punktów. Najbardziej optymistycznym typem było 135 punktów natomiast jedna z osób nie wierzyła nawet, że Celtics są w stanie trafić więcej niż 103 punkty.

NAJLEPSI:

Mimo, że wiele osób było bardzo blisko (wiele odpowiedzi typujących 119 czy 121) to poprawnej odpowiedzi – 120 punktów – udzieliły następujące osoby: Grzegorz Knober, Szymon Langier oraz Viejra.

TYPY REDAKCJI

Timi = 117

Mruwka = 122

Ksero = 117

Szczypior = 118

KiTT = 117


PYTANIE 4:

NAJWYŻSZA ZDOBYCZ PUNKTOWA ZAWODNIKA W JEDNYM MECZU

Kiedy braliśmy pod uwagę najlepszy indywidualny występ większość miała przed oczami Paula Pierce’a dziurawiącego obręcz w cruch-time (który swoja drogą rzucił raz 40 punktów przeciwko Cleveland) lub Rajona Rondo którego punkty byłby częścią kolejnego niesamowitego triple-double. Założę się, że niewielu obstawiało Jeffa Greena w tej kategorii a na pewno już nikt nie sądził, że swoje rekordowe 43 punkty rzuci z taką drużyną jak Miami Heat.

W tej kwestii byliście raczej zgodni i prawie wszystkie odpowiedzi zmieściły się w wąskim przedziale pomiędzy 37 a 45. Najmniejszym typem było 33 punkty a najwyższym: 48.

NAJLEPSI:

Poprawną, najwyżej punktowaną odpowiedź (43 pkt) wytypowali: Klaudia Policha, Krzysztof Biernacki, Kuubaz, Mateusz Ossowski oraz Wilku95.

TYPY REDAKCJI

Timi = 40

Mruwka = 39

Ksero = 38

Szczypior = 49

KiTT = 40


PYTANIE 5:

MIEJSCE W KONFERENCJI WSCHODNIEJ NA KONIEC SEZONU ZASADNICZEGO

To pytanie okazało się najtrudniejsze do trafienia. Tak jak pisałem wcześniej, większość kibiców wyobrażało sobie Boston w roli jednej z czołowych drużyn nie tylko konferencji wschodniej ale również jako jednego z pretendentów do zdobyciu trofeum mistrzowskiego. Niestety z różnych względów Celtics wylądowali na 7 miejscu w swojej konferencji co dla wielu było sporym rozczarowaniem.

Wyraźnie pokazują to Wasze odpowiedzi, gdzie więszkość z nich wskazuje na miejsce 4 jako na te które powinna zająć drużyna z Bostonu. Nikt nie typował 8 miejsca ale jedna osoba typowała, że Celtics mogą zająć 1 miejsce w swojej konferencji.

NAJLEPSI

W czarny scenariusz i w niską 7 lokatę wierzyło niewielu. Poprawnie wytypowały miejsce tylko dwie osoby: Tomasz Żurek oraz Grzegorz Magdziński.

TYPY REDAKCJI

Timi = 3

Mruwka = 6

Ksero = 4

Szczypior = 5

KiTT = 6


PYTANIE 6:

RYWAL CELTICS W PIERWSZEJ RUNDZIE PLAYOFF

To pytanie jest niejako połączone z tym wcześniejszym. Nadzieja na zajęcie wysokiego miejsca automatycznie sprawiała, że typowaliśmy słabszych rywali z którymi Celtics zmierzy się w ramach „rozgrzewki” przed trudniejszymi starciami w drugiej rundzie i finale konferencji. Niestety to właśnie Boston okazał się tym który musiał włożyć wyjątkowo wiele wysiłku by uniknąć eliminacji w pierwszej rundzie. Niestety jak wiemy tym razem nam się nie udało.

Typy rozłożyły się równomiernie chociaż dominującymi były drużyny Bulls, Nets oraz Hawks. Najmniej typów padło na 76ers oraz Bucks.

NAJLEPSI

Pojedynek w pierwszej rundzie z drużyną New York Knicks okazał się sporym zaskoczeniem. Tylko parę osób obstawiało, że to właśnie z drużyną Carmelo Anthonego przyjdzie nam się mierzyć już na samym początku fazy Playoff. Trafnie rywali wytypowali: Piotr, Paweł Cichy, Szymon Langier oraz Grzegorz Knober.

TYPY REDAKCJI

Timi = Atlanta Hawks

Mruwka = Atlanta Hawks

Ksero = Brooklyn Nets

Szczypior = Atlanta Hawks

KiTT = Brooklyn Nets


PYTANIE 7:

ŚREDNIA ZBIÓREK JAREDA SULLINGERA W SEZONIE REGULARNYM 2012/2013

Wiadomość o kontuzji i nieuchronnej operacji Sully’ego pojawiła się nagle i dobiła tych którzy wciąż szukali jasnych stron po zerwaniu wiązadła przez Rondo. Rookie przebojem wdarł się do zespołu i od samego początku pokazał, że nie boi się ostrej walki na parkiecie i bez kompleksów obijał się z najsilniejszymi podkoszowymi tej ligi będąc wsparciem na tablicach którego potrzebowali Celtics. Niestety Jared musiał przedwcześnie zakończyć sezon pozostawiając dużą dozę niedosytu a zarazem sporo nadziei na przyszłość.

Zapewne wiele osób liczyło, że wraz z rozwojem sezonu statystyki silnego skrzydłowego Celtics bedą rosły i nikt z Was nie zakładał, że Sullinger zakończy sezon ze średnią tylko 5,9 zbiórki na mecz. Niektórzy obstawiali, że jego średnia zbiórek będzie liczbą dwucyfrową (najwyższa odpowiedź 11,6)

NAJLEPSI

Nikt nie trafił średniej 5,9 a drugim najbliższym typem była średnia 6,1 którą wytypował Daniel i to on jako jedyny zgarnął maksymalne 10 punktów za to pytanie.

TYPY REDAKCJI

Timi = 6,4

Mruwka = 7,7

Ksero = 8,2

Szczypior = 7,2

KiTT = 7,5


PYTANIE 8:

ŚREDNIA ASYST RAJONA RONDO W SEZONIE REGULARNYM 2012/2013

Może to jakaś klątwa, że gdy akurat wybrałem do konkursu statystyki Rondo i Sullingera, że to właśnie tym zawodnikom przydarzyły się kontuzje? W każdym razie w tym przypadku sytuacja jest trochę inna. Do połowy sezonu Rondo świetnie radził sobie jako czołowy „asystent” ligi (chociaż niektórzy zarzucali mu nabijanie statystyk) i po kontuzji jego średnia wciąż pozostała wysoka i kto wie jakby się ukształtowała wraz z trwaniem sezonu.

W tym przypadku byliście raczej zgodni. Wierzyliście, że Rondo utrzyma swoją dwucyfrową liczbę asyst na mecz. Największy typ to 14,8, najniższa zaś: 8,9.

NAJLEPSI

Dokładną średnią 11,1 trafiły dwie osoby: Neithan_18th oraz Marcin Słabęcki.

TYPY REDAKCJI

Timi = 11,8

Mruwka = 10,5

Ksero = 11,5

Szczypior = 10,9

KiTT = 10,2


PYTANIE 9:

MIEJSCE PAULA PIERCE’A W RANKINGU NAJLEPSZYCH STRZELCÓW SEZONU REGULARNEGO 2012/2013

Kapitan Koniczynek pozostał liderem swojego zespołu a ciężar który musiał brać na swoje barki był jeszcze większy biorąc pod uwagę nieobecność Rondo i bardzo małe wsparcie z ławki. Co prawda nikt nie sądził, że będzie dominował w każdym meczu ale  fakt jest taki, że wciąż śmiało możemy go stawiać wśród najlepszych graczy tej ligi. Mimo, że jego zdobycze strzeleckie nie pozwoliły mu się znaleźć w pierwszej dziesiątce strzelców sezonu to i tak Pierce może zaliczyć ten sezon do udanych pod względem indywidualnych występów.

W momencie głosowania Pierce zajmował 12 miejsce i wiele osób typowało, że utrzyma się na tym miejscu. Nikt nie stawiał, że spadnie dalej niż 15 miejsce ale z drugiej strony mało kto wierzył, że uda mu się wskoczyć do pierwszej 10.

NAJLEPSI:

14 miejsce które zajął Pierce w tej kategorii poprawnie wytypowali: YAW9, Radek, Kuubaz, Deo95, Lil Celt, Mruwka, Dariusz Pałatyński, Grzegorz Knober, Krzysztof Biernacki, Wilku95, Zelur, Mateusz Ossowski.

TYPY REDAKCJI

Timi = 12

Mruwka = 14

Ksero = 13

Szczypior = 12

KiTT = 15


PYTANIE 10:

ŚREDNIA STRACONYCH KOSZY NA MECZ CAŁEJ DRUŻYNY W SEZONIE REGULARNYM 2012/2013

Wraz z dużą liczbą zmian w zespole, zatraciła się gdzieś tożsamość defensywna z której słynęli Celtics. Poprawa ataku przyniosła pojawienie się braków w obronie a co za tym rozczarowujące rozstanie się z ligą już po pierwszej rundzie Playoffs.

Nikt nie spodziewał się, że aż tak posypie się defensywa Celtics i nikt też nie obstawiał, że bedą tracić tak wiele punktów. Najwięksi optymiście stawiali, że Boston zatrzyma swoich rywali na średnio 84 punktach a nawet najwięksi pesymiści nie sądzili, że będzie to więcej niż 95,7 punktu.

NAJLEPSI

Średniej 96,7 nie trafił nikt. Najbliżej był Giezetka, który typował, że Celtics będą tracić średnio 95,7 punktu i jako jedyny zdobył 10 punktów za to pytanie. Drugi był Dariusz Pałatyński ze średnią 95,0 (9pkt) a trzeci Deo95 i Dziki Bizon którzy postawili na 94,9 (8pkt).

TYPY REDAKCJI

Timi = 93,2

Mruwka = 93,1

Ksero = 92,8

Szczypior = 94,3

KiTT = 93,9


AND THE WINNER IS……

Maksymalnie w naszym konkursie można było zdobyć 115 punktów. Poniżej lista osób od miejsc 2 do 10, które uzbierały najwięcej punktów:

2. Deo95

64

3. Wilku95

58

4. Tomasz Żurek

55

5. Mateusz Ossowski

54

6. Kuubaz

53

7. Marcin Słabęcki

52

8. Dziki Bizon

50

9. Mruwka

47

10. Szymon Langier

46

PUNKTY REDAKCJI:

Timi = 39 punktów = miejsce 23

Ksero = 31 punktów = miejsce 37

KiTT = 30 punktów = miejsce 39

Mruwka = 47 punktów = miejsce 9


A teraz chwila na którą wszyscy czekali…

Najbardziej Cwanym Celtem w sezonie 2012/2013 z ilością 66 uzbieranych punktów zostaje:

DANIEL !!!

Zwycięzcy gratulujemy i prosimy o kontakt mailowy w celu wyboru zawodnika, który znajdzie się na plakacie, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i liczne oddawanie swoich typów!

PEŁNĄ TABELE Z WYNIKAMI MOŻECIE ZNALEŹĆ POD LINKIEM PONIŻEJ:

TABELA

W RAZIE PYTAŃ PROSZĘ PISAĆ NA REDAKCYJNEGO MAILA – BOSTONCELTICSPOLSKA@GMAIL.COM!