Green Revenge!
Paul Pierce zdobył 32 punkty. Rajon Rondo rozdał 16 asyst. Kevin Garnett zebrał 13 piłek. Celtics po świetnej grze w drugiej połowie pokonują Los Angeles Lakers i biorą rewanż za porażkę w Finals. Celtics byli zupełnie innym zespołem niż 7 miesięcy temu - co najważniejsze: zbierali! Wygrali walkę na tablicach aż 43-30! Świetnie zagrali wszyscy, łącznie z ławką. Zwycięstwo z Lakers na pewno da wielkiego energetyzującego kopa Celtom! Big Game!
31 Jan 2011 by Timi

Zapowiedź: Boston Celtics - Los Angeles Lakers

Już dziś o 21:30 czasu polskiego Boston Celtics po raz pierwszy w tym sezonie zmierzą się z Los Angeles Lakers. Będzie to pierwsze spotkanie obu zespołów od pamiętnych Finals 2010, po których w siedmiu meczach lepsi byli Lakersi. Celtowie po prawie 7 miesiącach wracają do Staples by choć trochę się zrewanżować.
30 Jan 2011 by Timi

Bestia wróciła!

Kendrick już wiedział. Lekarze podjęli decyzję - ze kolanem wszystko w porządku. Około 22 poszedł na siłownie. Został do 1:00. Nie mógł spać. Nie mógł czekać. Nie mógł już dłużej znieść tego potwornego uczucia. Kolejne minuty dłużyły się niemiłosiernie, wydawało się, że trwa to dłużej niż te cholerne 7 miesięcy. Nareszcie nadeszła ta chwila.
29 Jan 2011 by Timi

Kolejna przegrana back-to-back
Bez Doca Riversa na ławce, kompletnego pomysłu na grę i Glen Davisa (poślizgnął się na mokrym miejscu, ścięgno) Celtowie ponoszą porażkę z niżej notowanymi Phoenix Suns. W meczu nie obyło się bez kontrowersji, spotkania nie dokończył Garnett po jednej z przepychanek z Frye. Celtics zagrali bardzo źle, zdobywając tylko 71 punktów przy skuteczności... na poziomie 35%. Kolejne spotkanie z Los Angeles Lakers.

Injury raport: Lekki uraz Pierce'a, możliwy występ Shaqa
Pierce nie dokończył wczorajszego, wygranego meczu z Blazers. Powodem był uraz uda (stłuczenie), którego Paul doznał po uderzeniu kolanem w jego udo jednego z graczy Portland. Nie brzmi to zbyt poważnie, ale nie wiadomo jak zdecyduje Rivers. Shaq był już z zespołem w Portland, jednak do gry wróci zapewne dziś. To bardzo dobra wiadomość przed niedzielnym meczem z Lakers. Świetnie spisuje się Perkins, a powrót Shaqa tylko wzmocni Celtów.
28 Jan 2011 by Timi

Trip rozpoczęty zwycięstwem! Wyniki głosowania do All-Star Game!
Celtowie po nerwowej końcówce wygrywają pierwsze spotkanie tripu po zachodzie USA. C's prowadzili już 15 oczkami, jednak dzięki dobrej grze duetu Matthews - Fernandez w ostatniej minucie strata wynosiła zaledwie 5 oczek. Zimna krew Celtics na linii rzutów wolnych pozwoliła odesłać mecz do zamrażarki. 17 oczek zdobył Pierce, 18 Ray Allen. Kolejny dobry występ powracającego po kontuzji Perkinsa - 10 oczek i 9 zbiórek. Z takim samym wynikiem mecz ukończył KG.
28 Jan 2011 by Ksero

Injury raport: Shaq out, Daniels gotowy
Shaquille O'Neal na 100% nie zagra dziś w meczu z Portland, jednak zarówno on, jak i Doc Rivers planują jego powrót na kolejny mecz - z Suns. Zagra natomiast Marquis Daniels, którego z powodów rodzinnych brakowało we wtorkowym zwycięstwie nad Cavs. Spotkał się on już z zespołem w Portland. Będzie gotowy na 20 minut lub nawet więcej z ławki. Perkins powiedział, że odczuwa jakieś bóle, ale nie jest to kolano. W swoim drugim meczu po kontuzji oczekuje on około 20 minut gry. Delonte West i Jermaine O'Neal - bez zmian.
27 Jan 2011 by Timi

Wygrana z Cavs, niespodziewany powrót Perkinsa!
Witam w ten piękny, zimowy (?) poranek. Mam dla Was dwie wiadomości. Dobrą i jeszcze lepszą. Zaczynamy od dobrej: Boston Celtics bez problemów ogrywają najgorszą drużynę ligi - Cleveland Cavaliers 112-95. 24 oczka zdobył Paul Pierce, 18 Ray Allen, aż 7 zawodników zanotowało dwucyfrowe zdobycze punktowe. Druga, jeszcze lepsza wiadomość: 7 oczek, 3/5 z gry, 6 zbiórek i 3 asysty to dorobek Kendricka Perkinsa, który niespodziewanie pojawił się dziś na parkiecie!
26 Jan 2011 by Ksero

Zapowiedź: Cleveland Cavaliers - Boston Celtics
Po nieoczekiwanej porażce w stolicy USA z Washington Wizards Celtowie wracają na jeden mecz do TD Garden, aby zmierzyć się z najgorszą drużyną ligi- Cleveland Cavaliers. Będzie to przetarcie przed dużo cięższą wyprawą na zachód i wyjazdowymi spotkaniami z Trail Blazers, Suns, Lakers oraz Kings. W drużynie Bostonu ponownie zabraknie Shaq'a, a być może również Marquis'a Danielsa.
25 Jan 2011 by Larry

Injury raport: Shaq out, Daniels niepewny
Shaq nie trenował na ostatnim treningu i nie wystąpi w dzisiejszym spotkaniu z Cavaliers. Niestety O'Neala może też zabraknąć podczas kolejnych meczów (4-meczowy trip po Zachodzie - Blazers, Suns, Lakers i Kings), choć to nadal nie potwierdzone informacje (mówi się o pewnych dwóch następnych spotkaniach - z Cleveland i Protland). Marquis Daniels jest 50/50 - opuścił trening, ale nie z powodu wcześniejszego skręcenia kostki - Marquis ma problemy osobiste. Kendrick Perkins chciałby wrócić już na dzisiejszy mecz z Cavs, ale poza grą trzymają go doktorzy.
25 Jan 2011 by Timi

Żenująca przegrana z Wizards...
Celtowie po raz pierwszy drugi w tym sezonie przegrywają mimo ponad 10-punktowej przewagi. W tym meczu prowadzili już nawet 16 "oczkami". Celtowie odnoszą 10 porażkę w sezonie, do tego przegrywają z trzecim najgorszym zespołem na Wschodzie. Wielki rzut (w zasadzie trójka) Johna Walla, tym razem game-winnera nie trafił Paul Pierce. W ostatniej kwarcie Celtowie zdobyli tylko 11 punktów, a w sumie w drugiej połowie tylko 27.
23 Jan 2011 by Timi

The Association: Episode 2
22 Jan 2011 by Timi

Blowout na zakończenie "domówki"!
5-1 to bilans Celtów w 6 meczach rozegranych pod rząd we własnej hali. Celtics łatwo pokonują Utah Jazz - historią tego spotkania były problemy z faulami graczy z Salt Lake City. Świetne spotkanie rozegrała dwójka Garnett-Pierce, która razem zdobyła 41 punktów (odpowiednio 21 i 20) przy świetnej skuteczności. Ostatnia kwarta była okazją dla rezerwowych wśród których najlepiej spisali się Erden oraz Davis. Celtowie umacniają się na prowadzeniu w Eastern Conference.

Zapowiedź: Utah Jazz - Boston Celtics
Starciem z Utah Jazz skończy się seria spotkań Celtów rozgrywanych w hali TD Garden. Boston postara się w nim o przedłużenie serii zwycięstw do pięciu, zespół z Salt Lake City natomiast chce się odbudować po porażkach z teoretycznie dużo słabszymi Washington Wizards i New Jersey Nets. Będzie to pierwszy mecz obydwu zespołów w tym sezonie; odbędzie się on jutro o 1.30 naszego czasu.
20 Jan 2011 by Larry

West już niedługo, Jermaine bez operacji

Celtowie już jutro podejmą Utah Jazz i będzie to ostatnie z 6 kolejnych meczów w TD Garden. Mecz z Pistons był półmetkiem sezonu, po którym Celtics mają bilans 32-9 - pierwszy na Wschodzie i drugi w NBA. Dokonali tego grając bez Perkinsa, a dużo spotkań opuścili West, O'Nealowie, Rondo czy Garnett. Są najnowsze informacje nt tych pierwszych - Delonte West wróci do gry za dwa, trzy tygodnie, natomiast Jermaine nie podda się operacji, ale odpocznie od gry przez najbliższe 4 tygodnie. Marquis Daniels, który skręcił kostkę podczas meczu z Pistons i nie wrócił do gry ma wystąpić w najbliższym spotkaniu Celtów.
20 Jan 2011 by Timi

Kolejny dreszczowiec, wygrana z Pistons!
Boston Celtics, po świetnej i dramatycznej końcówce pokonują we własnej hali Detroit Pistons 86-82. Kluczowa była ostatnia kwarta, którą Celtowie wygrali różnicą 7 oczek. Dobry mecz rozegrał Shaq, zanotował double-double i nie żałował swojego masywnego ciała, pchając się po piłkę gdzie tylko się dało. 22 oczka i 5 zbiórek to wynik kapitana Celtics Paula Pierce'a.
20 Jan 2011 by Ksero

Zapowiedź: Detroit Pistons - Boston Celtics
Po zwycięstwie nad Orlando Magic do hali TD Garden zawita dzisiaj następny rywal - Detroit Pistons. Drużyna ta z pewnością nie jest ligowym potentatem, lecz również potrafi być groźna, co udowodniły 3 ostatnie zwycięstwa. Mimo tego nie powinna ona raczej przysporzyć Celtom wielu kłopotów, zwłaszcza że do gry wrócił już Kevin Garnett. Spotkanie zaczyna się o 1.30 naszego czasu; przypominamy, iż za darmo można je oglądać korzystając z promocji NBA League Pass.
19 Jan 2011 by Larry

NBA zabiera asystę Rondo
Rajon Rondo prowadzi w lidze jeśli chodzi o najwyższą średnią asyst na mecz (13.3), jest też drugi w przechwytach (2.4) Jednak jak się okazuje może też być liderem pod względem "kradzieży" asyst na mecz. Taka sytuacja miała miejsce (chyba po raz pierwszy historii!) we wczorajszym meczu z Orlando Magic - podanie Allena do Shaqa zostało zapisane właśnie... Rondo. W rozwinięciu sami zobaczycie o jaką akcję chodzi.
19 Jan 2011 by Timi

Zwycięstwo nad Magic!
To już tradycja. Mecze Magic-Celtics od dawien dawna z reguły pozostają nierozstrzygnięte do ostatnich minut i taki sam scenariusz miał miejsce dzisiaj w TD Garden. Tym razem to Celtowie byli górą: 109-106. W końcówce potrafili się zmobilizować, zagrać twardo w obronie i skutecznie w ataku. Duża w tym zasługa Kevina Garnetta, Rajona Rondo i najlepszego strzelca C's w tym spotkaniu - Raya Allena.
18 Jan 2011 by Ksero

Zapowiedź: Boston Celtics - Orlando Magic
Jutrzejszej nocy Boston Celtics zmierzą się w TD Garden z Orlando Magic, starając się zemścić za porażkę z 25 grudnia. Obydwa zespoły po wcześniejszych bardzo dobrych występach w ostatnich 9 dniach przechodzą niewielki kryzys - zarówno Celtics, jak i Magic przegrali w tym okresie po 2 mecze. Dla obydwu zespołów poprawa swojego bilansu jest teraz istotna - Boston chce się umocnić na pozycji lidera wschodu, podczas gdy czwarte miejsce w Orlando budzi pewien niedosyt.
16 Jan 2011 by Larry

Wygrana z Charlotte!
Świetny mecz Shaqa, Rondo oraz Raya Allena, dobra dyspozycja Paula Pierce'a - to główne czynniki domowej wygranej nad Charlotte Bobcats. W odróżnieniu od poprzedniego spotkania z Rysiami tym razem mecz był bardzo zacięty i dopóki dwóch trójek nie trafił Sugar cały czas wynik był "na styku". Drugi najlepszy wynik punktowy (23) w tym sezonie zanotował Shaq, który bardzo dobrze rzucał (10/12 FG, 3/3 FT), zbierał (5) i blokował (5). Celtics odnoszą 30. zwycięstwo!
15 Jan 2011 by Timi

Co słychać w obozie Celtów?
Celtowie rozgromili ostatnio Kings na własnym parkiecie i są na najlepszej drodze do tego, aby wrócić do formy. Zza oceanu dotarły do nas wiadomości o kondycji graczy, zarówno te pozytywne, jak i negatywne. W rozwinięciu newsa piszemy o tym, co się dzieje w obozie Celtics.
14 Jan 2011 by Ksero

Zwycięstwo w TD Garden!
Boston Celtics w pełni zrekompensowali swoim kibicom zaskakującą porażkę z Houston Rockets w niedziele dzisiejszą wygraną nad Kings 119-95. Celtics w końcu wygrali walkę na tablicach, wymusili 23 straty, rozdali blisko trzydzieści asyst i trafili 60 % swoich rzutów z dystansu. Aż ośmiu zawodników zanotowało podwójne zdobycze punktowe, a swój pierwszy mecz "na plus" rozegrał Avery Bradley.
13 Jan 2011 by Ksero

Porażka z Rockets...
Celtowie rozpoczynają serię 6 spotkań z rzędu w TD Garden od zaskakującej porażki 108-102 z Houston Rockets. Goście byli dzisiaj szybsi, walczyli ofiarniej i włożyli w grę więcej serca niż gospodarze, toteż wynik jak najbardziej sprawiedliwy. Bostończycy znowu zostali pokonani na deskach, nie zagrał jeszcze Kevin Garnett. Po 19 punktów zdobyli Ray Allen i Marquis Daniels.
11 Jan 2011 by Ksero

It's all about 18

Powoli zbliża się półmetek sezonu. Jak na razie możemy być zadowoleni z tego, co pokazują Celtowie. Tylko 8 porażek, wiele wspaniałych zwycięstw nawet mimo kontuzji. Wiadomo jednak na co czekają wszyscy w Bostonie - playoffs. Sezon zasadniczy to tylko kolejny przystanek na drodze do chwały i wielkich sukcesów. Sukcesów tak utożsamianych z najbardziej utytułowanym przecież zespołem w NBA.
10 Jan 2011 by Timi

Słaby mecz z Bulls, ósma przegrana w sezonie
Bardzo słaba gra Celtów, świetna postawa lidera Bulls - Derricka Rose'a oraz totalna dominacja Byków na tablicach oraz we własnym pomalowanym - Celtics odnoszą 8. porażkę w sezonie, ale mimo to nie spadają na drugie miejsce w Konferencji Zachodniej. Rose, jak to w meczach z Bostonem bywa, rozegrał kapitalne spotkanie notując 36 punktów oraz 5 zbiórek trafiając w bardzo ważnych momentach.
09 Jan 2011 by Timi

Łatwe zwycięstwo z Raptors! 3,000 wygrana w historii!
Boston Celtics odnoszą 28 zwycięstwo w sezonie, a 3,000 w swojej historii, po raz 3 pokonując rywala z dywizji - Toronto Raptors. Celtowie łatwo pokonali Toronto, bardzo dobry mecz rozegrał Luke Harangody, dobrze spisali się też Pierce, Allen czy Davis, a Celtics od uzyskania 20 punktów przewagi cały czas trzymali taki dystans ostatecznie pokonując Raptors we własnej hali 122-102. Koniczynki nadal prowadzą w Eastern Conference.
08 Jan 2011 by Timi

Niesamowite spotkanie, wygrana ze Spurs!
NBA. Where amazing happens. Ten slogan idealnie oddaje to, co działo się w tym meczu. Wielkie emocje, prowadzenie 9 punktami na minutę przed końcem i ostatecznie wygrana po bloku Pierce'a oraz zbiórka w ostatnich sekundach do kolejnego fantastycznego triple-double Rondo. Kto wie czy nie był to najlepszy mecz tego sezonu. Boston Celtics pokonują najlepszy zespół NBA, San Antonio Spurs, odnosząc tym samym 3 zwycięstwo z rzędu!
06 Jan 2011 by Timi

Druga wygrana z rzędu!
Celtowie zawalili pierwszą kwartę, mimo tego skrupulatnie, przez cały mecz odrabiali straty, aby dogonić Wolves. Ostatnie 6 minut wygrali 16-8 i dzięki ważnym rzutom Rondo, Pierce'a i Allena wyszli na 3-punktowe prowadzenie, którego nie oddali do końca spotkania. Celtics popełnili zaledwie 11 strat i spisali się całkiem nieźle w defensywie, jednak znowu zostali zmiażdżeni na deskach.
04 Jan 2011 by Ksero

Wygrana w Kanadzie!
Rajon Rondo powraca i od razu gołym okiem widać jak wiele znaczy dla Koniczynek gracz z numerem 9. Pressing, dużo lepsza obrona i mniej strat niż w poprzednich spotkaniach Celtowie zawdzieczają w dużej mierze młodemu rozgrywającemu. Do zwycięstwa 93-79 przyczynił się także bezbłędny z dystansu Paul Pierce, który zdobył 30 oczek. 23 dołożył Ray Allen, a 15 punktów zdobył Glen Davis. Kolejne spotkanie już dzisiaj, z Wolves na własnym parkiecie.
03 Jan 2011 by Ksero

Rondo nadal day-to-day...
W związku z licznymi pytaniami "Czy Rondo dzisiaj zagra?" albo "Kiedy Rondo wróci?" - jego status jest określany jako day-to-day, jednak jego występ w niedzielnym meczu z Raptors jest bardzo wątpliwy. Kolejnego dnia Celtics grają b-2-b z Timberwolves - tam także może zabraknąć Rajona. Kolejne dwa mecze - w środę ze Spurs oraz w piątek ponownie z Raptors - tu na razie nic nie wiadomo, ale niewykluczone, że RR wróci dopiero za tydzień, na mecz z Chicago Bulls.
01 Jan 2011 by Timi

Porażka na pożegnanie roku 2010...
Na początku chcemy przeprosić za opóźnienie spowodowane nocą sylwestrową i tym, że każdy z nas chciał pożegnać stary rok niekoniecznie siedząc przed komputerem, oglądając mecze NBA. Celtowie grając bez Rondo, Westa, Garnetta, Erdena i Perkinsa przegrywają w TD Garden z Hornets 81-83. Celtics zagrali praktycznie ośmioma zawodnikami, a długie minuty musiał rozegrać powracający po kontuzji Jermaine O'Neal.
01 Jan 2011 by Ksero

ARCHIWUM

Trafiłeś do Archiwum X naszej strony, czyli do tekstów ze starej, tzw. czarnej odsłony, kiedy to w bostońskich koszulkach biegała jeszcze spora liczba zawodników z mistrzowskiego sezonu 2008, a my nazywaliśmy się celtics.e-nba.pl. Archiwum to zostało stworzone, by mieć wgląd we wszystkie wpisy z poprzedniej wersji strony (było ich dokładnie 943), a także we wszystkie komentarze napisane przez naszych użytkowników. Enjoy :)