Zapowiedź: Los Angeles Lakers - Boston Celtics
Dzisiaj o 21:30 czasu polskiego, Celtowie rozegrają jeden z najważniejszych meczów w tym sezonie regularnym. Stawką jest nie tylko kolejne zwycięstwo dopisane do bilansu. Stawką spotkań pomiędzy Losa Angeles Lakers i Boston Celtics jest także honor. Spotkania tych dwóch, najbardziej utytułowanych drużyn NBA zawsze wywołują wiele emocji, a kibice obu drużyn nienawidzą siebie z wzajemnością. Lakers dalej sieją spustoszenie w lidze, Celtowie wpadli w kryzys, z którego ciężko jest się im wydostać. Miejmy nadzieję, że duma Celtów, Celtics Pride, nie zostanie dzisiaj nadszarpnięta.
31 Jan 2010 by Ksero

0-4? Nie chcemy Hawks w PO...
Gdyby to były playoffy to nas już by w nich nie było. Jak na shoutboxie napisał Ksero - Boston, mamy problem. Hawks nadal wybitnie nam nie leżą, w tym sezonie już po raz czwarty ponieśliśmy porażkę (pierwszy od 11 lat sweep Atlanty nad Bostonem) i po raz kolejny katem był Jamal Crawford. Zdobył 28 punktów, 3 zbiórki i 6 asyst i poprowadził Hawks do 30 zwycięstwa w sezonie. Teraz to Atlanta jest druga...
30 Jan 2010 by Timi

Porażka z Magic, ...
Dobry mecz... I co z tego, skoro przegrany? Pierwsza kwarta tego nie zapowiadała. Do przerwy było tak dobrze... Jednak to ostatnia odsłona zadecydowała... 14 porażkę w tym sezonie odnoszą Boston Celtics. Wszyscy gracze Celtów mieli na swoim koncie choć jeden faul! Perkins i Davis po 5. Howard tym razem nie dał się zdominować Perkowi... Kolejny mecz już jutro w nocy z Jastrzębiami (0-3 w tym roku).
29 Jan 2010 by Timi

Rondo i Pierce rezerwowymi w All-Star Game!
Przed chwilą Adrian Wojnarowski i Marc Spears podali do wiadomości ogólnej pełne składy Wschodu i Zachodu na All-Star Game. Na ławce rezerwowych w drużynie ze Wschodu zasiądą Paul Pierce i Rajon Rondo, co oznacza że w Meczu Gwiazd ujrzymy aż 3 Celtów (w pierwszej piątce ujrzymy silnego skrzydłowego C's, Kevina Garnetta). Warto zaznaczyć, że tylko Boston Celtics ma aż 3 zawodników w All-Star Game i to już drugi rok z rzędu. Tym razem miejsce Raya Allena zajął młody Rondo. Zaskoczeniem może być brak jednego z najbardziej medialnych centrów NBA, a zarazem ikony tej ligii, Shaquille'a O'Neala.
28 Jan 2010 by Ksero

Zapowiedź: Boston Celtics - Orlando Magic
Już dzisiejszej nocy w AmwayArena kibice NBA będą świadkami trzeciego pojedynku Magic i Celtics w tym sezonie. Mecze te zawsze trzymają w napięciu do samego końca. W pierwszym spotkaniu górą byli Magic, wygrali zaledwie 78-83. W następnym meczu lepsi okazali się Celtics, choć znowu różnica była niewielka, 86-77. Celtowie powracający na właściwą ścieżkę rozpoczynają serię 3 bardzo ciężkich spotkań. Będzie to bardzo ważny sprawdzian dla obu drużyn, Magic i Celtics grają ostatnio nieco poniżej oczekiwań.

Ray chce grać dla Celtów
Ray Allen, ‘Sugar Ray’, ‘Ray Ray’, ‘Mr Clutch’. Nie będę się rozpisywał, chyba każdy wie o kogo chodzi. Gwiazda Bostonu, 9-krotny All-Star, mistrz NBA z 2008 roku. Jeden z najlepszych strzelców, jakich miała ta liga. Ikona Celtów (mówię tu o ‘Big Three’ jak i o Ray’u osobno). Allen powinien podpisać kolejny kontrakt z Koniczynkami. Chce tu grać, będzie grał za mniejsze pieniądze, będzie miał dużo mniejszą rolę w drużynie, jeśli Doc go o to poprosi.
27 Jan 2010 by Blizzen

Kolejna kontuzja ...
J.R Giddens nie będzie miło wspominał swojego 3 meczu w barwach Maine Red Claws. Zawodnik, który do D-League został odesłany z Celtics w końcówce trzeciej kwarty niedzielnego meczu z Bakersfield skręcił staw skokowy i musiał opuścić parkiet. Giddens na parkiecie przebywał tylko 7 minut w trakcie których zdobył zaledwie 4 punkty. Na szczęście uraz nie okazał się zbyt poważny i J.R zagrał już we wczorajszym spotkaniu z Utah Flash. Zaprezentował się bardzo dobrze zdobywając double-double (22pkt i 10 zbiórek).
26 Jan 2010 by kamilinho

Ellis za Allena ?
Wchodząc dzisiaj na któryś z amerykańskich serwisów o NBA pewnie wielu z was przeczytało tytuł Ellis for Allen. Ostatnie plotki zza oceanu donoszą właśnie, że jeszcze przed 18 lutego (trade deadline) może dojść do wymiany z udziałem obu koszykarzy. W najlepszej lidze świata jest wielu chętnych na wysoki, spadający po tym sezonie kontrakt Ray'a i wygląda na to, że Warriors także należą do tej grupy. To właśnie od nich ma wywodzić się pomysł tej wymiany.

Clippers pokonani!
Kolejne, 29 zwycięstwo odnieśli koszykarze Boston Celtics. Tym razem, nieznacznie, bo różnicą zaledwie 6 punktów pokonali Los Angeles Clippers 95-89. Celtowie od początku trzeciej kwarty powoli, acz skutecznie wypracowywali sobie przewagę, którą utrzymali do końca spotkania. Z dobrej strony pokazała się cała pierwsze piątka, szczególnie Rajon Rondo, który zdobył kolejne w tym sezonie double-double. Tym spotkaniem Koniczynki dobrze rozpoczęły drugą połowę sezonu. Teraz legitymują się bilansem 29-13, dzięki któremu zajmują 2. miejsce w Eastern Conference.
26 Jan 2010 by Ksero

Zapowiedź: Los Angeles Clippers - Boston Celtics
Po słabych występach, podczas nieobecności Kevina Garnetta, zdeterminowani Celtowie mają zamiar wrócić na pierwsze miejsce we wschodniej konferencji. Podczas absencji KG’ego Bostończycy zanotowali 6 porażek i tylko 4 zwycięstwa, pozwalając rywalom na średnio 8 punktów więcej. Na nasze szczęście (i nieszczęście LA Clippers) ‘The Big Ticket’ jest już w pełni zdrów. Jego powrót na mecz z Portland może nie był zbyt udany (13 punktów, 4 zbiórki i 2 bloki w 30,5 minuty), ale na pewno, sama jego obecność była ogromną motywacją dla Celtów, którzy wygrali z Traperami 98 – 95.
25 Jan 2010 by Blizzen

Wielkie emocje w TD Garden, udany comeback KG!
Udany powrót Kevina Garnetta! Po 10 meczach nieobecności w domowej hali, TD Garden, Godzilla wrócił i Celtics przełamali serię 3 porażek. Nie zabrakło emocji, potrzebna była dogrywka. A w tej zwycięstwo Celtom dali Allenowie - Ray i Tony, którzy trafili w kluczowych momentach. Kevin grał spokojnie, widać było, że się trochę obawia, nie wchodził pod kosz. Zdobył 13 punktów, 4 zbiórki i 3 asysty w 30 minut, ale najważniejsze, że Celtics zwyciężyli 98-95!
23 Jan 2010 by Timi

Czekanie na ‘tego drugiego’
Jeśli to przegapiliście, Kevin Garnett wraca jutro do gry. Statystyki Bostonu z nim, 22 – 7, bez niego, tylko 5 – 6. Więc tak, sądzę że będzie miał wkład w naszą grę. Z drugiej strony, uważam, że większość zgodzi się z tym, że jeden człowiek, bez znaczenia jak ważny dla drużyny, nie rozwiążę wszystkich problemów, które Celtowie mają od kilku tygodni. Naturalne jest to, że ze zbliżającym się końcem okna transferowego, ludzie (tacy jak ja) zaczęli się zastanawiać, kogo możemy ściągnąć z rynku, żeby ulepszyć ławkę i wzbogacić naszą drużynę.
22 Jan 2010 by Blizzen

KG w pierwszej piątce All-Star Game !!!
Można było tak przypuszczać, dzisiaj wiemy na pewno. Gwiazdor Boston Celtics - Kevin Garnett wyjdzie w pierwszej piątce Wschodu podczas Meczu Gwiazd, który odbędzie się 14 lutego w Dallas ! Dla KG będzie to 13 występ w tym prestiżowym spotkaniu. Obok "The Big Ticketa" zagrają Allen Iverson, Dwayne Wade, LeBron James i Dwight Howrd. Drużynę zachodu stworzą zaś Steve Nash, Kobe Bryant, Carmelo Anthony, Amare Stoudemire i Tim Duncan.
22 Jan 2010 by kamilinho

Davis ukarany
Jak pisaliśmy kilka newsów temu Glen Davis podczas ostatniego meczu z Detroit Pistons zwyzywał jednego z fanów Pistons na czasie na początku drugiej kwarty tego spotkania. Już wiemy jaką karę otrzymał silny skrzydłowy Celtics. Stu Jackson - wiceprezydent NBA ogłosił, że na "Big Baby'ego" została nałożona kara grzywna w wysokości 25 tys. dolarów.

Zapowiedź: Portland Trail Blazers - Boston Celtics
Koszykarze Boston Celtics wracają do Nowej Anglii, aby już jutrzejszej nocy podjąć na własnym parkiecie zespół Portland Trail Blazers. Celtowie obecnie nie reprezentują wysokiej formy i nie zaskakują nas pozytywnie. Ostatnio zbyt często zawodzą w drugich połowach spotkań. Zespół z Portland, młody i zdolny sprawić niespodziankę, będzie więc trudnym przeciwnikiem dla Koniczynek, które za wszelką cenę chcą odzyskać dawną formę. Do składu Celtics powraca filar i mózg obrony Kevin Garnett.
21 Jan 2010 by Ksero

JR Giddens odesłany do D-League!
Władze Bostonu Celtics poinformowały dzisiaj, że drugoroczniak, młody rzucający obrońca JR Giddens został odesłany do Maine Red Clavs, drużyny występującej w Develpment League, ligi będącej zapleczem NBA. W tym sezonie już dwóch Celtów reprezentowało barwy Red Claws, byli to Lester Hudson i Bill Walker. Przyszła kolej na następnego młodziana, JR Giddensa, który w tym sezonie rozegrał 21 spotkań notując 1.1 punktu w 4.7 minuty. W jednym ze spotkań wyszedł nawet w pierwszej piątce.

Głupie zachowanie Davisa. Grzywna czy zawieszenie ?
Podczas wczorajszego spotkania Celtics z Pistons doszło do niezbyt przyjemnej sytuacji. Na jednym z timeoutów fan "Tłoków" siedzący za ławką "Koniczynek" wykrzykiwał różne nieprzyzwoite epitety w kierunku Glena Davisa. Gracz 17-krotnych mistrzów NBA nie pozostawał jednak dłużny i też rzucił kilka obraźliwych haseł w kierunku kibica. Na jego nieszczęście cała sytuacja odbyła się w bliskiej odległości od mikrofonów i całe zajście można było zobaczyć w telewizji i usłyszeć w radiu.
21 Jan 2010 by kamilinho

Sheed ukarany przez ligę
Skrzydłowy Boston Celtics, Rasheed Wallace został ukarany przez NBA karą grzywną w wysokości 35 tys. dolarów za krytykowanie pracy arbitrów podczas przegranego przez Celtów 90:99 spotkania z Dallas Mavericks. Znany z trudnego charakteru zawodnik często ponosi kary finansowe, choć pod tym względem zdecydowanym rekordzistą w zespole Celtics jest coach Doc Rivers.

Feralna druga połowa - znowu?
Wszyscy uważali, że mecz może nie będzie łatwy, ale jest w zasięgu Celtów. 48 minut – o tyle prosił Doc Rivers, ale po dość dobrym starcie spotkania przeciwko Pistons, Koniczynki poślizgnęły się w drugiej kwarcie i kontynuowały swój upadek w drugiej połowie. Znów nie udało się zagrać całego meczu i odnieśliśmy porażkę 92 – 86 dla Pistons w Palace of Auburn Hills. Pozostaje nam czekać na następny mecz z Portland oraz powrót podpory naszej defensywy – Kevina Garnetta.
21 Jan 2010 by Blizzen

Zapowiedź: Detroit Pistons - Boston Celtics
Wielkie pieniądze zainwestowane w lecie w kontrakty Bena Gordona oraz Charlie'go Villanueva i wielka klapa podczas dotychczasowych spotkań. Tak najkrócej można opisać dotychczasowe poczynania w tym sezonie naszych dzisiejszych rywali. Detroit Pistons wygrali zaledwie 14 z 40 meczy obecnych rozgrywek i zajmują dopiero 11 miejsce w Konferencji Wschodniej. Na pewno nie takiego obrotu spraw oczekiwali kibice mistrzów NBA z 2004 roku.
20 Jan 2010 by kamilinho

KG leci do Detroit, zagra dopiero z PTB !
Oficjalna strona Boston Celtics wreszcie podała oficjalny komunikat na temat Kevina Garnetta. Możemy w nim przeczytać, że skrzydłowy "Koniczynek" swój pierwszy mecz po kontuzji rozegra już w najbliższy piątek przeciwko Portland Trail Blazers. Przypomnijmy, że "The Big Ticket" pauzował już prawie miesiąc (od 28.12 zeszłego roku), ale wreszcie będzie mógł wrócić na parkiet.

Plotki: Celtics zainteresowani Robinsonem i którymś z graczy Bulls
Ostatnie plotki zza oceanu donoszą, że włodarze Boston Celtics złożyli ofertę wymiany New York Knicks w ramach której do drużyny 17-krotnych mistrzów NBA miałby trafić Nate Robinson. Już jakiś czas temu mówiło się o zainteresowaniu "Koniczynek" tym zawodnikiem. Cały czas jednak Ainge nie wysłał oficjalnej oferty do Knicks.

Kolejna porażka C's...
Mniej strat, niewiele mniej zbiórek i asyst - to wszystko na nic. Celtowie mimo świetnej pierwszej połowy ulegli Mavericks 90-99. Kiedy wydawało się, że gra Koniczynek wraca na właściwe tory i zespół znowu zacznie wygrywać, przyszło rozkojarzenie w 3 kwarcie. Przegrana aż 16 punktami przyniosła gościom prowadzenie, którego nie oddali już do samego końca. Katem Bostonu okazał się być nie kto inny jak Dirk Nowitzki, zdobył aż 37 punktów. Dla porównania, sama ławka Celtics, czyli 6 graczy zdobyła tylko 20 oczek.
19 Jan 2010 by Ksero

Zapowiedź: Dallas Mavericks - Boston Celtics
Po kilku dniach odpoczynku Koniczynki będą miały okazję zrehabilitować się za porażkę z Chicago Bulls na własnym podwórku. Do Nowej Anglii zawita bowiem jedna z najlepszych drużyn zachodniej części NBA, niedoszły klub Maricna Gortata, Dallas Mavericks. Gra Celtics nie może zachwycać, podbici kontuzjami grają w kratkę, w łatwym stylu rozprawiają się z drużynami z dna tabeli, nie dają sobie jednak rady w walce przeciwko ligowym średniakom. Pisząc tę relację właśnie przeglądam statystyki z meczu Mavs – Raptors, w którym to spotkaniu jutrzejsi przeciwnicy Celtów zostali zgromieni przez Chrisa Bosha i spółkę.
17 Jan 2010 by Ksero

Bez KG nie ma zwycięstw?
Gdy Garnett był na boisku bilans Celtów to 23-7, bez niego 27-11. Od 28 grudnia Celtowie dwukrotnie ograli Raptors, raz wygrali z Heat (gdyby nie Rondo) i raz z najsłabsza drużyną w lidze czyli z Nets. Są to wygrane z przeciętnymi zespołami, z tymi lepszymi bez nie mogą się odnaleźć. Po dobrym meczu przychodzi słaby. Taki właśnie był wczorajszy mecz z Bulls, przegrany we własnej hali 83-96...
15 Jan 2010 by Timi

Rivers ukarany choć NBA przyznało rację ...
25 tysięcy dolarów - taką karę nałożyła na Doca Riversa NBA za kłótnię z sędziami podczas spotkania z Atlanta Hawks. W trakcie meczu szkoleniowiec otrzymał dwa faule techniczne i musiał udać się do szatni nie dokańczając pojedynku na ławce. Doc miał pretensję, że sędziowie gwizdnęli Glenowi Davisowi faul umyślny, dzięki któremu "Jastrzębie" oprócz osobistych mieli także piłkę z boku. Władze ligi przyznały rację naszemu trenerowi i zmieniły faul "Big Baby'ego" na normalny. Mimo to Rivers będzie musiał zapłacić karę, którą otrzymał.
14 Jan 2010 by kamilinho

Zapowiedź: Chicago Bulls - Boston Celtics
Celtowie nie mają chwili odpoczynku. Po dość łatwo wygranym meczu z New Jersey Nets, drużyna Doca Riversa wróci do własnej hali, aby po raz trzeci w tym sezonie stanąć do walki przeciwko Bykom z Chicago. Wcześniej dwa razy górą byli Celtics, dwa razy zwyciężając bardzo pewnie, czym dali dwie solidne lekcje graczom z Wietrznego Miasta. Faworytami tego pojedynku, mimo gry dzień-po-dniu będą gospodarze, znajdujący się na 2 miejscu Konferencji Wschodniej. Chicago Bulls zajmują odległe, jak na ich możliwości, 6 miejsce.
14 Jan 2010 by Ksero

Łatwe zwycięstwo, dobry mecz Celtów!
Oglądając, jak codziennie TOP10, nie spodziewałem się, że zobaczę to, co zobaczyłem. Aż trzech Celtów zostało wyróżnionych - miejsce 3 wsad Walkera i taniec Scalabrine'a, a miejsce pierwsze alley-oop z podania Pierce'a do Tony'ego Allena. Po tym wiedziałem, że Celtics zagrali dobre spotkanie i choć to mecz z najsłabszą drużyną NBA to mam nadzieję, że da im porządnego kopa! Łatwy win 111-87, jedziemy dalej!
14 Jan 2010 by Timi

Zapowiedź: Boston Celtics - New Jersey Nets
Dziś o 1:30 czasu polskiego w New Jersey odbędzie się pojedynek pomiędzy zespołami z zupełnie dwóch różnych światów - Celtami, celującymi o mistrzostwo i Nets, którzy w tym sezonie wygrali tylko trzy mecze. Dla Celtów nawet bez Garnetta (dziś ogłoszony największym trash talkerem w NBA), Wallace'a i Danielsa powinien być to łatwy mecz. Czy Rondo i spółka odniosą 27 zwycięstwo w tym sezonie? Wszystko na to wskazuje!
13 Jan 2010 by Timi

Garnett i Wallace cały czas poza grą
Kevin Garnett i Rasheed Wallace nie wybiegną na parkiet w najbliższych spotkaniach. O ile w przypadku ‘The Big Ticketa’ Doc zapowiedział dłuższą absencję, o tyle uraz lewej stopy Sheeda, określany jako Day-to-day, wykluczy go z gry na około tydzień. Celtics od początku roku dręczeni są kontuzjami, oprócz tych dwóch podkoszowych cały czas poza grą pozostaje swingman Celtów, Marquis Daniels, który leczy uraz nadgarstka i powinien wrócić do gry po Weekendzie Gwiazd.
12 Jan 2010 by Ksero

Hawks wygrywają po raz 3…
Po wczorajszym meczu z pewnością można stwierdzić – drużyna Jastrzębi zdecydowanie „nie leży” Koniczynkom. Trzecią konfrontację drużyn znowu wygrała drużyna z Atlanty, znowu niewielką, bo 6-punktową przewagą. Celtics szybko wypracowali przewagę, schodząc na przerwę prowadzili 9 punktami, jednak bardzo słaba druga połowa meczu odbiła się na wyniku, 102-96. Gospodarze zagrali bardzo okrojonym składem, bez Kevina Garnetta, Sheeda Wallace’a i Marquisa Danielsa. Po tym spotkaniu bilans Celtów wynosi 26-10.

Zapowiedź: Boston Celtics - Atlanta Hawks
Trzeci mecz z Jastrzębiami w tym sezonie. Ostatni - w sobotnią noc. Przegrany, jednak do przerwy to Boston był +5. Dziś o 2:00 szansa na przełamanie złej passy.Dzień po dobrym meczu z Toronto wszyscy liczą na wygraną Celtów. Hawks ostatnio nie zagrali dobrze z Magikami, którzy także nie są w dobrej formie. Spotkanie będzie rozgrywane w TD Garden.
11 Jan 2010 by Timi

Rondo i Sheed dają zwycięstwo!
Trzeci mecz na kolejnym wyjazdowym tripie i drugie zwycięstwo. Toronto Raptors po raz trzecie w tym sezonie pokonane. W końcu upragnione triple-double zanotował Rajon Rondo (22/10/13). Świetny mecz rozegrał też Rasheed Wallace, który punktował najlepiej w drużynie (29) na dobrej skuteczności (9/12), zanotował 8 zbiórek i trafił 5/7 rzutów zza łuku. Był to jego najlepszy mecz w barwach Celtów.
10 Jan 2010 by Timi

Zapowiedź: Toronto Raptors - Boston Celtics
Już jutro koszykarze Celtics wracają do Bostonu i zmierzą się po raz kolejny z ekipą Atlanta Hawks. Zanim jednak do tego dojdzie podopieczni Doca Riversa zagrają się jeszcze dzisiaj z Toronto Raptors. Jest to pierwszy wyjazd "Koniczynek" do Kanady w tym sezonie i miejmy nadzieję, że okaże się on szczęśliwy. Początek spotkania o 19 czasu polskiego.
10 Jan 2010 by kamilinho

Jastrzębie górą, zdecydowała trzecia kwarta
Przed chwilą w Atlancie zakończył się pojedynek Hawks-Celtics. Po bardzo słabej trzeciej kwarcie Celtics przegrywają 93-85. Bohaterem Hawks jest rezerwowy Jamal Crawford, który w ostatniej kwarcie rzucał jak zaczarowany. Mimo dobrej skuteczności za 3 po połowie (7/12) w drugiej nie była tak dobra (2/12), a to za sprawą Rasheeda Wallace'a - 1/8 zza łuku. Dziewiąta przegrana Celtów w tym sezonie, szkoda, bo mecz był do wygrania.
09 Jan 2010 by Timi

Eddie in, Tony out
Jak poinformowało ESPN w meczu przeciwko Atlanta Hawks Boston Celtics będą sobie musieli radzić bez Tony'ego Allena. Zawodnik, który jeszcze niedawno występował w pierwszej piątce zastępując w niej kontuzjowanego wówczas Paula Pierce'a nie brał udziału w dzisiejszym strzeleckim treningu drużyny. Jego absencja jest spowodowana "chorobą" na razie jednak nie wiadomo jaką (przynajmniej nie zostało podane.)
08 Jan 2010 by kamilinho

Zapowiedź: Atlanta Hawks - Boston Celtics
Koszykarze Boston Celtics kontynuują swoją trzy meczową wyprawę po wschodzie USA. Po zwycięstwie z Miami Heat 112:106 tym razem "Koniczynki" zagrają w położonej na północ od Florydy Atlancie z miejscowymi Hawks. "Jastrzębie" były rewelacją początku sezonu, ale teraz złapały zadyszkę przegrywając aż 6 z 9 ostatnich meczy. Mimo to drużyna prowadzona przez Mike'a Woodsona nadal jest bardzo groźnym przeciwnikiem.

Liczby - porcja numer 2!
Drugi raz w tym sezonie możecie poznać najciekawsze statystyki i liczby Celtics. To drugi artykuł z serii Liczby C's. Po kolejnym bardzo ekscytującym miesiącu jest ich zdecydowanie więcej niż poprzednio. Jest to nasze spojrzenie na świat NBA w statystykach. Jeśli macie własne spostrzeżenia co do statystyk i liczb to piszcie w komentarzach! Druga odsłona Liczb Waszej ukochanej ekipy przed Wami!
07 Jan 2010 by Timi

Hudson nie jest już Celtem !
Lester Hudson nie jest już zawodnikiem Boston Celtics. Władze klubu ze stanu Massachusetts postanowiły zwolnić zawodnika, który nie mógł przebić się do rotacji. Tegoroczny debiutant zagrał tylko w 16 meczach w tym sezonie w swoich statystykach zapisując średnio 4.4 minuty, 1.4 punktu, po 0.5 asysty i zbiórki, 0.2 przechwytu, 0.1 bloku przy 38.9% skuteczności. Przypomnijmy, że 25-latek trafił do Bostonu w zeszłorocznym drafcie z numerem 58. Jego season-high to 6 "oczek" i 3 kluczowe podania przeciwko Philadelphi 76-ers 3 listopada.
07 Jan 2010 by kamilinho

Cóż za mecz ! Celtowie pokonują Heat w dogrywce !!!
Minuta do końca meczu, Celtics prowadzą 96:95 i mają akcję. Piłka do Ray'a - tak ! Trafia za "3" i powiększamy prowadzenie do 4 "oczek"! Czas dla gospodarzy tego spotkania i oni zaczynają z boku. Niestety punkty zdobywa Jarmaine O'Neal i "Żary" zmniejszają straty do dwóch punktów. Piłka znów w posiadaniu "Koniczynek" na zegarze już tylko 10 sekund do końca meczu - Pierce ! Nie ma punktów i zbiera JO. Szybkie zagranie do Wade'a rzuca ! Faulowany. Staje na linii i trafia dwa razy. 99:99 i 5 sekund do końcowej syreny i piłka z boku dla gości. Dostaje ją Ray, ale co się stało ?! W jakiż głupi sposób stracił ją na rzecz Wade'a ... Lider Heat będąc sam na sam z koszem nie mógł spudłować. Celtics mieli jeszcze nadzieję choć pozostało zaledwie 0.6 sekundy. Doc bierze czas. Za Perkinsa pojawia się Scalabrine. Było widać, że Celtowie przygotowali jakąś zagrywkę. Co się dzieje ? Wszyscy się rozbiegają ! Alley-Oop do Rondo - YES !!! Celtics doprowadzają do dogrywki ! Taka końcówka spotkania musiała podłamać Heat, którzy w dogrywce byli tłem rozpędzonych "Koniczynek". W efekcie pokonujemy Miami 112:106 i odnosimy tym samym 25 zwycięstwo w sezonie regularnym !

Zapowiedź: Miami Heat - Boston Celtics
Ciągle bez kontuzjowanego Kevina Garnetta, ale ze zdrowymi Rajonem Rondo i Paulem Pierce'm przystąpią do spotkania przeciwko Miami Heat koszykarze Boston Celtics. "Koniczynki" wygrały tylko dwa z ostatnich pięciu spotkań i za wszelką cenę będą chciały wygrać, aby nadal utrzymywać się nie pierwszym miejscu w Konferencji Wschodniej. Miami obecnie jest piąte i podobnie jak ekipa 17-krotnych mistrzów NBA wygrało tylko 2 z ostatnich 5 meczy.
06 Jan 2010 by kamilinho

Kiedy wrócą? Przegląd kontzuji
Po raz kolejny zespół Boston Celtics prześladują kontuzje. Było tak przed rokiem, jest i dziś. Garnett, Pierce, Rondo i Daniels. Pierwsi trzej to główni aktorzy w zespole. Napędzają zespół, pierwszy zbiera, drugi punktuje, trzeci podaje. Czwarty, Daniels, to pomoc z ławki, bardzo wartościowa. Bez nich jest o wiele trudniej, jednak już niedługo czekają nas powroty. Właśnie - kiedy? Sprawdźcie sami!
03 Jan 2010 by Timi

Osłabieni Celtics ogrywają Raptors w TD Garden!
Boston Celtics mimo kontuzji i znacznego osłabienia od początku meczu postawili gościom wysoko poprzeczkę. Obejmując prowadzenie w pierwszej kwarcie oddali je tylko na moment, cały czas kontrolując przebieg spotkania. Liderem Celtics pod nieobecność aż 4 graczy był Ray Allen, który zdobył 23 punkty i zanotował 4 asysty. Celtowie udowodnili, że mają bardzo silną ławkę, na którą mogą liczyć. Wygrali także walkę na tablicach. Na pochwałę zasługują także Wallace, Tony Allen, Eddie House czy Glen Davis, którzy walnie przyczynili się do zwycięstwa 103-96.
03 Jan 2010 by Ksero

Zapowiedź: Boston Celtics - Toronto Raptors
Dziś o 1:30 czasu polskiego w mocno okrojonym składzie w jali TD Garden Celtowie podejmą Toronto Raptors, którzy ostatni są na fali. W Celtics z powodu kontuzji nie zagrają Kevin Garnett, Rajon Rondo, Paul Pierce i Marquis Daniels. Jednak w ekipie z Kanady raczej nie wystąpi Hedo Turkoglu. Zatem nawet bez swoich liderów Celtics nadal mają szansę na zwycięstwo!
02 Jan 2010 by Timi

Rondo też wypada!
W jutrzejszym meczu przeciwko Toronto Raptors nie zagra też rozgrywający Celtów, Rajon Rondo. Dołączy on do Kevina Garnetta, Marquisa Danielsa i Paula Pierce'a. Wygląda więc na to, że w składzie nie będzie aż 3 starterów! To fatalna wiadomość dla wszystkich kibiców, Celtics przegrali trzy ostatnie mecze. Rondo odczuwa bóle w udzie, dokładniej uraz ścięgna udowego. Być może w pierwszej piątce pojawi się Lester Hudson, na pewno dostanie więcej minut. Są także szanse na występ Glena Davisa, który ostatni pauzował. Mecz z Toronto jutro o 1:30.
01 Jan 2010 by Timi

Artykuł: Defense przez duże D!
W krótkim odstępie czasu kolejny artykuł. Tym razem pierwsze podsumowanie gry Celtów w tym sezonie. Dowiecie się co jest najlepszą bronią Celtów (choć to widać już po tytule). Poznacie także kolejne cyferki i ciekawostki, które cały czas będą towarzyszyć nam w tym sezonie. Czytajcie (kliknij TUTAJ) i piszcie swoje opinie na temat tego, jak grają w tym sezonie Celtowie, co Wam się podoba, a co nie!

ARCHIWUM

Trafiłeś do Archiwum X naszej strony, czyli do tekstów ze starej, tzw. czarnej odsłony, kiedy to w bostońskich koszulkach biegała jeszcze spora liczba zawodników z mistrzowskiego sezonu 2008, a my nazywaliśmy się celtics.e-nba.pl. Archiwum to zostało stworzone, by mieć wgląd we wszystkie wpisy z poprzedniej wersji strony (było ich dokładnie 943), a także we wszystkie komentarze napisane przez naszych użytkowników. Enjoy :)