Bójka w szatni Celtów!
Wiadomość na pewno nie z ostatniej chwili, jednak żaden z redaktorów nie miał czasu dodać jej wcześniej niż po zwycięskim meczu z Knicks. Von Wafer i Delonte West od początku nie pałali do siebie miłością. Albo inaczej, West nie pałał na pewno miłością. Dochodziło do nich do spięć na treningach, jednak to co się stało w szatni w piątek przeszło najśmielsze oczekiwania. West podszedł i uderzył siedzącego Wafera, który nie pozostał obojętny. Walczących zawodników rozdzielili koledzy z drużyny.
30 Oct 2010 by Ksero

Wielki mecz, drugie zwycięstwo!
Rajon Rondo, Kevin Garnett i Paul Pierce. Ta trójka rozegrała świetny mecz. Jednak pomimo ich statystyk najlepszym graczem meczu był... Glen Davis. Tak, tak. Glen Davis, który po 6 faulu dostał od publiczności w Ogródku owację na stojąco. 16 punktów, 6 zbiórek w 23 minuty, a co najważniejsze ważne punkty w trudnych momentach. Glen Davis to już nie Big Baby. Glen Davis z każdym sezonem udowadnia nam, że dojrzał. To już nie Big Baby...
30 Oct 2010 by Timi

Zapowiedź New York Knicks - Boston Celtics
Już dzisiejszej nocy Celtowie będą mogli udowodnić wszystkim, że niespodzianka jaką sprawili Cavaliers ogrywając właśnie Koniczynki była jednorazową wpadką. Do Bostonu przybywa drużyna New York Knicks, która obecnie jest na 2 miejscu w Konferencji Wschodniej wygrywając jedyne rozegrane spotkanie w tym sezonie przeciwko Toronto Raptors. Starcie mądrze i cierpliwie grającej drużyny weteranów z atletycznymi i szybkimi Knickerboxers powinno budzić wiele emocji. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 1:30 czasu polskiego.
29 Oct 2010 by Ksero

Niespodziewana porażka w Cleveland!
Po jedynym trafieniu Robinsona z dystansu pod koniec trzeciej kwarty Celtowie wyszli na 7-punktowe prowadzenie. Zdawali się kontrolować grę, wszyscy podejrzewaliśmy, że rozprawią się z przeciwnikami w ostatniej kwarcie. Było jednak kompletnie inaczej. Dzięki dobrej postawie Gibsona Kawalerzyści wygrali ostatnią ćwiartkę aż 13 punktami pozostawiając bezradnych Celtów w tyle. Fatalna skuteczność z dystansu, 19 strat Celtics oraz bardzo dobra gra Gibsona, Sessionsa, Hicksona i Moona przyniosły Cavaliers pierwsze zwycięstwo bez LeBrona Jamesa.
28 Oct 2010 by Ksero

Zapowiedź: Boston Celtics - Cleveland Cavaliers
Wczoraj Celtowie odnieśli swoje pierwsze zwycięstwo w nowym, 65 sezonie NBA. Zwycięstwo bardzo ważne, także ze względu na symbolikę. Miejmy nadzieję, że podopieczni Doca Riversa nie osiądą na laurach i dobrą formę zaprezentują także tej nocy w Cleveland, gdzie pojadą zmierzyć się z miejscowymi Cavaliers. Cavaliers już nie tak silnymi, bez Jamesa, Shaqa i Westa. Czy, tak jak sugeruje jeden z kibiców Celtics, będziemy świadkami owacji ze strony kibiców gospodarzy dla Celtów za pokonanie Heat i tak znienawidzonego w Ohio LeBrona Jamesa?
27 Oct 2010 by Ksero

Wygrana na rozpoczęcie sezonu!
Miami Heat rozpoczynają sezon od porażki 80-88. Widać, że Heat nie są ze sobą w ogóle zgrani i choć odrobili już 15-punktową stratę to dużo przed nimi. Bohaterem Celtics był Paul Pierce, który swoimi trójkami dał zwycięstwo gospodarzom. Jednak do zwycięstwa przyczynili się wszyscy, łącznie z Shaqiem, Glenem Davisem czy Rajonem Rondo (mimo 2/9 rozdał 17 asyst!). Big Three jest tylko jedna!
27 Oct 2010 by Timi

Zapowiedź: Miami Heat - Boston Celtics
Tak, to już dziś! Czekaliśmy dokładnie 4 miesiące i 9 dni, aby nasi ulubieńcy rozpoczęli kolejny marsz po mistrzostwo. Pierwszymi przeciwnikami będą jedni z faworytów do zdobycia mistrzostwa, wzmocnieni Miami Heat. Stare Big Three, czyli Ray Allen, Paul Pierce i Kevin Garnett, przeciwko nowemu Big Three, czyli Dwayne’owi Wade’owi, LeBronowi Jamesowi i Chrisowi Boshowi. Niezwykle ciężko wybrać faworyta spotkania, a o tym kto lepiej sprostał presji dowiemy się już dzisiejszej nocy. TD Garden, 1:30 czasu polskiego: Miami Heat – Boston Celtics!
26 Oct 2010 by Ksero

30Q: Co słychać u przeciwników?
25 Oct 2010 by Timi

22 Oct 2010 by Timi

Zwycięstwo w TD Garden na zakończenie preseason! West i Lasme zwolnieni!
Celtowie kończą rozgrywki przedsezonowe, wygrywając z Nets 107-92. Świetne spotkanie rozegrali Rajon Rondo i Paul Pierce, a cały zespół od połowy drugiej kwarty rozkręcał się z minuty na minutę. W zespół dobrze wkomponowali się Shaq, West, JO, obrona jest lepsza, a zbiórek jest więcej - takie wnioski możemy wysnuć z tych 8 spotkań.
21 Oct 2010 by Ksero

Rivers po badaniach. Wafer do Chin?
Trzy tygodnie temu winiki badań lekarskich Doca Riversa zaniepokoiły lekarzy. Były one na tyle niejednoznacze, iż postanowili oni wysłać trenera Celtics na biopsję. Na szczęście dowiodła ona, że Riversowi nie zagraża niebezpieczeństwo, a rozwój nowotworu krtani został zatrzymany. Tymczasem Wafer coraz bardziej nastawia się na grę w Azji.
20 Oct 2010 by Ksero

19 Oct 2010 by Timi

Szósta wygrana w preseason!
Kolejne zwycięstwo odnieśli podopieczni Doca Riversa. Tym razem grając w hali uniwersytetu Connecticut, skąd do NBA trafił m. in. Ray Allen, C's pokonali New York Knicks 97-84. Celtics zmiażdżyli przeciwników na deskach, sprawili, że gospodarze nie trafili więcej niż 40 % swoich rzutów. Z drugiej strony Celtowie byli blokowani aż 8-krotnie, popełnili 26 strat przy 17 ze strony Nowojorczyków. Najlepszym zawodnikiem meczu był Kevin Garnett, który zdobył 20 punktów, trafiając 9 z oddanych 11 rzutów.
17 Oct 2010 by Ksero

Shaq krytykuje nowe przepisy
Faul techniczny przyznany Kevinowi Garnettowi za 3 słowa skierowane w stronę sędziego ["Are you serious?" - przyp. red.] wywołały ogromną falę krytyki w stronę sędziów oraz Davida Sterna. Billy Hunter, przewodniczący Związku Koszykarzy NBA wydał w środę oświadczenie krytykujące nowe przepisy dotyczące przewinień technicznych. Głos w tej sprawie zabrał Shaq dobitniej sprzeciwiając się nowym zasadom, za co prawdopodobnie w najbliższym czasie zostanie ukarany przez Davida Sterna.
16 Oct 2010 by Ksero

Drugie zwycięstwo nad Raptors w preseason!
Celtowie odnoszą swoje kolejne zwycięstwo w rozgrywkach przedsezonowych. Wygrywając 117-112 po raz kolejny pokonali Toronto Raptors, tym razem na ich własnym podwórku. Najskuteczniejszym zawodnikiem Celtics był Nate Robinson, któremu z ławki rezerwowych udało się zdobyć aż 23 punkty, dokładając do tego 5 zbiórek i 2 asysty. Celtics w pewnych momentach zaskakiwali skutecznością, 12 z 15 osobistych wykorzystał Rondo, wszystkie swoje rzuty z dystansu trafili zarówno Von Wafer (3), Marquis Daniels (2) i Rajon Rondo (1).

Wygrana w MSG!
Świadkami prawdziwego dreszczowca byli dzisiaj kibice koszykówki zgromadzeni w hali Madison Square Garden. Mecz był bardzo wyrównany, a walka toczyła się do ostatnich sekund. Górą byli jednak Celtowie, mimo tego żadna ze stron nie zasługiwała na zwycięstwo. Widzowie byli także świadkami bezsensownie rozdawanych przewinień technicznych i wykluczenia z gry Kevina Garnetta. C’s zagrali bez Davisa, Westa i Shaqa, a swoje pierwsze double-double zanotował Luke Harangody.
14 Oct 2010 by Ksero

Pierwsza porażka w preseason!
103-92, takim wynikiem zakończyło się wyjazdowe spotkanie bostońskich Celtów, którzy podejmowali Philadelphię 76ers. Górą byli gospodarze, jednak w drużynie Doca Riversa zabrakło Rajona Rondo, Raya Allena, Paula Pierce’a, Kevina Garnetta, Shaquille’a O’Neala i Delonte Westa, słowem kluczowych postaci. Jednak przez prawie 3 kwarty ławka Celtów bardzo dobrze współpracowała i rywalizowała jak równy z równym. Popełnili jednak aż 25 strat i to właśnie ten element gry był ich przysłowiowym gwoździem do trumny.
13 Oct 2010 by Ksero

Raptors pokonani w TD Garden!
Boston Celtics odnoszą swoje 3 zwycięstwo z rzędu. Tym razem, podczas pierwszego w tym sezonie spotkania w TD Garden, pokonali Toronto Raptors 91-87. Mimo zwycięstwa popełnili aż 23 straty, co pewnie wypomni im w szatni Doc Rivers. Zagrali jednak bardzo zespołowo, najwięcej punktów zdobył Nate, aż... 13. Po 11 zdobyli inni bohaterowie tgo spotkania - West, Shaq i Daniels. Swój udany debiut zaliczył także Jermaine O'Neal.
11 Oct 2010 by Ksero

30Q: Najsilniejsza ławka w lidze?
10 Oct 2010 by Ksero

Drugie zwycięstwo z rzędu!
Boston Celtics pokonali dzisiejszej nocy New Jersey Nets 96-92. Tym razem to podopieczni Doca Riversa popełnili więcej strat, mimo tego wygrali walkę na tablicach, a także trafili ponad połowę rzutów z dystansu. Żaden starter nie zagrał nawet 20 minut. Dobry mecz rozegrał Delonte West - 12 punktów (2 x 3), 6 zbiórek i 3 asysty, a także Nate Robinson, który rzucił 17 punktów i rozdał 5 kluczowych podań. Najwięcej punktów dla C's rzucił Davis - 20, Pierce dołożył do tego 15 oczek.
08 Oct 2010 by Ksero

30Q: Jak ocenimy offseason 2010?
07 Oct 2010 by Ksero

Sixers zmiażdżeni!
Boston Celtics efektywonym zwycięstwem 93-65 rozpoczynają serię spotkań przedsezonowych. C's zaprezentowali to, co im wychodzi najlepiej, czyli żelazną obronę i konsekwencję w ataku. W pierwszej połowie wymusili aż 18 strat, grali zespołowo i skutecznie. Z dobrej strony pokazał się Shaq, jednak najlepszym zawodnikiem okazał się być Ray Allen - 14 punktów i 8 zbiórek. Już jutro spotkanie z NJ Nets.

30Q: Jaka rola rookies?
06 Oct 2010 by Ksero

Preseason czas zacząć!
Już dzisiaj meczem w Verizon Wireless Arena Celtowie rozpoczną, co prawda nieoficjalnie, nowy sezon 2010/2011. Nie będzie to walka o miejsca w konferencji i jak najlepszy bilans. Mimo, że emocje związane ze spotkaniem będą równie wysokie, to ma ono na celu zaledwie zgranie zawodników i przećwiczenie nowych wariantów i możliwości. 1:30 czasu polskiego: Boston Celtics - Philadelphia 76ers!

30Q: Kto 6th Manem?
05 Oct 2010 by Timi

Kontuzje, kontuzje...
Nowy sezon już niedługo, wraz z nowym sezonem wracają także problemy z urazami i kontuzjami. Nie omijają one w szczególności nowych nabytków Celtics - Jermaine O'Neala i Delonte Westa. O'Neal doznał urazu ścięgna podkolanowego i odpocznie kilka dni, przerwa w treningach Westa jest bardziej prozaiczna - chroniczne skurcze.
05 Oct 2010 by Ksero

30Q: Kto pierwszym centrem?
04 Oct 2010 by Timi

Obóz treningowy, dzień 5
Wiadomości z ostatniego dnia pobytu Celtów w halach Salve Regina University.
02 Oct 2010 by Ksero

30Q: The Big Ticket - sprawniejszy, czy jeszcze bardziej ociężały?

Obóz treningowy, dzień 4
Przedostatni trening Celtów poza 'domem'. Parę nowinek w rozwinięciu newsa.
01 Oct 2010 by Ksero

30Q: Czy nowe przepisy utrudnią życie?
01 Oct 2010 by Timi

Obóz treningowy, dzień 3
Kolejny trening Koniczynek, czyli o tym co się działo wczoraj w Salve Regina University.

ARCHIWUM

Trafiłeś do Archiwum X naszej strony, czyli do tekstów ze starej, tzw. czarnej odsłony, kiedy to w bostońskich koszulkach biegała jeszcze spora liczba zawodników z mistrzowskiego sezonu 2008, a my nazywaliśmy się celtics.e-nba.pl. Archiwum to zostało stworzone, by mieć wgląd we wszystkie wpisy z poprzedniej wersji strony (było ich dokładnie 943), a także we wszystkie komentarze napisane przez naszych użytkowników. Enjoy :)