Okiem kibica: Komedia tragiczna...
...czyli tym razem w roli kibica nie KiTt, a ja - Timi.
31 May 2012 by Timi

Game 2: Gdzie Heat mieli więcej zimnej krwi... (0-2)

Nawet spotkanie, w którym Rajon Rondo rzuca career-high 44 punkty nie musi oznaczać wygranej. C's kompletnie rozluźniając się w obronie postawili na atak i przez 48 minut toczyli z gospodarzami równy bój. Dodatkowe 5 minut wyłoniło zwycięzcę i, tak, byli to młodsi, lepiej zorganizowani w ataku Heat. Tym razem obyło się bez bardzo kontrowersyjnych gwizdków.
31 May 2012 by Ksero

Game 1: Celtics rozbici...(0-1)

Wynik 93-79 nie jest chyba dla nikigo zaskoczeniem. Heat bezczelnie wykorzystywali brak powrotu do obrony C's oraz ich brak atletyczności, zwłaszcza pod koszami. Goście wyglądali bardzo ospale i tylko Kevin Garnett starał się coś sobie i wszystkim udowodnić. Były także 3 wątpliwe techniczne w drugiej kwarcie, które mogły popsuć morale w szeregach Koniczynek.
29 May 2012 by Ksero

Zapowiedź: Conference Finals, Playoffs 2012.

Ponownie sami przeciw całemu światu. Ponownie przeciw galacticos w koszykarskim świecie. Ponownie to nie my jesteśmy faworytami. Ponownie gramy z tej niższej pozycji. Ale czy właśnie z takiej pozycji nie czujemy się ostatnio najlepiej? Jeszcze w lutym byliśmy gdzieś w okolicach picku w pierwszej dziesiątce. A teraz? Finały Konferencji, czwórka najlepszych drużyn NBA. I choć przez zdecydowaną większość jesteśmy skazywani na porażkę - nie poddamy się tak łatwo. Boston Celtics nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa. Pamiętajcie - im większa stawka, tym lepsza gra. Czas na Finały Konferencji, pojedynek z Miami Heat!
28 May 2012 by Timi

Game 7: 4q + Rondo = FINAŁY KONFERENCJI! (4-3)

Rajon Rondo przez trzy kwarty dzisiejszego spotkania grał przysłowiowy "piach". Możecie się z tym nie zgadzać, ale tak właśnie było. Sporo strat, słaba skuteczność, kilka podań zbyt "fancy". Jednak odkąd za faule spadł Pierce to właśnie Rondo przejął rolę lidera i wywiązał się z niej znakomicie, a wcześniejsze trzy kwarty odeszły w zapomnienie. 11 z ostatnich 15 punktów Celtów, wielka trójka na 78-68 i w ostateczności triple-double. To był ciężki mecz, ale ostatecznie noc skończyła się po prostu przepięknie.

JESTEŚMY W FINALE KONFERENCJI!!

"Let's do it" ~Garnett zapytany o nadchodzącą serię z Miami.
27 May 2012 by Timi

Team Update: Bradley is done...
Smutne, ale prawdziwe. Bark Avery'ego Bradley'a znowu odmówił posłuszeństwa, tym razem chyba na dobre. Młody rzucający obrońca doznał urazu jeszcze przed sezonem, kilkukrotnie podczas spotkań tegorocznych PO musiał korzystać z pomocy sztabu medycznego w celu szybkiego nastawienia barku. To dobijająca wiadomość. Nie mamy Greena, Wilcoxa, O'Neala, z niewyleczoną kostką gra Ray Allen, z urazem kolana gra Paul Pierce. O ile po kapitanie tego tak bardzo nie widać, to kostka Raya daje się we znaki - Ray kiepsko broni, jest bardzo spięty i nie trafia rzutów. Bez energii, świetnej obrony, atletyzmu Avery'ego ciężko będzie powalczyć z Heat w ewentualnym finale konferencji. Kontuzja przytrafiła mu się chwilę po tym, jak odnalazł pewność siebie i stał się regularnym strzelcem z dystansu. Najpierw jednak game 7 z Sixers - jutro w nocy. Stay tuned!

UPDATE: Bradley przejdzie operację już teraz i będzie czwartym w tym sezonie Celtem, który poszedł "pod skalpel", obok Greena, Wilcoxa i J. O'Neala. Nie zapominajmy, że pod koniec czerwca operacje przejdą także Ray Allen oraz Mickael Pietrus... "To rozczarowujące. Był niesamowity w tym roku." ~Doc Rivers o Bradley'u.
24 May 2012 by Ksero

Game 6: Szóstki doprowadzają do remisu (znowu)... (3-3)

Kolejny raz Celtowie wygrali spotkanie obejmując prowadzenie, aby w następnym stracić je po nerwowej końcówce. Tym razem była to szczególna porażka, która zmienia w dużym stopniu obraz gry - tak jak 3 lata temu z Orlando Magic, to nie przeciwnicy są pod ścianą - to Celtowie muszą wygrać, ponieważ decydujący game 7 będą grać na własnym parkiecie.

Celtowie w Europie!
Boston Celtics odwiedzą w tym roku Europę w ramach programu NBA 2012 EUROPE LIVE TOUR. Będą jedną z dwóch ekip NBA (obok Dallas Mavericks), które przybędą zza oceanu. Celtowie rozegrają dwa spotkania, w Mediolanie (7.10.2012) oraz Stambule (5.10.2012) z tamtejszymi klubami. Podróż do Turcji czy Włoch jest zdecydowanie tańsza i korzystniejsza niż lot do Ameryki (oczywiście pod względem finansowym).

Poznańskie biuro podróży Paradise Travel organizuje wyjazd na trzy spotkania touru, dwa na mecze właśnie Celtów. Wszystkich zainteresowanych odsyłamy do strony biura - www.paradise-travel.com.pl - gdzie można skontaktować się w sprawie wyjazdu, otrzymamy wtedy pełny program i wszystkie niezbędne informacje.
23 May 2012 by Timi

Game 5: Bass katem Sixers! (3-2)

Ogromnie ubolewam nad faktem, że z powyższych grafik mam do wyboru tylko te z Wielką Czwórką, bo, o dziwo, tej nocy to żaden z nich nie był najjaśniejszym punkcikiem w drużynie z Bostonu. Tym, który wykończył przeciwników okazał się być Brandon Bass, zdobywając 22 z 27 punktów w drugiej połowie, odprawiając Szóstki z kwitkiem i dając Celtom prowadzenie w tej serii, 3-2!
22 May 2012 by Ksero

Game 4: Brak słów... (2-2)

Ciężko jest to w jakikolwiek sposób opisać. Celtics dali ciała na całej linii. Prowadzili w tym spotkaniu już... 18 punktami i zmierzali po drugie zwycięstwo w Filadelfii. Gdyby wygrali - praktycznie zapewniliby sobie zwycięstwo w serii. Niestety w drugiej połowie zamienili się z Sixers miejscami, zupełnie stracili rytm w ataku i przegrali wygrane spotkanie. Wracamy do Bostonu, jednak nie jest to powrót w nastroju, który chcieliśmy. Powinno być 3-1. Nie jest...
19 May 2012 by Timi

Game 3: We are back! (2-1)

Był to dopiero drugi mecz w tegorocznych Playoffs, gdzie Celtics przekroczyli granicę 90 oczek. Tak jak w przypadku spotkania z Atlantą, to był dosłownie blowout. Świetne spotkanie zagrali Paul Pierce, Rajon Rondo i Kevin Garnett. C's odzyskują przewagę własnego parkietu, dzięki świeżości, energii i rewelacyjnej egzekucji ofensywnej. Spotkanie zakończyło się wynikiem 107-91.
17 May 2012 by Ksero

Okiem kibica: Nie zawiedźcie nas ponownie...
...czyli porozmawiajmy krótko o naszych uczuciach przed meczami w Filadelfii
16 May 2012 by KiTt

Game 2: Gdzie Szóstki zdobyły HCA...

To było kolejne tak wyrównane spotkanie, którego losy toczyły się do ostatnich sekund spotkania. Tym razem jednak lepsi o jeden punkt nie okazali się gospodarze, a Philadelphia 76ers, zyskując tym zwycięstwem także przewagę parkietu. Celtowie zagrali bardzo słabo na tablicach, popełnili też niemalże 20 strat, co było gwoździem do trumny i wodą na młyn dla przeciwników...
15 May 2012 by Ksero

Game 1: Comeback, just comeback (1-0)

Boston Celtics przed tym spotkaniem byli 1-22 w tym sezonie, gdy przegrywali w spotkaniu 13 punktami. Najwyższe prowadzenie Sixers dziś? 13 punktów. Wynik? 92-91! Po słabej pierwszej połowie dobra gra przyszła w drugiej, kiedy to Celtics co chwila odrabiali straty do Sixers i ostatecznie - głównie dzięki KG w ataku, a także Bradley'owi w obronie - objęli prowadzenie, którego do końca nie oddali. Wielki mecz Rajona Rondo, ósme triple-double w playoffach (13 punktów, 17 asyst i 12 zbiórek), ósme triple-double w tym sezonie (bilans 20-1, gdy RR notuje "potrójne-podwójne"). Celtics powrócili, Celtics są wielcy!

"We'll be fine, look at us" ~Rajon Rondo na pytanie czy tak wiekowa drużyna poradzi sobie z graniem w tak krótkim odstępie czasu.
13 May 2012 by Timi

Zapowiedź: 2nd round, Playoffs 2012.

Ta seria może być bardzo podobna do tej z Hawks. Oba zespoły nastawione głównie na obronę, nie spodziewajcie się wielkich fajerwerków w ataku. 100 punktów w spotkaniu dla jakiejkolwiek drużyny - Celtics czy Sixers - nie jest w tej serii spodziewane. Jednak jeśli wierzyć słowom, że to właśnie dzięki obronie wygrywa się mistrzostwa - Celtics są na najlepszej drodze, bo mają zdecydowanie NAJLEPSZĄ obronę w NBA. Czas na drugą rundę, pojedynek z Philadelphia 76ers!
12 May 2012 by Timi

Game 6: It's over! (4-2)

Boston Celtics po raz piąty z rzędu awansowali do półfinałów Konferencji Wschodniej. Po zaciętym meczu i bardzo nerwowej końcówce pokonali Atlantę Hawks 83-80. Świetne spotkanie rozegrał Kevin Garnett, który zdobył 28 punktów, zebrał 14 piłek, zanotował 3 przechwyty i aż 5 bloków! W międzyczasie, 76ers uporali się z przerzedzonymi przez kontuzje Bulls i to właśnie Szóstki będą przeciwnikami Celtów w półfinale.

"Garnett przeżywa drugą młodość" ~ J.Smith

83.9 - Atlanta Hawks' offensive rating when Kevin Garnett was on court vs. 107.8 when he was on the bench in the six-game series.
11 May 2012 by Ksero

Ten mecz trzeba wygrać.

Stawka dzisiaj jest bardzo wysoka. Biorąc pod uwagę kontuzję kolana Paula Pierce'a i powrót do składu Hawks Ala Horforda, mecz nr 6 Celtowie muszą wygrać, ponieważ ewentualne siódme spotkanie może okazać się przeszkodą nie do przejścia.

GO CELTICS!
10 May 2012 by KiTt

Game 5: Jastrzębie wciąż walczą... (3-2)

Niestety, Celtom nie udało się zamknąć pierwszej rundy tegorocznych playoffs w 5 spotkaniach. W kolejnym, niezwykle wyrównanym spotkaniu górą byli gospodarze, 87-86. Największy wpływ na taki wynik miała świetnie dysponowana para podkoszowych Hawks - Josha Smitha i Ala Horforda, którzy łącznie zebrali 27 piłek. W czwartek obie drużyny zmierzą się w Bostonie.
09 May 2012 by Ksero

Game 4: Pierwszy blowout serii, C's górą…! (3-1)

Do tej pory żadna drużyna nie przekroczyła granicy 90 punktów. Tym razem nie tylko obrona, ale także atak Celtics funkcjonowały znakomicie. C's ograli przeciwników 101-79, wypracowując sobie przewagę w pierwszej częśći gry i spokojnie utrzymując ją… w drugiej. Już tylko jedno zwycięstwo dzieli ich od półfinałów Konferencji Wschodniej.
07 May 2012 by Ksero

Team update: przemieszczony bark Bradley'a
Avery Bradley doznał kontuzji barku w trzeciej kwarcie wczorajszego spotkania z Hawks i po tym zdarzeniu nie powrócił już na parkiet. Jak się okazało Bradley doznał przemieszczenia barku, w tym sezonie już kilkakrotnie przeżył coś podobnego. Bark Bradley'a zawsze wskakiwał na miejsca "jak Lego", ale tym razem trenerom się to nie udało. Ostatnie raporty donoszą jednak, że jest to kontuzja typu "stinger", bark nie został naruszony. "Stinger", czyli coś co zdarza się także nam - piekący ból, który przemieszcza się w dół ręki, następnie ręka drętwieje, a ból w końcu słabnie. Bradley "powinien" wystąpić w niedzielę, jego stan jest bieżąco monitorowany.

UPDATE: Ray Allen i Josh Smith w grze, Bradley z game-time decision.
05 May 2012 by Timi

Game 3: Powrót Allena, zwycięstwo po OT (2-1)

Ray Allen w końcu wrócił! Rozegrał dobre spotkanie, zdobywając 13 punktów i zbierając 6 piłek z ławki. Prawdziwym bohaterem był jednak Kevin Garnett, który zagrał najrówniej. Zwycięstwo mógł nam zapewnić Pierce, jednak spudłował swój ulubiony rzut z łokcia. Siódme w tym sezonie i siódme w playoffach triple-double zanotował Rajon Rondo. Celtics prowadzą 2-1, kolejne spotkanie także w TD Garden!

Team update: game-time decision Allena i Smitha
Ray Allen trenował wczoraj przez pełne 75 minut, także dziś cała 15 zawodników (włącznie z Ray'em) była dostępna na porannym treningu rzutowym. Powrót Allena już dziś? Bardzo możliwe. Game-time decision zarówno dla niego, jak i dla Josha Smitha, który także pomyślnie przeszedł trening. Mecz o 1:30 czasu polskiego, pierwszy w tych playoffach w Bostonie.

UPDATE: Oficjalnie: Ray Allen dziś wraca!
04 May 2012 by Timi

Z obozu przeciwnika: Atlanta leczy rany po meczu nr 2
Wroga trzeba znać, przygotowałem więc mały rzut oka na krajobraz po bitwie w Atlancie, na pierwszym planie którego oczywiście kontuzja Josha Smitha.
03 May 2012 by KiTt

Game 2: Gdzie Pierce był... Pierce'em! (1-1)

Niesamowicie szczelna obrona, która pozwoliła Hawks na zdobycie tylko 14 punktów w ostatniej kwarcie oraz Paul Pierce, który wziął grę ofensywną w czwartej kwarcie na swoje barki pozwoliły Celtom na wyszarpanie zwycięstwa Hawks, którzy nie dość, że stracili HCA to jeszcze Josha Smitha z powodu kontuzji kolana. Dla nas najważniejsze jest jednak, że Celtics wygrali w Atlancie, a Paul Pierce był dziś Kapitanem, jakiego chciałaby mieć każda drużyna. Great game, great win!

"Wiele razy zawiodłem, ale to ukształtowało moją obecną pozycję. To było jednak zwycięstwo całej drużyny. Defensywnie, KG był niesamowity." ~Paul Pierce

"Wygrana, przegrana czy remis - sędziowie spieprzyli dziś swoją robotę." ~Tommy Heinsohn

UPDATE: występ Smitha w Game3 wątpliwy, w Game4 prawdopodobny.
02 May 2012 by Timi

ARCHIWUM

Trafiłeś do Archiwum X naszej strony, czyli do tekstów ze starej, tzw. czarnej odsłony, kiedy to w bostońskich koszulkach biegała jeszcze spora liczba zawodników z mistrzowskiego sezonu 2008, a my nazywaliśmy się celtics.e-nba.pl. Archiwum to zostało stworzone, by mieć wgląd we wszystkie wpisy z poprzedniej wersji strony (było ich dokładnie 943), a także we wszystkie komentarze napisane przez naszych użytkowników. Enjoy :)