2 w 1: Celtics zainteresowani Hayesem, Paul niezainteresowany Celtics
Fani Rajona Rondo mogą chyba odetchnąć z ulgą. Chris Paul, według paru źródeł blisko związanych z otoczeniem zawodnika, nie ma zamiaru podpisywać umowy z organizacją z Bostonu. To oznacza, że C’s zatrzymają Rondo, który także należy do ścisłej elity rozgrywających. Tymczasem trwają poszukiwania centra, a Danny Ainge coraz bardziej przychylnym okiem spogląda w kierunku Houston i Chucka Hayesa.
30 Nov 2011 by Ksero

All-Celtics FD, Round 5, Pick 4

Kończy się lockout, kończy się również nasz Draft. Wiem, że ze względu na zakończenie powinienem się rozpisać, ale nie mam dziś zbytnio weny jak i czasu. Tak więc bez owijania w bawełnę, przedstawiam wam mój ostatni pick. Jack Nichols (z prawej).
30 Nov 2011 by KG05

2 w 1: Danny negocjował z Thunder! Celtowie chcą ściągnąć Chrisa Paula! UPDATE!
Kolejna dawka wiadomości w stylu 2 w 1. Mamy dla was 2 wiadomości, obie dotyczące Rajona Rondo. Pierwsza jest taka, że tuż po zakończeniu playoffs 2011 Danny Ainge poszukując strzelca i centra zaoferował Thunder wymianę Rondo + Green za Perkinsa + Westbrooka. Druga wiadomość dotyczy już czasów teraźniejszych. New Orleans Hornets odrzuciło ofertę wymiany Rajona Rondo za Chrisa Paula. C’s poszukują trzeciego zespołu.
30 Nov 2011 by Ksero

All-Celtics FD, Round 5, Pick 3

Pozostało ostatnie miejsce do zapełnienia, rozgrywający. Nie ma za wiele dobrych. Postanowiłem wobec tego wziąć genialnego strzelca z dystansu. A kimś takim jest...
29 Nov 2011 by amj

Celtowie starają się o Tysona Chandlera! Rondo na sprzedaż?
Tyson Chandler, mistrz z 2011 roku jest na liście życzeń wielu klubów NBA, na gwałt potrzebujących centra. W tym gronie znaleźli się także Boston Celtics, którzy, jak donosi jedno z najpewniejszych źródeł, David Aldrige, coraz mocniej naciskają i starają się przekonać do siebie tego atletycznego i świetnego defensora na pozycji środkowego. Ponadto C's są podobno otwarci na propozycje trade'ów z udziałem Rajona Rondo.
29 Nov 2011 by Ksero

Sezon skrócony - co to oznacza dla Celtics?
Wiemy już coraz więcej na temat terminarza najbliższych rozgrywek. Sezon regularny ma rozpocząć się 25 grudnia, natomiast zakończyć 26 kwietnia. Playoffy mają rozpocząć się już 28 kwietnia, co daje tylko dwa dni na odpoczynek po sezonie. Najpóźniej sezon skończy się 26 czerwca - to data siódmego meczu Finals 2012, jeśli oczywiście zajdzie potrzeba rozgrywania aż tylu spotkań.
28 Nov 2011 by Timi

Co dalej z Big Baby’m?
Glen Davis od 3 sezonów znajdywał stałe miejsce w rotacji meczowej Celtów, także tej playoffowej. W ostatnim sezonie zamiast postępów zanotował regres. W związku ze spadkiem formy, mimo szczerych chęci zawodnika (diety, treningi) jego dalsza kariera w Bostonie stoi pod znakiem zapytania. Co ciekawsze, nawet zawodnik notujący dużo gorszy sezon nie może narzekać na brak zainteresowania swoją osobą.
28 Nov 2011 by Ksero

Co dalej?
Już w przeciągu najbliższego tygodnia Billy Hunter, reprezentujący zawodników i David Stern, komisarz ligi, mają złożyć swoje podpisy na nowej umowie CBA. Rozpocznie się bardzo gorący miesiąc – wolni agenci zaczną szukać nowych miejsc pracy, kluby zorganizują obozy treningowe, a GM’owie będą poszukiwać zawodników idealnie pasujących do swoich drużyn. Jak w tym wszystkim zachowa się Danny Ainge? Kim tym razem zostanie obudowane Big Three? O tym wszystkim przekonamy się w najbliższych tygodniach!
27 Nov 2011 by Ksero

All-Celtics FD, Round 5, Pick 2

Długo wpatrywałem się w leżący na biurku kontrakt Charli'ego Scott'a. Jeszcze wczoraj brakujący podpis wydawał się zwykłą formalnością, jednak wydarzenia ostatnich godzin pokazały jak bardzo się myliłem. Dając upust przepełniającej mnie złości zgniotłem bezwartościowy kawałek papieru i rzuciłem w kąt. Wybrał Miami. Chce zdobyć swój ostatni tytuł - kolejny raz tej nocy zabrzmiał mi w głowie głos Timi'ego - agenta Scott'a. Tym razem jednak zamiast chaosu myśli miałem jasną wizję tego co nalezy zrobić. Tak Timi - It's all about 18th. Niech Charlie gra z TymKtóryNieMaTytułu, ale to ja mam w ręku brakujący element mistrzowskiej układanki.

Nacisnąłem guzik na biurku i rzuciłem krótkie - Dzwońcie do Davida Wesley'a - zgadzam się na jego warunki.
27 Nov 2011 by Neithan

NBA is back!


Najlepsza informacja, jaka tylko mogła do nas dotrzeć - sezon nie zostanie odwołany, natomiast rozpocznie się w Gwiazdkę. All I want for Christmas is... NBA!

Sezon dla Celtics rozpocznie się prawdopodobnie 25 grudnia, meczem z New York Knicks. Każda drużyna ma rozegrać 66 spotkań, "transferowe lato" rozpocznie się 9 grudnia, podobnie jak campy wszystkich drużyn. Oznacza to, że Celtics rozpoczną swój obóz przygotowawczy szóstką zawodników z ważnymi umowami. Mecz Gwiazd odbędzie się zgodnie z planem, 26 lutego.
26 Nov 2011 by Timi

All-Celtics FD, Round 5, Pick 1

Ehh.. i po zabawie.. Mój ostatni pick, potem czeka mnie długa, nudna zima, bo nic nie zapowiada końca lockoutu. Pozostało mi dobrać Centra do mojego zespołu. Kilka dni rozważałem czy ten gość będzie pasował do drużyny, ale nie mam nikogo ciekawszego do wybrania. Al Jefferson będzie moim Centrem.
18 Nov 2011 by patyn

All-Celtics FD, Round 4, Pick 8

Tworząc świetny obwód musiałem liczyć się z tym, że będę miał problemy z budową mocnej strefy podkoszowej. Zostało jednak jeszcze paru solidnych graczy i kilka dni zastanawiałem się, kto będzie pasował najlepiej do mojej drużyny. Dzisiaj do mojej drużyny dołączy silny skrzydłowy a jest nim - Willie Naulls.
15 Nov 2011 by patyn

All-Celtics FD, Round 4, Pick 7

Pora na kolejny element mojej układanki. Jeden z najlepszych "sixth men" w historii NBA, którego równie dobrze moglibyśmy nazwać Pan Regularność - Don Nelson.
15 Nov 2011 by Neithan

All-Celtics FD, Round 4, Pick 6

Potrzeba mi rozgrywającego oraz centra lub silnego skrzydłowego. Z uwagi na to, że koledzy Neithan i Patyn mają już rozgrywających biorę centra. Pewnie wielu pomyśli, że zmarnowałem pick. Niekoniecznie, a jeśli już to jest to mój team. Bob Brannum!
10 Nov 2011 by amj

All-Celtics FD, Round 4, Pick 5

Kiedy w 2 rundzie zdecydowałem się pójść w obwód wiedziałem jedno - będę miał cholernie ciężko z podkoszowymi. Nie sądziłem jednak, że w 4 rundzie nie będę miał na dobrą sprawę w kim wybierać. Moim założeniem było ściągnąć teraz solidnego wysokiego, który zapewni mi zbiórkę oraz będzie pilnował mojej strefy podkoszowej. Może się nie znam, ale na chwilę obecną po prostu takiego nie ma. Dlatego postanowiłem postawić na zawodnika o którym do wczoraj nawet nie pomyślałem, ale teraz wydaje mi się jedynym słusznym wyborem. Antoine Walker.
10 Nov 2011 by KG05

All-Celtics FD, Round 4, Pick 4

Na początku informacja zupełnie nie-draftowa - wczoraj, w wieku 83 lat, zmarł Ed Macauley, jedna z legend Celtics. To on posłużył jako główny element w wymianie, w której do Bostonu przywędrował Bill Russell. Ed jedyny tytuł w karierze zdobył w 1958 roku, w finale pokonując właśnie Celtics. Koszulka z jego numerem wisi pod kopułą dachu w TD Garden. RIP, Ed Macauley.Dziś musi do mnie dołączyć center. Będzie to kolejna ofensywna postać, która uczyni mój zespół jeszcze trudniejszym do zatrzymania, a nie zapominajmy, że każdy z moich trzech dotychczasowych wyborów to w głównej mierze ofensywa. Dziś do mojej drużyny dodaje zawodnika, który w pełni nie pokazał swojego talentu i w NBA spędził tylko niecałe cztery lata. Mimo to przez ten okres spisywał się więcej niż dobrze. Jestem bardzo ciekaw jego pojedynków, choćby z Billem Russellem - Dino Radja!
09 Nov 2011 by Timi

All-Celtics FD, Round 4, Pick 3

Wydarzenia z okienka transferowego z zeszłej zimy, wywołują u mnie wciąż wielkie emocje i podejrzewam że jest tak nie tylko ze mną.Przyznam że mam dalej żal do władz Celtics, że wypuściły z rąk możliwość zdobycia mistrzostwa w tym roku, oddając z pozoru mało wartościowego zawodnika na prosperującego Greena.Ale zostawmy to w spokoju bo wolę mieć zgrany duet podkoszowych, jaki niewątpliwie funkcjonował pomiędzy KG i Perkiem w Bostonie.
09 Nov 2011 by melosz

All-Celtics FD, Round 4, Pick 2

DEFENSE! - krzyczy głos w mojej głowie. Dlatego wybieram mistrza obrony Paula Silasa!
07 Nov 2011 by jock3rpl

All-Celtics FD, Round 4, Pick 1

Tym razem moim "łupem" padł zawodnik, który może się okazać stealem tej rundy, ikona Celtics, typ zawodnika, który najbardziej darzę szacunkiem - trzymający się nieco z tyłu, nie dbający o własne statystyki, a o dobry drużyny, bostoński Scottie Pippen ery Billa Russella - Thomas "Satch" Sanders
07 Nov 2011 by LinekDB9

All-Celtics FD, Round 3, Pick 8

Nie musze się kompletnie martwić o swój frontcourt, który bez wątpienia będzie robił z Waszych miazge :P, ale teraz, po 12 pickach kiedy pula zawodników, a w szczególności rozgrywających jest przesiana do granic możliwości, nie mam zbyt dużego wyboru, co nie zmienia faktu, że pozostał mi zawodnik również wybitny, który będzie świetnie spełniał swoją rolę w mojej drużynie. Panie i Panowie - Danny Ainge !
07 Nov 2011 by LinekDB9

All-Celtics FD, Round 3, Pick 7

Mózg to podstawa każdej drużyny, dlatego wybieram 4 w kolejności według mojego rankingu PG. Witam w drużynie K.C.JONESA !
06 Nov 2011 by jock3rpl

All-Celtics FD, Round 3, Pick 6

Z myślą o porządnym skrzydłowym postanowiłem że mój wybór padnie na Franka Ramsey'a. Siedmiokrotny zdobywca mistrzostwa NBA wraz z Celtami i członek Basketball Hall of Fame. Jego numer na koszulce (23) został przez Celtics zastrzeżony za wielkie zasługi dla klubu.
06 Nov 2011 by melosz

All-Celtics FD, Round 3, Pick 5

"Wybierz centra, wybierz centra! Skompletuj froncourt!" krzyczy cichy głosik w mojej głowie. Ja jednak na przekór jemu postanowiłem w trzeciej rundzie wybrać pierwszego gracza do mojego backcourtu. Bójcie się menadżerowie, bójcie się obrońcy od Rondo, przez SugarRaya, a kończąc na Dennisie Johnsonie. Do mojej ekipy dołącza Wasz przyszły koszmar - Nate... !
05 Nov 2011 by Timi

All-Celtics FD, Round 3, Pick 4

Tak jak już pisałem wcześniej, postanowiłem iść w obwód. Do 2 świetnych zawodników jakimi byli Cousy i Jones postanowiłem dodać wielki talent, któremu niestety było dane pokazać tylko część swoich umiejętności. 6 sezonów jakie spędził w lidze było tylko "trailerem" tego, czego mógł osiągnąć. Chyba wszyscy już wiedzą o kim mowa. Panie i panowie - Reggie Lewis.
05 Nov 2011 by KG05

All-Celtics FD, Round 3, Pick 3

W trzeciej rundzie z trzecim numerem wybieram Cedrica Maxwella. Genialnego strzelca.
04 Nov 2011 by amj

All-Celtics FD, Round 3, Pick 2

Wyprzedził swoją epokę i był zapowiedzią jak w przyszłości będzie wyglądała gra skrzydłowego. W czasach kiedy wysocy byli przyspawani do strefy podkoszowej, on nie tylko doskonale zbierał ale i świetnie punktował z dystansu. W obronie twardy i nieustępliwy, w ataku przeistaczał się w bestię, która demolowała obronę przeciwników. Przedstawiam Wam kolejny element mojej układanki - Baileya Howell'a
03 Nov 2011 by Neithan

All-Celtics FD, Round 3, Pick 1

Lockout wciąż trwa, Rajon kolejny dzień spędza na hali pracując nad swoim rzutem. Po ciężkiej pracy wraca do domu, zasiada przed komputerem, szybki przegląd wydarzeń, po czym sprawdza stronę polskich fanów Bostonu. Nagle podnosi się, rzuca wściekle laptopem o ścianę i wychodzi z domu, wsiada do samochodu i wraca na halę. Całą drogę powtarza sobie „2 rundy wybierają jakiś staruszków, a mnie dalej nikt nie chce? Cholerny rzut. Czekajcie, już ja wam pokażę!” Rajon jest wystarczająco zmotywowany, to odpowiedni moment, aby wybrać go do swojej drużyny.
01 Nov 2011 by patyn

BostonCeltics.pl - ARCHIWUM
Keyon Dooling zakończył karierę!
Wczoraj oficjalna strona Celtów przekazała dość smutną wiadomość. Ulubieniec kibiców Celtics, Keyon Dooling postanowił zakończyć swoją przygodę z NBA i profesjonalnym basketem. 32-letni combo-guard z powodu urazów nie mógł rozwinąć skrzydeł w swoim pierwszym i zarazem ostatnim sezonie, który spędził jako podopieczny Doca Riversa.Gdy zespół podpisał kontrakt z Darko Miliciciem, Dooling postanowił zakończyć karierę, zwalniając tym samym miejsce w rosterze, dzięki czemu Celtics mogą teraz podpisać zarówno Krisa Josepha, jak i Dionte Christmasa.

Dziękujemy KEYON!
21 Sep 2012 by Ksero

Milicic w Celtics!
Jako podaje A. Sherrod Blakely - insider Celtów - Darko Milicic od nowego sezonu będzie występował w zielonych barwach drużyny z Bostonu. Milicic odrzucił trzyletni kontrakt na ogólną sumą $6 mln dolarów i zamiast gry w Realu Madryt, obok m.in. Rudy'ego Fernandeza, wybrał dalszą grę w NBA, u boku m.in. Kevina Garnetta. Umowa Darko to minimum dla weterana, co wydaje się bardzo dobrą opcją. Z klubem najpewniej będzie musiał pożegnać się natomiast ktoś z dwójki Christmas - Joseph, ponieważ roster jest już pełny.
20 Sep 2012 by Timi

ARCHIWUM

Trafiłeś do Archiwum X naszej strony, czyli do tekstów ze starej, tzw. czarnej odsłony, kiedy to w bostońskich koszulkach biegała jeszcze spora liczba zawodników z mistrzowskiego sezonu 2008, a my nazywaliśmy się celtics.e-nba.pl. Archiwum to zostało stworzone, by mieć wgląd we wszystkie wpisy z poprzedniej wersji strony (było ich dokładnie 943), a także we wszystkie komentarze napisane przez naszych użytkowników. Enjoy :)

2012

Pazdziernik
Wrzesień
Sierpień
Lipiec
Czerwiec
Maj
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń

2011

Grudzień
Listopad
Pazdziernik
Wrzesień
Sierpień
Lipiec
Czerwiec
Maj
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń

2010

Grudzień
Listopad
Pazdziernik
Wrzesień
Sierpień
Lipiec
Czerwiec
Maj
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń

2009

Grudzień
Listopad
Pazdziernik

ARCHIWUM

Trafiłeś do Archiwum X naszej strony, czyli do tekstów ze starej, tzw. czarnej odsłony, kiedy to w bostońskich koszulkach biegała jeszcze spora liczba zawodników z mistrzowskiego sezonu 2008, a my nazywaliśmy się celtics.e-nba.pl. Archiwum to zostało stworzone, by mieć wgląd we wszystkie wpisy z poprzedniej wersji strony (było ich dokładnie 943), a także we wszystkie komentarze napisane przez naszych użytkowników. Enjoy :)

2012

Pazdziernik
Wrzesień
Sierpień
Lipiec
Czerwiec
Maj
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń

2011

Grudzień
Listopad
Pazdziernik
Wrzesień
Sierpień
Lipiec
Czerwiec
Maj
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń

2010

Grudzień
Listopad
Pazdziernik
Wrzesień
Sierpień
Lipiec
Czerwiec
Maj
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń

2009

Grudzień
Listopad
Pazdziernik