Bill Russell. The Greatest.

Jeden z najwybitniejszych graczy w historii NBA. Wielce utytułowany, kolejna z ikon bostońskich Celtów. W swojej trzynastoletniej karierze zdobył aż jedenaście tytułów. Po prostu Bill Russell.
29 Jul 2011 by Timi

Flashback #7: 20 grudzień 2009

Przed nami wspomnienie najlepszej akcji Celtów w sezonie 2009/10. Być może niektórzy z Was wiedzą ju ż o jaką akcję chodzi. Akcja dwóch byłych już Celtów - w rolach głównych Eddie House oraz Tony Allen.
28 Jul 2011 by Timi

Larry Brown asystentem Doca Riversa?
Jak podaje Adrian Wojnarowski z Yahoo Sports, Larry Brown jest zainteresowany dołączeniem do sztabu trenerskiego Boston Celtics jako jeden a asystentów Doca Riversa, zakładając oczywiście, że Lawrence Frank zaakceptuje propozycję objęcia posady trenera Detroit Pistons.
25 Jul 2011 by KiTt

Pistons zatrudniają Franka / Delonte chce wrócić
I stało się to, o czym w ostatnich dniach dużo pisano - Lawrence Frank opuszcza Boston na rzecz Detroit Pistons. Tym samym przeskakują o jeden stopień w trenerskiej hierarchii - z asystenta na posadę głównego trenera. Doc Rivers podobnie jak przed rokiem będzie musiał znaleźć sobie nowego asystenta od spraw defensywnych. Oferta dla Franka ma zostać przedstawiona w ciągu najbliższych dni, Frank wygrał rywalizację o "stołek" z Mike'iem Woodsonem.
22 Jul 2011 by Timi

Flashback #6: 10 maj 2009

Dziś wspomnienie numer 6. Przed nami playoffs 2009, a więc te, w których musieliśmy sobie radzić bez Kevina Garnetta. Naprawdę dobrze zastępował go wtedy Glen Davis, który będzie bohaterem dzisiejszego flashbacka.
21 Jul 2011 by Timi

Ciężki terminarz Celtów
Tak jak wczoraj pisałem - NBA ujawniła już terminarz na sezon 2010/11. I po dogłębnym jego obejrzeniu można niestety stwierdzić: oby lockout trwał do grudnia. Dlaczego? Celtics mają bardzo zły "rozkład jazdy". W jego skład wchodzi m.in. 20 meczów back-to-back...
20 Jul 2011 by Timi

Garść informacji z Beantown

Lato w pełni... w Polsce. Natomiast w Ameryce nadal trwają rozmowy i początku okienka transferowego, a tym bardziej sezonu nie widać (nie znaczy jednak, że nic się nie dzieje). Tymczasem liga ma już dziś wypuścić terminarz na sezon 2011/12 , co wydaje się nieco dziwne w obliczu trwającego lokautu. Tymczasem już wiemy, że - o ile sezon rozpocznie się zgodnie z planem - w Gwiazdkę New York Knicks podejmą u siebie Boston Celtics. Tak przynajmniej twierdzi ligowe źródło. Jednak głównym meczem wieczoru ma być spotkanie tegorocznych finalistów NBA - Mavericks oraz Heat.
19 Jul 2011 by Timi

Flashback #5: 28 październik 2008

Bardzo piękna i uroczysta chwila, którą na pewno chcielibyśmy przeżywać przed każdym meczem otwarcia. Chodzi oczywiście o wręczenie mistrzowskich pierścieni oraz zawieszenie kolejnego bannera pod sufitem TD Garden. W tym roku także czeka nas podobna ceremonia, tyle że zawieszany banner będzie miał kolory żółto-czarne (Boston Bruins).
13 Jul 2011 by Timi

Flashback #4: 12 marzec 1985

Piękny dzień nie tylko dla Larry'ego Birda, ale również dla całej organizacji Celtics. Właśnie wtedy, przeszło ćwierć wieku temu Larry Bird ustanowił do tej pory niepobity rekord w ilości zdobytych punktów w jednym meczu jako Celt. Wiem, że niewielu z nas mogło być świadkami tamtego spotkania (być może nawet żaden z obecnych użytkowników naszego serwisu), dlatego też o nim przypominam, a w rozwinięciu podaje link do pełnego meczu.
06 Jul 2011 by Timi

Flashback #3: 26 październik 2010

Lockout może trwać nawet do 2013 roku - to najczarniejsze scenariusze. Oznacza to, że na rozpoczęcie kolejnego sezonu możemy trochę poczekać. Tymczasem flashback zabiera nas do innego otwarcia - rozpoczęcie sezonu 2010/11. Rozpoczęcie niezbyt udanego sezonu. Jednak na pewno był to wielki mecz. Naprzeciw siebie stanęły dwie ekipy uchodzące za głównych faworytów. Boston Celtics w roli gospodarza oraz Miami Heat. Pierwsze spotkania w swoich klubach zagrali Shaquille O'Neal, Chris Bosh i LeBron James.
01 Jul 2011 by Timi

Dzień 1.: Lato... ekhm... lokaut czas zacząć

Oficjalne: lockout wszedł w życie. Nie wiadomo na jak długo. Tymczasem Celtics - nawet pomimo tego - rozpoczęli transferowe lato. Pierwsze decyzje już zapadły. Mianowicie dwie - ofertę kwalifikacyjną otrzymał Jeff Green, a opcja zespołu na sezon 2012/13 w kontrakcie Avery'ego Bradleya została przez Celtów wykorzystana. W zasadzie nie wiadomo dlaczego Celtics podjęli drugą decyzję już dziś.
01 Jul 2011 by Timi

ARCHIWUM

Trafiłeś do Archiwum X naszej strony, czyli do tekstów ze starej, tzw. czarnej odsłony, kiedy to w bostońskich koszulkach biegała jeszcze spora liczba zawodników z mistrzowskiego sezonu 2008, a my nazywaliśmy się celtics.e-nba.pl. Archiwum to zostało stworzone, by mieć wgląd we wszystkie wpisy z poprzedniej wersji strony (było ich dokładnie 943), a także we wszystkie komentarze napisane przez naszych użytkowników. Enjoy :)

2012

Pazdziernik
Wrzesień
Sierpień
Lipiec
Czerwiec
Maj
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń

2011

Grudzień
Listopad
Pazdziernik
Wrzesień
Sierpień
Lipiec
Czerwiec
Maj
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń

2010

Grudzień
Listopad
Pazdziernik
Wrzesień
Sierpień
Lipiec
Czerwiec
Maj
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń

2009

Grudzień
Listopad
Pazdziernik