Powrót Greena bardzo prawdopodobny!

Pierwszą dobrą wiadomością dzisiejszego dnia był oczekiwany powrót Kevina Garnetta do klubu z Nowej Anglii. Kolejne pozytywne wieści docierają zza oceanu - jak wynika z rozmowy dziennikarzy z agentem Jeffa Greena, sam zainteresowany jest gotowy i zmobilizowany, aby wrócić do profesjonalnej koszykówki właśnie w koszulce Celtics. Jeff zmuszony był do przerwania treningów w wyniku wady serca i niecierpiącej zwłoki operacji.
30 Jun 2012 by Ksero

He is back!

Bestia wraca i to podobno na dłużej niż jeden rok. 34 miliony dolarów za 3 lata gry.

Panie i panowie, przed wami prawdziwy wojownik, Celt z krwi i kości, Kevin Garnett! Zdaje się, że Big Ticket ma jeszcze trochę paliwa w baku i żal mu go nie wykorzystać do ostatniej kropli.

Piękne popołudnie, nie sądzicie?
30 Jun 2012 by Ksero

NBA Draft: o wyborach naszych

Celtics wbrew szumnym zapowiedziom nie zrobili żadnego transferu, który przesunęłaby ich wyżej w tegorocznym drafcie. Sporo mówiło się o tym, że Celtowie chcą ściągnąć do siebie Austina Riversa, tak by ten mógł grać pod skrzydłami swojego ojca, Doca. Tak się jednak nie stało, a zamiast tego mamy trzy, bardzo dobre wybory. Ksero przybliżył Wam już ich sylwetki, z kolei ja - z pomocą cytatów - podsumuje nieco nasze wybory.
29 Jun 2012 by Timi

NBA Draft: Sullinger, Melo, Joseph Celtami!
Celtowie, mimo wcześniejszych zapowiedzi o próbie przehandlowania picków, wykorzystali swoje trzy podstawowe opcje, nr 21, 22 i 51. Wybrali on Jareda Sullingera z uczelni Ohio State, któremu LeBron życzy jak najlepiej i mówi, że nie będzie mógł znieść widoku Sully'ego w koszulce C's. Z dalszymi numerami poszli Fab Melo i Kris Joseph, zawodnicy z uczelni Syracuse. Zieloni postawili na wzrost i ateltyzm, wybierając trzech graczy, mogących stworzyć skuteczny i atletyczny frontcourt.
29 Jun 2012 by Ksero

NBA Draft: White, Jones, Sullinger?
Wielkimi krokami zbliża się kolejny Draft, wydarzenie, w którym drużyny NBA będą zasilać swoje szeregi młokosami ze szkół wyższych, czasem także szkół średnich i Europy. Planujący przebudowę C's posiadają wybór numer 21, 22 i 51. Z biegiem czasu wykrystalizowały się 3 nazwiska, z których dwa mogą pojawić się na tablicy wyborów podczas ceremonii w nocy z czwartku na piątek. Jeden z nich otrzymał już nawet obietnicę wyboru w pierwszej rundzie draftu właśnie przez C's.
27 Jun 2012 by Ksero

Offseason 2012 [Temat otwarty]

Boston Celtics spakowali rzeczy na cały tydzień. Tak kazał zrobić im Doc Rivers. Wierzył, że Celtowie pokonają Miami i już kazał graczom spakować się na wyjazd do Oklahomy. Nie udało się, Cetics wrócili do domu. Rivers wierzył jednak, że może się udać, podobnie wierzyliśmy my. To nie miało prawa się udać już na samym początku drogi. Jednak wciąż wierzyliśmy. Celtics mieli przecież łatwo odpaść z playoffów, przecież już nic nie zostało im w bakach. Starzy, schorowani, po drodze odpadali kolejno Green, Wilcox, O'Neal i Bradley. Nic nie miało prawa się udać. A jednak Celtowie walczyli jak równy z równym. I to z Miami, czyli drużyną prowadzoną przez MVP tej ligi. Siedem spotkań. Siedem meczów, w ciągu których Celtics udowodnili nam, że można wszystko. Zabrakło jednak sił na ostatnie 12 minut. Ostatnia kwarta decydującego meczu pokazała, że wciąż są tylko ludźmi. Jednak to nie zmienia faktu, że są ludźmi nadzwyczaj wyjątkowymi. Ludźmi, dla których niejeden z nas zarywa noce, gdy większość laików puka się w czoło dziwiąc się, jak tak można. Ludźmi, którzy dali nam tyle wspaniałych emocji, tyle niesamowitych chwil, tyle przepięknych przeżyć, że nie da się ich zapomnieć. Ludźmi, którzy na zawsze pozostaną głęboko w nas. Ludźmi, którzy sprawili, że uwierzyliśmy. I choć brzmi to bardzo i aż przesadnie pompatycznie - tak właśnie jest.
19 Jun 2012 by Timi

Bass odstąpił od umowy
Brandon Bass nie wykorzystał swojej opcji zawodnika i oficjalnie odstąpił od ostatniego roku, wartego $4 miliony dolarów, kontraktu. Tym sam zostanie wolnym agentem już 1 lipca. Sam Bass mówił, że chce zostać w Bostonie, jak widać jednak oczekuje (najpewniej) większych pieniędzy i dłuższego kontraktu. Brandon rozegrał najlepszy sezon regularny w karierze, jednakże w playoffach pojawiał się "raz na jakiś czas".

W przygotowaniu dłuższy tekst o obecnej sytuacji Celtics, stay tuned.
15 Jun 2012 by Timi

G6&G7: The End (3-4)
Czy trzeba pisać coś więcej? Łzy same napływają do oczu. Bo Celtics zrobili coś niewiarygodnego w tym sezonie. Za to wielki szacunek i chwała. Pal licho, że mieliśmy Game6 podane jak na tacy. Celtics przegrali z Heat, ale są zwycięzcami. Skreśleni przez wszystkich, odepchnięci na bok, gdzie nikt w nich nie wierzył. Zrobili jednak coś wielkiego. Być może to już koniec ery Big Three w Bostonie. Ciężko mi pisać cokolwiek, bo przez te wszystkie sezony związałem się z Celtami na dobre i na złe. Podobnie jak Wy, zarywałem każdą noc w tych playoffach i żadnej z nich nie żałuje. Celtics pokazali walkę, zostawili na parkiecie serce, a nam dali niezapomniane emocje. Udowodnili wszystkim, że można. Dali nam powód, by być dumnymi Celtami.

p.s. Rondo z triple-double.
10 Jun 2012 by Timi

Game 5: Żar przygaszony! (3-2)

Co za mecz! Kto by się spodziewał, że któraś z drużyn, a w szczególności ta starsza drużyna, wyrwie mecz na parkiecie rywala? Tymczasem Celtowie, pod wodzą Rajona Rondo, wykorzystując świetnie grających Garnetta, Pietrusa i Pierce'a odjechali gospodarzom w samej końcówce i po raz pierwszy w tej serii to oni są bliżej wielkiego, kolejnego finału NBA w historii Wielkiej Trójki!
06 Jun 2012 by Ksero

Game 4: Celtowie lepsi w dogrywce! (2-2)

C's even the series! Tym razem Koniczynkom nie zabrakło zimnej krwii i dogrywka należała do nich. Gospodarze wypracowali sobie niemalże 20-punktową przewagę w trakcie spotkania, którą roztrwonili w trzeciej kwarcie, doprowadzając tym samym do dodatkowych 5 minut gry. Po dramatycznej końcówce C's ograli przeciwników 2 oczkami, 93-91!
04 Jun 2012 by Ksero

Game 3: Wymarzony powrót do Bostonu (1-2)

Boston Celtics wracają do gry! Po dobrym spotkaniu, w którym Celtowie przez pewien okres prowadzili nawet 20 punktami, mamy pierwsze zwycięstwo dla Celtics w tej serii. W końcu główne role odegrali nie sędziowie (choć racją, jest, że więcej gwizdków na korzyść Bostonu, obyło się bez kontrowersji), a zawodnicy: do zwycięstwa poprowadzili nas Garnett, Rondo, Pierce, a także... ławka - świetnie spisali się Quis Daniels czy Keyon Dooling. WE ARE BACK!

"Różnicą była nasze defensywa energia, która pozwoliła nam biegać [atakować]. Marquis był fenomenalny. Dooling był fenomenalny." ~Doc Rivers

(@tomhaberstroh) Crazy stat: Celtics are +12.7 per 48 minutes with KG on the floor in the playoffs. KG off the floor? -28.6 per 48 mins.
02 Jun 2012 by Timi

ARCHIWUM

Trafiłeś do Archiwum X naszej strony, czyli do tekstów ze starej, tzw. czarnej odsłony, kiedy to w bostońskich koszulkach biegała jeszcze spora liczba zawodników z mistrzowskiego sezonu 2008, a my nazywaliśmy się celtics.e-nba.pl. Archiwum to zostało stworzone, by mieć wgląd we wszystkie wpisy z poprzedniej wersji strony (było ich dokładnie 943), a także we wszystkie komentarze napisane przez naszych użytkowników. Enjoy :)

2012

Pazdziernik
Wrzesień
Sierpień
Lipiec
Czerwiec
Maj
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń

2011

Grudzień
Listopad
Pazdziernik
Wrzesień
Sierpień
Lipiec
Czerwiec
Maj
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń

2010

Grudzień
Listopad
Pazdziernik
Wrzesień
Sierpień
Lipiec
Czerwiec
Maj
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń

2009

Grudzień
Listopad
Pazdziernik