Rookies zaprezentowani!
Jak już niestety wiecie Avery Bradley będzie potrzebował operacji kostki i dlatego będzie poza grą przez około 6-8 tygodni, co uniemożliwi mu występ na Summer Leauge w Orlando. Jednak wczoraj w Waltham on i Luke Harangody zostali oficjalnie zaprezentowani jako nowi gracze Celtics. Bradley zagra z numerem #0 na koszulce (czyli takim jak na uczelni w Teksasie), a Harangody z #55.


"Teraz chcę tylko wrócić i przygotować się, bym mógł rozpocząć obóz treningowy" mówi Bradley. "W ostatnią noc byłem bardzo podekscytowany. Byłem podekscytowany żeby tylko dostać się do samolotu i wylądować w Bostonie. Zaraz gdy wylądował dotarło do mnie, że moje marzenie się spełniło. Dostanę szansę zagrać w jednej z najlepszych drużyn NBA" dodaje nowy nabytek Celtów.


Co mówią o nim inni? Doc Rivers mimo tego, że przegrał tydzień temu Game7 już otrząsnął się i znów żartuje. "Myślę, że wiecie kogo wybraliśmy" mówi. Zaraz potem żartobliwie dodaje "Dobrze, czyli to wszystko czego teraz potrzebujcie? Dziękuje" uznając rozmowę za zakończoną. Rivers przyznał, że nie za bardzo chciał brać udział w tegorocznym Drafcie, jednak dodał "Nadal jestem pracownikiem. Danny chciał abym tu był". Opowiada także o pierwszym zetknięciu się z Bradley'em - Ainge po Finałach przyniósł mu taśmę właśnie z wychowankiem uniwersytetu Texas. Była to pierwsza taśma pokazana Riversowi przez Ainge. "Kiedy skończył, powiedział (Ainge):" Nie sądzę, że on będzie tam (numer 19). Ktoś weźmie go przed nami". Na szczęście było kilka transakcji dokonanych przed nami i to naprawdę nam pomogło".

"Był jednym z najlepszych graczy uniwersyteckich w kraju" mówi Ainge. "Pomyślałem, że byłby on najlepszym dostępnym graczem. Było dużo nadziei, że będzie tu dziś po raz pierwszy. W ostatnim miesiącu nie myślałem, że będzie tam, gdzie jest. Nigdy nie wiadomo co zdarzy się w ostatniej chwili. Ma kontuzję już od kilku tygodni, skręcił kostkę na treningu i to może mieć wpływ. Nie wiem. dodaje GM Celtów.

"To dziecko, to numer 19 i nie liczymy, że odegra ważną rolę w naszym zespole. Zobaczymy jak potoczą się sprawy, nie chcemy się spieszyć i pokładać w nim zbyt dużych oczekiwań. My po prostu chcemy zobaczyć jak będzie się rozwijał" kończy Danny.

"Pewnego dnia mógłby być starterem w tej lidze. Trudno jest tak zrobić, gdy ma się przed sobą Rondo na pozycji startera, ale jest ogromną pomocą" mówi Doc. Co ciekawe to po raz pierwszy gdy Rondo będzie miał za sobą prawdziwego PG!

Natomiast drugi wybór Celtów w tegorocznym Drafcie czyli Luke Harangody zagra na pozycji PF-a. Jednak on aby dostać się do pełnej rotacji Celtów będzie musiał przebrnąć przez Summer League (umowa Bradley'a jest gwarantowana). "Był dominującym graczem Big East w ostatnich latach" mówi Ainge. "Luke jest jednym z tych gości jak Gomes (Ryan) albo Leon Powe, gdzie jeśli udowodnią, że są dostępni to i tak wszyscy się ich pozbywają, ponieważ mogą mieć małą wadę. Ale czas pokaże." dodaje.

Zobaczcie, co potrafi Bradley. Umiejętności nie gorsze niż tegorocznej jedynki, John'ego Walla (Bradley na filmiki z #11, a nie z #0):

Nadal nie znamy pełnego składu Celtics na SL w Orlando. Wiemy już, że do Harangody'ego dołączy DeShawn Sims, skrzydłowy z Michigan.

Terminarz Ligi Letniej w Orlando:
Poniedziałek, 5 lipca, 1:00 (PL), Boston - OKC
Wtorek, 6 lipca, 21:00 (PL), Philadelphia - Boston
Środa, 7 lipca, 19:00 (PL), Charlotte - Boston
Czwartek, 8 lipca, 21:00 (PL), Indiana - Boston
Piątek, 9 lipca, 18:00 (PL), New Jersey - Boston
26 Jun 2010 by Timi
8 komentarzy
          by piotrP @ 26 Jun 2010 07:45 pm
@Timi, sory, widocznie źle przeczytałem wink.

by Timi @ 26 Jun 2010 03:17 pm
Luke to gracz na pewno lepszy niż Scalabrine, nawet o wiele lepszy. W przyszłości może to być gracz pokroju Powe'a czy Gomesa, a nawet Glena Davisa. Nie sądze, aby Danny wybrał w Drafcie gracza słabego, moje porównanie do niego było nie pod względem umiejętności, ale bardziej wyglądu.

Co do Bradleya - w sumie Ksero masz rację, że to nie typowy PG, bo to bardziej combo-guard, ze skłonnościami do SG. Także tutaj mój błąd ;) ale myślę, że w Celtics będzie wykorzystywany właśnie jako backup dla Rondo.

a co do tłumaczeń - chciałem wszystko przekazać, niektóre może nie trzymają się kupy, ale trudno jest przetłumaczyć tak dokładnie ;) myślę, jednak, że większość jest do zrozumienia :P

by kejdzi @ 26 Jun 2010 03:07 pm
Timi tak na przyszłość - nie tłumacz wszystkiego słowo w słowo, bo potem te teksty wygladaja dosyc komicznie :)

by Ksero @ 26 Jun 2010 01:49 pm
Bez przesad, nie porownujmy goscia ktory jest silny i bardziej energiczny do parówy Scala.

by piotrP @ 26 Jun 2010 01:38 pm
0 i 55...zobaczymy co pokarzą. Na pewno Rondo będzie musiał nauczyć Bradley'a asystowania. Jak się nauczy to będzie miał kilka minut na parkiecie. Luke chyba nic nie pokarze. Timi w jednym komentarzu napisał, że to jest kopią Scal'a, więc nie oczekuję od niego jakiś wspaniałych meczów.
!!!GO CELTICS!!!

by Ksero @ 26 Jun 2010 01:10 pm
Rondo nie bedzie mial za plecami prawdziwego PG, bo Bradley niestety takim nie jest...

by Timi @ 26 Jun 2010 01:02 pm
moim zdaniem nie tak szybko ;) ja widzę w Bradleyu duży, bardzo duuuuży potencjał i oby go u nas wykorzystał!

by Damien @ 26 Jun 2010 12:15 pm
zobaczymy, może coś z tego Bradleya będzie, ale Doc musi mu dać szansę, tak jak dostał ją kiedyś Rondo. Jednak znając Doca pewnie skończy się jego przygoda z Celtics dość szybko.

ARCHIWUM

Trafiłeś do Archiwum X naszej strony, czyli do tekstów ze starej, tzw. czarnej odsłony, kiedy to w bostońskich koszulkach biegała jeszcze spora liczba zawodników z mistrzowskiego sezonu 2008, a my nazywaliśmy się celtics.e-nba.pl. Archiwum to zostało stworzone, by mieć wgląd we wszystkie wpisy z poprzedniej wersji strony (było ich dokładnie 943), a także we wszystkie komentarze napisane przez naszych użytkowników. Enjoy :)

2012

Pazdziernik
Wrzesień
Sierpień
Lipiec
Czerwiec
Maj
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń

2011

Grudzień
Listopad
Pazdziernik
Wrzesień
Sierpień
Lipiec
Czerwiec
Maj
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń

2010

Grudzień
Listopad
Pazdziernik
Wrzesień
Sierpień
Lipiec
Czerwiec
Maj
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń

2009

Grudzień
Listopad
Pazdziernik