2010 NBA DRAFT: Pick nr 52 – Luke Harangody!
„With the 52nd pick in the 2010 NBA draft, the Boston Celtics selected Luke Harangody from Universiy of Notre Dame”.Drugi zawodnik, wybrany w tegorocznym drafcie to właśnie Harangody, który na uczelnianych parkietach spędził 4 sezony. Podczas ostatnich rozgrywek notował średnio ponad 21 oczek I 9 zbiórek na spotkanie. Jego umowa, w przeciwieństwie do Bradley’a, nie jest gwarantowana i o angaż Luke będzie musiał się starać podczas ligi letniej, lub obozu treningowego.

Harangody, mimo zaledwie 201 cm wzrostu, może grać zarówno na pozycji niskiego skrzydłowego jak i silnego skrzydłowego. To co czyni go dość wszechstronnym to jego budowa ciała oraz siła. W swojej dotychczasowej karierze zdobywał już wiele nagród, m. in. nagrodę Big East Player of the year w 2008 roku, czy powołanie do drużyny First Team All-Big East w roku ubiegłym.Luke to również typ strzelca, który swoje warunki fizyczne wykorzystuje w grze 1 na 1. Zręczny, dobrze czujący się pod koszami, korzysta ze swojej siły, budowy ciała i długich ramion. Dobrze gra przodem do kosza, okazjonalnie może minąć obrońcę zwodem rozpoczynanym „z łokcia”. Świetnie zastawia się do zbiórek, także na atakowanej tablicy. Dzięki podwojeniom może rozdawać więcej asyst partnerom. Pracuś, walczak.

Jego wady, to z pewnością brak atletyzmu, szybkości oraz… wzrostu przeciwko dużo wyższym graczom z pozycji nr 4. Ciężko mu radzić sobie także w kryciu niskich skrzydłowych, którzy z reguły są bardziej atletyczni i szybsi. Potrafi się podpalić i oddaje masę rzutów, nawet wtedy, kiedy mu kompletnie nie wpadają.

Luke Harangody's highlights

Witamy w Celtics, Luke!
25 Jun 2010 by Ksero
3 komentarzy
          by mack @ 26 Jun 2010 11:14 pm
do kolegi 'Ksero'. Przeczytałem Twój komentarz na ZP-1, przeczytałem Twój post o Sheedzie tutaj: pasjonujące 4 akapity. Więcej napisałeś o Harangody'm, sprawdź :)

by Ksero @ 25 Jun 2010 01:36 pm
Na pewno nie jego sobowtór... Dużo bardziej mobilny, lepszy strzelec, scal to przy nim parówa, a Luke jest młodszy i ma więcej siły i walki w sobie.

by Timi @ 25 Jun 2010 11:54 am
mówi się, że to sobowtór Scalabrine'a. Zobaczymy co pokaże w lidze letniej.... ;)

ARCHIWUM

Trafiłeś do Archiwum X naszej strony, czyli do tekstów ze starej, tzw. czarnej odsłony, kiedy to w bostońskich koszulkach biegała jeszcze spora liczba zawodników z mistrzowskiego sezonu 2008, a my nazywaliśmy się celtics.e-nba.pl. Archiwum to zostało stworzone, by mieć wgląd we wszystkie wpisy z poprzedniej wersji strony (było ich dokładnie 943), a także we wszystkie komentarze napisane przez naszych użytkowników. Enjoy :)

2012

Pazdziernik
Wrzesień
Sierpień
Lipiec
Czerwiec
Maj
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń

2011

Grudzień
Listopad
Pazdziernik
Wrzesień
Sierpień
Lipiec
Czerwiec
Maj
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń

2010

Grudzień
Listopad
Pazdziernik
Wrzesień
Sierpień
Lipiec
Czerwiec
Maj
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń

2009

Grudzień
Listopad
Pazdziernik