Draft 2010! Celtics mogą wyhandlować swój pick?! UPDATE: Perkins za wybór w drafcie?
Emocje po Finałach już opadają. Bardzo wolno, ale jednak. Pierwszym ważnym wydarzeniem po Finals jest Draft. Draft, w którym Celtics mają dość wysoki pick, bo 19. Zadecydowało niskie miejsce w sezonie regularnym.

Draft, prawie jak zawsze, odbędzie się w słynnej Madison Square Garden w Nowym Jorku, 24 czerwca o godzinie 1:00 czasu polskiego. Nadzieje na dobrego gracza są duże - tutaj choćby przykłady Rondo, Finleya czy Robinsona, którzy wybrani z 21. numerem potrafili zrobić (i nadal robią) kariery w NBA (co ciekawe wszyscy wybrani z 21 i wszyscy przez Phoenix Suns!). Celtowie w swojej także mają dobry wybór - Geralnd Green z numerem 18.

Kto może zostać nowym graczem Celtów, być może najmłodszym wśród obecnej ekipy? Potencjalnych kandydatów przedstawił i opisał Wam już Ksero (TUTAJ), a ja przypomnę ich nazwiska: James Anderson, Stanley Robinson, Damion James, Quincy Pondexter, Devin Ebanks. Jednak mi, osobiście marzy się Cole Aldrich, na którego mamy jednak małe szansę, bo to gracz niesamowicie zdolny, mogący znaleźć się nawet w pierwszej dziesiątce. Dlaczego właśnie on, power forward? Bo Celtom potrzebny jest właśnie ktoś taki - Sheed być może odejdzie, a nie wiadomo jak po kontuzji będzie spisywał się Kendrick Perkins. Kolejnym powodem na nie jest to, że Celtics szukają kogoś na pozycje 2 lub 3, a Cole to gracz z pozycji 4 i 5.

Celtics mają także drugi pick - w drugiej rundzie wybierać będą z numerem 52. Rok temu z numerem 58 Boston wybrał Lestera Hudsona, który nie zagrzał tu długo miejsca, został zwolniony i dziś gra w Grizzlies. Według portalu Yahoo.com w drugiej rundzie Celtowie mogą postawić na Maca Koshwala (DePaul, 16.1 punktów i 10.1 zbiórek) czyli gracza grającego na pozycji PF. Cole Aldrich przewidywany jest na pick numer 13, a dla Celtów w rundzie pierwszej Dominique Jones (SG, South Florida, 21.4 punktów i aż 8.5 FT w meczu). Natomiast spadł gdzieś bardzo nisko jeden z zawodników przedstawionych przez Ksero czyli Stanley Robinson, który w pewnym momencie typowany był nawet na numer 12! Na treningach w Celtics był Damion James (SF, Texas, 18 punktów i 10.3 zbiórek), który także może być wybrany w pierwszej rundzie przez Celtów (o tym także w newsie niżej).

Kto z jedynką? Washington Wizards wybiorą pewnie Johna Walla, który jest pewniakiem do bycia "jedynką". Dalej Turner, Favors, Monroe, Johnson, Cousins, Henry czy Udoh. Draft już jutro (tj w nocy z czwartku na piątek) o godzinie 1:00 czasu polskiego!Z ostatniej chwili:
Danny Ainge może spróbować wyhandlować No.19 jaki posiadają Celtics w Drafcie 2010.

UPDATE: Coraz częœciej mówi się o tym, że Danny Ainge oferuje GM'om innych klubów Kendricka Perkinsa i pick nr 19, aby pozyskać wybór w pierwszej dziesištce. Podobno Ainge'owi bardzo zależy na odœwieżeniu i odmłodnieniu składu. Na razie ani Ainge, ani Perkins, ani żaden z innnych klubów nie potwierdzili tych plotek.
23 Jun 2010 by Timi
0 komentarzy
          ARCHIWUM

Trafiłeś do Archiwum X naszej strony, czyli do tekstów ze starej, tzw. czarnej odsłony, kiedy to w bostońskich koszulkach biegała jeszcze spora liczba zawodników z mistrzowskiego sezonu 2008, a my nazywaliśmy się celtics.e-nba.pl. Archiwum to zostało stworzone, by mieć wgląd we wszystkie wpisy z poprzedniej wersji strony (było ich dokładnie 943), a także we wszystkie komentarze napisane przez naszych użytkowników. Enjoy :)

2012

Pazdziernik
Wrzesień
Sierpień
Lipiec
Czerwiec
Maj
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń

2011

Grudzień
Listopad
Pazdziernik
Wrzesień
Sierpień
Lipiec
Czerwiec
Maj
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń

2010

Grudzień
Listopad
Pazdziernik
Wrzesień
Sierpień
Lipiec
Czerwiec
Maj
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń

2009

Grudzień
Listopad
Pazdziernik