Sheed zakończy karierę?!
Mecz nr 7 tegorocznych finałów NBA może być jednocześnie ostatnim spotkaniem rozegranym przez podkoszowego Celtics, Rasheeda Wallace’a. Tak przynajmniej wynika z wypowiedzi Doca Riversa i Kevina Garnetta. Według nich rozgrywki posezonowe, a w szczególności ostatnie spotkanie rozegrane w Staples Center, w którym Sheed znalazł się w s5, odbiją się na zdrowiu i dyspozycji Wallace’a. 35 letni zawodnik, mierzący 211 cm wzrostu udałby się na sportową emeryturę po 15 latach profesjonalnej kariery na parkietach NBA.

W ostatnim meczu finałowym Sheed dostał więcej minut niż w każdym innym w tegorocznym post season. „On jest wojownikiem. Jednak nie wiem czy jeszcze kiedykolwiek zagra. Myślę, że Sheed zastanawia się nad zakończeniem kariery. Zrozumcie, on tam po prostu umierał. Był strasznie obciążony, łapały go skurcze, próbował znaleźć sposób, żeby wrócić do gry, dlatego siadał na ławkę na minutę, dwie minuty, a potem wracał do gry.” – powiedział trener Celtics, Doc Rivers. „To, że tak dobrze szło nam na początku spotkania było właśnie jego zasługą, walczył w pomalowanym o zbiórki i punkty, jednak z czasem musiał wyjść spod kosza z powodu zmęczenia, to miało wpływ na naszą grę.”

„Sytuacja Sheeda jest bardzo osobista”, stwierdził Kevin Garnett. „Czasami widzę w nim samego siebie, mamy wiele wspólnego. Ten sam draft, obaj jesteśmy graczami starej daty. Ciężko było wyrażać podziękowania po tak przegranym spotkaniu, to była ciężka noc.”

Po ostatnim spotkaniu miała miejsce dziwna sytuacja. Wallace udał się za arbitrami do ich szatni, jednak nie został tam wpuszczony. Świadkowie mówią o tym, że zawodnik krzyczał przez drzwi zdanie „Danny, I just want to talk! (Danny, chcę tylko porozmawiać!)”. Wallace, który został wykluczony z gry za przekroczenie limitu fauli, kierował swoje słowa do sędziego Danny’ego Crawforda. Następnie czekał przed ich szatnią około 5 minut mrucząc, że nie ma złych zamiarów i że chce tylko porozmawiać. Twierdził także, że chce im tylko pogratulować i wyrazić swoje uznanie. Mimo tego, że nie wyglądał ani nie zachowywał się agresywnie, ochrona, ze względów bezpieczeństwa, nie dopuściła do rozmowy. Według Doca Riversa sytuacja potwierdza jego przypuszczenia o tym, że Wallace chce rozstać się z ligą.

Kontrakt Rasheeda Wallace’a z Celtics był podpisywany na 3 sezony, z czego wypełniony został dopiero jeden. W rozgrywkach 2010/2011 i 2011/2012 zawodnik zarobiłby łącznie około 13 milionów dolarów.

Decyzji na temat kontynuowania kariery nie podjął także trener Doc Rivers, który obiecał, że wyjedzie w jakieś spokojne miejsce na tydzień i wtedy zadecyduje, czy chce prowadzić Celtów w kolejnym sezonie.
19 Jun 2010 by Ksero
6 komentarzy
          by Stefan @ 20 Jun 2010 06:49 pm
"Sheed to już nie rookie, więc już nie gra jak taki młody zawodnik, który został niedawno wybrany w drafcie"- mistrz- 11/10 :D

by Kamilinho @ 20 Jun 2010 08:48 am
mimo wszystko w PO pokazał, że jeszcze grać potrafi. Fajnie by było jakby został, ale jeżeli faktycznie ma problemy z wytrzymywanie spotkań po 20 minut to może troche obniżyć mu minut? mógłby np. wchodzić na 5-10 minut a zawsze by to była jakaś pomoc dla naszych starterów.

by piotrP @ 19 Jun 2010 04:04 pm
Sheed to już nie rookie, więc już nie gra jak taki młody zawodnik, który został niedawno wybrany w Drafcie. Po Timowemu Szid zagrał całkiem dobre Game 7. Jeśli odejdzie to trzeba kogoś ściągnąć, ale lepiej, żeby zastał.
!!!GO CELTICS!!!

by Timi @ 19 Jun 2010 11:55 am
wpis z newsa poniżej dotyczący właśnie Sheeda ;)

chciałbym jeszcze dodać od siebie, że to, co zrobił Sheed to dla mnie coś wielkiego. Włączył swój przycisk w odpowiednim momencie. Przed sezonem zapowiadał, że pobijemy rekord Byków, po czym w sezonie regularnym grał jak (przepraszam za wyrażenie) ciota. Jednak udowodnił nam, sobie, wszystkim, że jest wielkim profesjonalistom i tylko szkoda, że z nim w s5 Celtowie nie wygrali mistrzostwa. W czwartkową noc zagrał bardzo dobrze i bardzo żałuje, że nie zdobyliśmy mistrzostwa. Żal mi chłopaków, którzy wylewali siódme poty (Lakers oczywiście też), walczyli, a po Finale przyszło im tylko płakać...

Szid - zostań!

by KG05 @ 19 Jun 2010 11:40 am
Hmmm no cóż to nie są już młodzi zawodnicy i z jednej strony nic dziwnego. Tak czy siak dzięki za wszystko Sheed ;)

by Ksero @ 19 Jun 2010 11:33 am
Sheed zawsze mnie denerwował tym, że cały czas niby czekał na PO, ale w PO pokazał, że dalej potrafi być bardzo solidnym zawodnikiem. Szkoda tylko, że wszystko wygląda na to, że tegoroczne playoffs to był taki zryw i wszystko na co było go stać, bo nieźle go to wycieńczyło widocznie.

ARCHIWUM

Trafiłeś do Archiwum X naszej strony, czyli do tekstów ze starej, tzw. czarnej odsłony, kiedy to w bostońskich koszulkach biegała jeszcze spora liczba zawodników z mistrzowskiego sezonu 2008, a my nazywaliśmy się celtics.e-nba.pl. Archiwum to zostało stworzone, by mieć wgląd we wszystkie wpisy z poprzedniej wersji strony (było ich dokładnie 943), a także we wszystkie komentarze napisane przez naszych użytkowników. Enjoy :)

2012

Pazdziernik
Wrzesień
Sierpień
Lipiec
Czerwiec
Maj
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń

2011

Grudzień
Listopad
Pazdziernik
Wrzesień
Sierpień
Lipiec
Czerwiec
Maj
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń

2010

Grudzień
Listopad
Pazdziernik
Wrzesień
Sierpień
Lipiec
Czerwiec
Maj
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń

2009

Grudzień
Listopad
Pazdziernik