Co słychać w obozie Celtics. UPDATE: Daniels ma zagrać !
Rajon Rondo, Rasheed Wallace, Kendrick Perkins, Tony Allen, Marquis Daniels - ta 5 zawodników po ostatnim spotkaniu Finałów Konferencji Wschodniej przeciwko Orlando Magic narzeka na mniejsze lub większe urazy. Najpoważniej wygląda uraz tego ostatniego, który na pewno nie wystąpi w dwóch pierwszych meczach w Los Angeles. Były gracz m.in Dallas Mavericks i Indiana Pacers doznał podczas zamykającego serię spotkania wstrząśnienia mózgu i jego rozbrat z treningami może trochę potrwać.

Miejsce Marquisa w rotacji/na ławce zajmie Brian Scalabrine. Ulubieniec kibiców w Bostonie w tegorocznych Play Offach nie pojawił się jeszcze na parkiecie i nic nie wskazuje na to, żeby miało się to zmienić. Drugim najpoważniejszym urazem w ekipie Celtics jest kontuzja pleców Rasheeda Wallace'a. Sheed w poniedziałek wziął udział tylko w treningu zagrywek potem usiadł na ławce i oglądał dalsze zajęcia kolegów. Podobnie było z Rajonem Rondo, który narzekał całą rundę na bóle mięśni. Teraz miał trochę odpoczynku i powinien być gotowy na 100% na Lakers.

Rondo czuł się całkiem dobrze, ale wolałem dmuchać na zimne i oszczędzać go. Jeśli chodzi o Rasheeda, to wziął udział jedynie w ćwiczeniu zagrywek. Resztę zajęć oglądał z ławki. O jego zdrowie obawiam się najbardziej. - powiedział Rivers.

Obok trzech wymienionych wyżej zawodników z drobnymi urazami zmagają się także Perkins - nadgarstek i Tony Allen - plecy. Ich występ w Los Angeles nie jest jednak zagrożony.

Oprócz stanu zdrowia Wallace'a Rivers obawia się także problemu z faulami Kendricka Perkinsa. Podstawowy center "Koniczynek" ma na swoim koncie już 6 przewinień technicznych (jak dobrze pamiętamy jedno już anulowano) i każde kolejne wykluczy go w wystąpieniu w kolejnym spotkaniu.

Najwyraźniej to co do tej pory mówiłem, nie dało skutku. Może powinienem dalej próbować. Jestem tym zaniepokojony. Naprawdę. To będzie psychiczna seria i pewni gracze będą chcieli pokazać swoją siłę pod koszem i uporządkować grę. Perk może być w to zamieszany. - powiedział Doc Rivers.

Tymczasem kapitan Celtics, Paul Pierce postanowił się także wypowiedzieć o sile Bostońskiej ławki, która w tych Play Offach przypomina nieco tą z 2008 roku. - Ci gracze nie stoją w pierwszej linii. To typowi role players, o których zbyt często się nie mówi. Mało kto ich docenia. - zauważył "The Truth"

Pierce odniósł się także do transferów poczynionych już w trakcie trwania sezonu regularnego. To taka polisa ubezpieczeniowa, przecież nigdy nie wiadomo co może się wydarzyć. W roku zdobycia mistrzostwa mieliśmy P.J. Browna, który wniósł olbrzymi wkład w tamten sukces. Teraz mamy Nate'a, który w pewnych sytuacjach jest dla nas niezbędny - kończy Pierce.

I na koniec ciekawostka. Lamar Odom nie zabierze w tym roku na mecze finałowe do Bostonu swojej żony. Powodem jest jak to nazwał wrogie nastawienie do niej i do jego dzieci Bostońskiej publiczności.

UPDATE:

Czuję się już lepiej. Mam nadzieję, że zagram w pierwszym meczu - powiedział wracający do pełni sił Marquis Daniels. Rozmawiałem z nim przed spotkaniem numer dwa czy trzy w Orlando. Zakładaliśmy, że jeśli wygramy, to spotkamy się z Lakers. Powiedziałem mu wtedy, że będzie ważnym ogniwem w defensywie i będziemy go potrzebować - poinformował Doc, który mocno przeżywał uraz swingmana.

Wszyscy będą bronić Kobego... Nie spotkałem jeszcze gracza, który w pojedynkę mógłby przeciwko niemu bronić. To będzie zbiorowa praca
całej drużyny
- dodał trener Celtics.

A tymczasem Bynum może opuścić kolejny Finał z Celtics.
02 Jun 2010 by kamilinho
2 komentarzy
          by Ksero @ 03 Jun 2010 09:03 am
Fajne kjest to ze nawet jak Daniels przez 3 serie nie byl w rotacj to i tak teraz powroci bo ma zadanie do wykonania, slowem, kazdy jest potrzebny i wniesie cos konkretnego!:)

by bostoniarz @ 02 Jun 2010 02:15 pm
to na koncu dobre heh a ogółem to sie boje RR że nie wszystko bedzie ok

ARCHIWUM

Trafiłeś do Archiwum X naszej strony, czyli do tekstów ze starej, tzw. czarnej odsłony, kiedy to w bostońskich koszulkach biegała jeszcze spora liczba zawodników z mistrzowskiego sezonu 2008, a my nazywaliśmy się celtics.e-nba.pl. Archiwum to zostało stworzone, by mieć wgląd we wszystkie wpisy z poprzedniej wersji strony (było ich dokładnie 943), a także we wszystkie komentarze napisane przez naszych użytkowników. Enjoy :)

2012

Pazdziernik
Wrzesień
Sierpień
Lipiec
Czerwiec
Maj
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń

2011

Grudzień
Listopad
Pazdziernik
Wrzesień
Sierpień
Lipiec
Czerwiec
Maj
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń

2010

Grudzień
Listopad
Pazdziernik
Wrzesień
Sierpień
Lipiec
Czerwiec
Maj
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń

2009

Grudzień
Listopad
Pazdziernik