Celtics pozyskują 7-footera
Miejsce Grega Stiemsmy, Ryana Hollinsa, czy Seana Williamsa długo nie pozostało puste. Boston Celtics podpisali za minimum dla weterana Jasona Collinsa, zawodnika z 11-letnim doświadczeniem. Jest to kolejny defensywnie nastawiony center, który, w odróżnieniu od swoich poprzedników, ma na tyle masy, aby z powodzeniem walczyć pod koszami. Collins ostatni sezon spędził w Atlanta Hawks.

Jego statystyki biorąc pod uwagę pełne 11 lat w NBA to średnio 21 minut gry, blisko 4 oczka i 4 zebrane piłki.

Celtowie mają obecnie pod gwarantowanymi kontraktami 12 zawodników. Zostały 3 miejsca. Niegwarantowany kontrakt mają Jamar Smith i Kris Joseph, prawdopodobnie taki sam dostanie Dionte Christmas. Już jutro na naszej stronie powinno pojawić się zestawienie "Offseason vol. 3", w którym podsumujemy ruchy poczynione Danny'ego w minionym tygodniu.

Co do samego Collinsa, potrafi on bronić, blokować i wymuszać przewinienia w ataku. Udawało mu się regularnie wypychać Kevina Garnetta dalej od kosza podczas serii Celtics - Hawks. W ataku potrafi wykończyć akcję, jednak jego ofensywa pozostawia wiele do życzenia. Krótko mówiąc jest w niej nie gorszy i nie lepszy od Hollinsa czy Stiemsmy. C's dodają do swojej ławki 7-footera, który ma siłę i warunki, aby bronić przez 10-15 minut w meczu i starać się dobrze zastawiać. Jest całkiem inteligentnym graczem dobrze odnajdującym się w help-defense. Czyli coś, czego czasem nie potrafili Ryan Hollins i Sean Williams Z drugiej strony zbyt dużo piłek traci i za rzadko zbiera.
22 Jul 2012 by Ksero
0 komentarzy
          



ARCHIWUM

Trafiłeś do Archiwum X naszej strony, czyli do tekstów ze starej, tzw. czarnej odsłony, kiedy to w bostońskich koszulkach biegała jeszcze spora liczba zawodników z mistrzowskiego sezonu 2008, a my nazywaliśmy się celtics.e-nba.pl. Archiwum to zostało stworzone, by mieć wgląd we wszystkie wpisy z poprzedniej wersji strony (było ich dokładnie 943), a także we wszystkie komentarze napisane przez naszych użytkowników. Enjoy :)

2012

Pazdziernik
Wrzesień
Sierpień
Lipiec
Czerwiec
Maj
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń

2011

Grudzień
Listopad
Pazdziernik
Wrzesień
Sierpień
Lipiec
Czerwiec
Maj
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń

2010

Grudzień
Listopad
Pazdziernik
Wrzesień
Sierpień
Lipiec
Czerwiec
Maj
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń

2009

Grudzień
Listopad
Pazdziernik