Nowe szczegóły wymiany z Rockets!


Kilka minut temu na stronie BostonHerald napisano: "Courtney Lee deal done", co oznacza, iż jesteśmy na finiszu całej sprawy. Zamieszanie, którego świadkami byliśmy w nocy, spowodowane było problemami z trzecim i czwartym zespołem, biorącym udział w transakcji, czyli Hornets i Suns. Taka opcja po pewnym czasie upadła, lecz szybko pojawiła się nowa: do wymiany dołączyli, jako drużyna Portland Trail Blazers oraz jako kolejny zawodnik Sasha Pavlović.


Do Bostonu trafi Courtney Lee na 4 lata za 21.5 miliona dolarów. Do Houston trafią Johnson, Moore i Williams, pick w drugiej rundzie draftu Charlotte Bobcats, wcześniej otrzymany przez Celtów od Thunder. Rockets otrzymają także prawa do Jona Dieblera. Palović trafi do Trail Blazers.

C's zatem pozbędą się centra z 3-letnim doświadczeniem, Seana Williamsa, dwóch drugoroczniaków, E'Twauna Moore'a i JaJuana Johnsona, którzy nie znaleźli się w rotacji Doca Riversa, oraz weterana rodem z Serbii - Sashę Pavlovicia. Do tego dochodzi także pick w drugiej rundzie draftu. C's, mimo iż oddali więcej niż wcześniej planowali, cały czas wychodzą na tym na plus. Zrobili sobie 4 wolne miejsca w rosterze, pozbyli się dwóch zawodników, których braki fizyczne były widoczne nawet w Summer League (Johnson i Williams). Szkoda tylko agresywnego w SL E'Twauna Moore'a, jednak przy zawodnikach takich jak Rondo, Bradley, Terry i Lee, Moore nie dostawałby zbyt dużo minut. Co do Sashy - czasem nie do wiary była jego obecność w starting five.

Kontrakt Lee będzie zatem trwał 4 lata i będzie wart 21.5 milionów. Podpis zostanie złożony dziś w godzinach wieczornych czasu polskiego. Detale jeszcze są dopinane, dlatego na szczegóły musimy poczekać parę godzin.

C's cały czas mają do wykorzystania Bi-annual exception, na które liczył niegdyś Greg Stiemsma. Mogą jednak wykorzystać ten wyjątek na innych centrów np. Milicicia. Danny ma także możliwość podpisywania zawodników za minimum dla weterana. Coraz częściej spekuluje się na temat powrotów Doolinga i Pietrusa i to oni mogą być dwójką zawodników, którzy dopełnią skład C's na obwodzie. O miejsce w drużynie z pewnością powalczy także Dionte Christmas, świetnie spisujący się podczas lig letnich.
20 Jul 2012 by Ksero
5 komentarzy
          by Neithan @ 04 Jul 2013 12:02 am
Test :)

by Czoko @ 20 Jul 2012 05:15 pm
by zielony @ 20 Jul 2012 03:58 pm
Aingie odwala kawał dobrej roboty, jak jeszcze ściągnie Milicia to brawa dla niego.


Jak dla mnie po podpisaniu w miare dobrego centra to tak. Jeżeli nie podpiszę zrobi z siebie idiotę :) Musimy mieć w s5 centra z prawdziwego zdażenia a nie malowanego KG :)

by zielony @ 20 Jul 2012 03:58 pm
Aingie odwala kawał dobrej roboty, jak jeszcze ściągnie Milicia to brawa dla niego.

by mqql @ 20 Jul 2012 02:11 pm
To mój pierwszy post na forum, więc witam wszystkich.
Szkoda moora, ale i tak dużo by nie pograł. Życzę mu jak najlepiej, bo widać był, że się stara. Fajnie, że Lee jest w Bostonie, mamy naprawdę niezły obwód. Teraz podpisać Steamera lub Milicica, minimum dla Christmasa, Pietrusa i lecimy po 18 mistrzostwo!

by Tokyo @ 20 Jul 2012 02:11 pm
Mogliby podpisać "Święto" bo również dobrze daje rade w SL. Chociaż tyle proszę :D

ARCHIWUM

Trafiłeś do Archiwum X naszej strony, czyli do tekstów ze starej, tzw. czarnej odsłony, kiedy to w bostońskich koszulkach biegała jeszcze spora liczba zawodników z mistrzowskiego sezonu 2008, a my nazywaliśmy się celtics.e-nba.pl. Archiwum to zostało stworzone, by mieć wgląd we wszystkie wpisy z poprzedniej wersji strony (było ich dokładnie 943), a także we wszystkie komentarze napisane przez naszych użytkowników. Enjoy :)

2012

Pazdziernik
Wrzesień
Sierpień
Lipiec
Czerwiec
Maj
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń

2011

Grudzień
Listopad
Pazdziernik
Wrzesień
Sierpień
Lipiec
Czerwiec
Maj
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń

2010

Grudzień
Listopad
Pazdziernik
Wrzesień
Sierpień
Lipiec
Czerwiec
Maj
Kwiecień
Marzec
Luty
Styczeń

2009

Grudzień
Listopad
Pazdziernik