Horford w konkursie umiejętności

W czwartek poznaliśmy uczestników corocznych konkursów organizowanych przy okazji All-Star Weekend. Wiemy już więc, kto w sobotę weźmie udział w konkursie umiejętności, trójek oraz wsadów. Wśród uczestników jest jeden zawodnik Boston Celtics – zaproszenie do Skills Challange otrzymał podkoszowy Al Horford. Tak jak można było się spodziewać, w konkursie wsadów nie wystąpi Jaylen Brown. Ciekawe natomiast, czy liga zaprosiła do konkursu trójek Jaysona Tatuma, a ten odmówił, czy też takiego zaproszenia zabrakło, co może dziwić, bo pierwszoroczniak jest przecież jednym z najlepiej trafiających zza łuku zawodników w tym sezonie. Tak czy siak, fani weekendu gwiazd mogą liczyć na fajną sobotę.

Zacznijmy od dania głównego sobotniego dnia All-Star Weekend. Chodzi oczywiście o konkurs wsadów, w którym – tak jak było to wcześniej podawane – zobaczymy Victora Oladipo, Aarona Gordona, Larry’ego Nance’a oraz Dennisa Smitha. Faworyta wybrać ciężko, bo każdy z tej czwórki może zaprezentować się ze świetnej strony, choć tylko Gordon ma już na koncie zwycięstwo w takim konkursie, odniesione w 2016 roku po fenomenalnej walce z Zachem LaVine’em. Równie ciekawie zapowiada się konkurs trójek, w którym wystąpi ośmiu zawodników.

Wśród tej ósemki mamy takich strzelców wyborowych jak Devin Booker, Bradley Beal, Wayne Ellington, Klay Thompson czy Eric Gordon. Ostatnich dwóch to zresztą zwycięzcy edycji z 2017 (Gordon) oraz 2016 roku (Thompson). Swoich sił spróbują również Paul George, Kyle Lowry oraz Tobias Harris. Szkoda, że nie znalazł się w tym gronie Jayson Tatum, no chyba że to jego świadomy wybór. Ośmiu zawodników stanowi także skład na konkurs umiejętności, gdzie ponownie znalazło się czterech graczy obwodowych, jak i czwórka podkoszowych.

I tak, niskich reprezentować będą Spencer Dinwiddie, Donovan Mitchell, Jamal Murray oraz Lou Williams. Wysocy to z kolei Joel Embiid, Kristpas Porzngis, Lauri Markkanen oraz Al Horford. Niestety, tytułu z zeszłego roku z wiadomych przyczyn nie może bronić Gordon Hayward. Bostoński skrzydłowy wygrał konkurs jeszcze w barwach Jazz, dlatego Horford spróbuje być pierwszym reprezentantem Celtics, któremu udało się wygrać – wcześniej próbowali Rajon Rondo w 2012 roku oraz Isaiah Thomas w latach 2016-2017. Wieczór konkursów w sobotę 17 lutego.