Nike pokazuje nowe koszulki

Nike oficjalnie zaprezentowało dziś za pośrednictwem strony internetowej nowe wersje strojów dla klubów NBA. City Edition to koszulki stworzone po to, aby podkreślić elementy tradycji każdej organizacji i są pewnym hołdem od Nike dla samych kibiców. Dodatkowo, nowe jerseye mają odnosić się nie tylko do samych klubów, ale także do miast i uhonorować przeszłość oraz teraźniejszość drużyn. Na oficjalnej stronie Nike znajdziecie szczegóły dotyczące większości koszulek z City Edition, gdyż kilka klubów (w tym m.in. Rockets czy Raptors) zaprezentuje nowe trykoty w dalszej części sezonu. Na razie nie wiadomo, kiedy doczekamy się debiutu nowych strojów Celtics w meczu i ile razy Celtowie zagrają w tych koszulkach.

O tym, że do trzech dotychczasowych edycji strojów – tradycyjnych białych i zielonych oraz nowych czarnych – dojdzie jeszcze jedna, wiedzieliśmy już od tygodni. Kilkanaście dni temu za sprawą NBA2K mieliśmy też okazję zobaczyć nowe stroje przedpremierowo, jako że wyciekły one do sieci właśnie za sprawą gry komputerowej. Dziś już natomiast mamy sto procent pewności, że stroje Celtów są szare i zostały stworzone z myślą o uhonorowaniu m.in. Reda Auerbacha, klasycznego parkietu bostońskiego Ogródka czy mistrzowskiego teamu z 2008 roku.

https://i.imgur.com/jdrUR1v.jpg
(kliknij, aby powiększyć)

W opisie bostońskiej City Edition możemy przeczytać:

Stroje z tej edycji oddają hołd wyjątkowemu parkietowi oraz osobie, która zaczęła bostońską dynastię, czyli Redowi Auerbachowi. Na sprzączce od paska znajdziemy kultowy, znany spod dachu TD Garden mistrzowski baner, który przypomina o ostatnim mistrzostwie Celtów z 2008 roku.

Nike wytłumaczyło także, że koszulki są szare, jako że jest to kolor jedności, a Celtics jako zespół jednoczą właśnie szeroką bazę fanów z całego regionu Nowej Anglii. No cóż, przynajmniej nie mają one rękawków…