Power Rankings: C’s na podium

Seria dwunastu zwycięstw z rzędu robi wrażenie. Ma ona swoje odzwierciedlenie w opublikowanych rankingach obecnej siły zespołów NBA, w których Boston Celitcs zajmują miejsce w ścisłej czołówce i ustępują jedynie zespołom z Western Conference – Golden State Warriors i Houston Rockets. Nie było również wątpliwości i to ekipa z Massachusetts została uznana za najlepszy zespół w ubiegłym tygodniu. Celtics wygrali wszystkie cztery spotkania, wykazując się przy tym wielką odpornością w końcówkach, ponieważ aż trzy z nich kończyły się różnicą maksymalnie trzech punktów – Hawks i Hornets +3 oraz Raptors +1. Już w piątek wielki mecz z obrońcami tytułu w Ogródku.

Po czterech tygodniach Celtics wciąż prezentują najlepszą defensywę w ligowej stawce ze wskaźnikiem DefRtg: 94,0. Styl gry naszego zespołu ma swoje przełożenie na miejsce w statystyce Pace (98,7 i 26. miejsce). Nadal mamy swoje problemy w ataku i obecnie nasz OffRtg: 103.4 jest gorszy od wszystkich liczących się drużyn.

Dziennikarz NBA.com – John Schuhmann zauważył, że Celtics mają obecnie najdłuższą serię zwycięstw od siedmiu lat i są niepokonani od 26 dni, co imponuje tym bardziej w obliczu częstych kontuzji oraz meczach przeciwko zespołom, które miały papiery na to, aby rozpędzony bostoński pociąg wyhamować.

Słowa uznania skierował również pod adresem Jansona Tatuma, o którym napisał:

Tatum był świetny w ataku i znakomicie rzucał z narożników boiska, osiągając w tym aspekcie 9/13 FG, trafiając wielkie próby w spotkaniach z Hawks, Hornets i Raptors. 19-latek przewodzi w rankingu rookies we wskaźnikach clutch scoring I skuteczności z gry, która obecnie wynosi 56,5%.

Chris Barnewall z CBSSports jest zachwycony szaloną serią Celtics i swoje uznanie skomentował wymownie:

No Harward? No problem, No Horford? No problem. Irving leaves? Again, that’s no problem.

Z kolei na ESPN zawsze znajdziemy fajne ciekawostki. Tym razem Jose De Leon wskazuje, iż serią dwunastu wygranych z rzędu po rozpoczęciu rozgrywek od dwóch porażek, Celtics wyrównali osiągnięcie Dallas Mavericks z sezonu 2006/07. Wtedy to właśnie ekipa z Teksasu zakończyła Regular Season z bilansem 67-15, który do dziś jest rekordem organizacji. Oby to był dobry znak!

Już dziś zaczynamy kolejny tydzień. Na początek wyjazd na Brooklyn w ramach rozgrzewki przed hitem z Golden State Warriors w TD Garden. Na koniec tygodnia po raz drugi w sezonie pojedziemy do Atlanty.

Najlepsza dziesiątka NBA.com Power Ranking (Week #4):

1. (-)* Golden State Warriors
2. (-) BOSTON CELTICS
3. (-) Houston Rockets
4. (+1) Detroit Pistons
5. (-1) Memphis Grizzlies
6. (+1) San Antonio Spurs
7. (+2) Washington Wizards
8. (+2) Toronto Raptors
9. (+10) Denver Nuggets
10. (-4) Minnesota Timberwolves

25. (+1) Brooklyn Nets
29. (-1) Atlanta Hawks

*miejsce w poprzednim rankingu

Najlepsza dziesiątka ESPN Power Ranking (Week #4):

1. (-) Golden State Warriors
2. (-) Houston Rockets
3. (-) BOSTON CELTICS
4. (+3) San Antonio Spurs
5. (+4) Detroit Pistons
6. (-) Toronto Raptors
7. (+10) Denver Nuggets
8. (-3) Memphis Grizzlies
9. (+1) Cleveland Cavaliers
10. (+5) Washington Wizards

25. (+1) Brooklyn Nets
30. (-) Atlanta Hawks

Najlepsza dziesiątka CBS Sports Power Ranking (Week #4):

1. (-) Golden State Warriors
2. (-) Houston Rockets
3. (-) BOSTON CELTICS
4. (-) Detroit Pistons
5. (+2) Memphis Grizzlies
6. (+9) Denver Nuggets
7. (+3) San Antonio Spurs
8. (-3) Minnesota Timberwolves
9. (+4) Orlando Magic
10. (-1) Philadelphia 76ers

25. (+2) Brooklyn Nets
29. (-1) Atlanta Hawks