C’s podpisali umowę z Ochefu

Boston Celtics ogłosili w piątek, że podpisali kontrakt z Danielem Ochefu. Mierzący około 211 centymetrów podkoszowy został parę dni temu zwolniony z Washington Wizards, gdzie spędził swój debiutancki sezon w NBA. Wszystko wskazuje na to, że Ochefu zostanie w najbliższych dniach zwolniony także przez Celtics, którzy w ten sposób nadal będą mieć jedno wolne miejsce w składzie, a 23-latka wyślą po prostu do G-League. Celtowie jak co roku przed startem sezonu mają bowiem prawo umieścić kilku graczy w swojej drużynie afiliacyjnej, tak więc całkiem prawdopodobne, że Ochefu rozpocznie przyszły sezon w barwach Maine Red Claws. Miałby on szansę na pozostanie w składzie, gdyby Aron Baynes zmagałby się z poważniejszymi problemami.

Ochefu to nigeryjskiego pochodzenia podkoszowy, który w 2016 roku zdobył mistrzostwo NCAA z uniwerkiem Villanova. W drafcie nie został jednak wybrany, ale załapał się na ligę letnią w barwach Wizards i choć statystycznie nie zachwycił (średnie na poziomie 1.8 punktów oraz 2.8 zbiórek na mecz) to ostatecznie pozostał w 15-osobowym składzie na sezon 2016/17. Wielkiej kariery w D.C. nie zrobił, bo wystąpił w ledwie 19 meczach, spędzając na parkiecie łącznie 75 minut. Swoje pierwsze punkty w NBA zdobył natomiast w starciu z… Bostończykami.

Teraz dołącza do składu Celtics, ale najprawdopodobniej tylko na kilka dni. Danny Ainge mówił, że chce jeszcze zobaczyć i poczekać z decyzją, co do ostatniego miejsca w zespole i trudno sądzić, aby Ochefu miał być odpowiedzią na tę kwestię. Celtowie prawdopodobnie zwolnią go więc jeszcze przed startem sezonu i wyślą go do G-League, razem z kilkoma innymi graczami, których podpisali na czas trwania obozu treningowego i kilka dni temu także zwolnili. W ten sposób nadal pozostanie im jedno wolne miejsce w składzie z 14-tką graczy pod umowami.