Tatum wygrał konkurs trójek

Na razie tylko na otwartym treningu Boston Celtics, ale to wciąż wygrana w konkursie trójek. Celtowie przeprowadzili w niedzielę taki właśnie otwarty trening dla swoich fanów, przy czym zebrani w TD Garden kibice niestety nie mieli okazji zobaczyć pojedynku zawodników w normalnej gierce treningowej, tak jak miało to miejsce w poprzednich latach. Tym razem postawiono na konkursy, jako że preseason startuje wcześniej. Ba, to już dziś! To już dziś Celtowie zaczną zmagania przedsezonowe, podejmując u siebie Charlotte Hornets. W niedzielę mieli więc okazję, aby nieco bardziej się rozluźnić, a skoro w perspektywie był pierwszy mecz preseasonu to Celtowie zdecydowali, że nie ma co specjalnie przemęczać graczy na tym etapie przygotowań.

Kibice chyba jednak nie żałowali, a w evencie aktywny był nawet Brad Stevens, który wziął udział w jednej z gierek przed startem najważniejszych wydarzeń wieczoru. Wcześniej po raz pierwszy Gordon Hayward i Kyrie Irving (oraz cała reszta innych nowych graczy Celtics) miała okazję usłyszeć swoje nazwisko podczas prezentacji zawodników. Wspomniana dwójka zebrała oczywiście największe owacje – b ardzo radośnie powitało ich około 5,000 bostońskich kibiców, którzy zgromadzili się w niedzielny wieczór, aby zobaczyć otwarty trening.

Treningu jednak nie było, bo zamiast tego odbyło się kilka konkursów. Najpierw był to konkurs umiejętności, w którego to finale bardzo zaciętą walkę stoczyli Marcus Smart oraz Terry Rozier – wygrał ten pierwszy, który uciekł się nawet do defensywy, a po udanym wytrąceniu Roziera z równowagi zakończył zawody wsadem o tablicę.

W dalszej kolejności mieliśmy okazję zobaczyć pojedynek strzelecki – w pierwszej parze spotkali się Jayson Tatum oraz Guerschon Yabusele, natomiast w drugiej Gordon Hayward i Al Horford. W obu bataliach zwycięzcami okazali się bostońscy skrzydłowi, którzy awansowali tym samym do finału trójek, a tam z wynikiem 19 punktów wygrał pierwszoroczniak Tatum, który pokazał tym samym spore opanowanie w walce ze starszym Haywardem.

W ostatniej części wydarzenia odbył się mini-panel dyskusyjny prowadzony przez Abby Chin, w którym prócz Smarta wzięli udział także Kyrie Irving, Jaylen Brown oraz Aron Baynes. Irving wykorzystał sytuację do tego, aby po raz pierwszy jako gracz Celtics usłyszeć sławne „Let’s go Celtics!” skandowane przez fanów w Ogródku.

Niby nic, a jednak cieszy możliwość zobaczenia Celtów znów na parkiecie w TD Garden. Czekaliśmy na to sporo czasu – wszak na kalendarzach mamy już październik, a Celtics po raz ostatni w Ogródku grali w maju! Na całe szczęście, choć do oficjalnego startu sezonu regularnego jest jeszcze trochę czasu, Bostończycy już dziś w poniedziałek 2 października rozpoczynają zmagania przedsezonowe. W pierwszym meczu zagrają w Bostonie naprzeciwko Charlotte Hornets i będzie to dobra okazja, aby zacząć poznawać wszystkich nowych graczy.