Znamy skład na ligę letnią

Tegoroczne rozgrywki ligi letniej rozpoczną się dla Boston Celtics już w poniedziałek 3 lipca, kiedy bostoński zespół zmierzy się w Salt Lake City z drużyną Philadelphia 76ers. Będzie to więc pojedynek między Markelle Fultzem oraz Jaysonem Tatumem, czyli wyborami numer jeden i trzy tegorocznego draftu. Na kilka dni przed rozpoczęciem ligi letniej Utah Jazz poznaliśmy pełny skład, w jakim wystąpią Celtics. Już od paru tygodni wiedzieliśmy, że w składzie tym znajdzie się m.in. Jaylen Brown, który sam zapowiadał, że chce zagrać w Summer League, a jak się okazuje, swój debiut w zielonej koszulce zaliczy Ante Zizic, który jest już od paru dni w Bostonie. W rosterze nie ma niestety kontuzjowanego Guerschona Yabusele.

Najważniejsza na dziś informacja to… Celtics wracają do gry już za parę dni! Oczywiście to „tylko” liga letnia, ale jak zawsze jest to fajne doświadczenie nie tylko dla tych młodych zawodników, ale także dla kibiców. Celtowie kolejny już rok z rzędu wystąpią w dwóch edycjach ligi letniej – najpierw zagrają trzy mecze w Salt Lake City w ramach Utah Jazz Summer League, a potem przeniosą się do Nevady, by już w większym gronie powalczyć o mistrzostwo Las Vegas Summer League. Teraz wiemy już, kto będzie reprezentował Celtów.

W składzie znalazło się ogółem 15 zawodników, w tym czterech graczy, których Celtics wybrali nie tak dawno temu w drafcie. Jest też wspomniany już Brown, jak również Demetrius Jackson czy Abdel Nader z ubiegłorocznego naboru. Największym zainteresowaniem cieszy się jednak zapewne Zizic, który przed rokiem był nieobecny, a w tym roku będzie mógł po raz pierwszy pokazać się kibicom Celtics. Nie ma za to Jordana Mickey’ego czy Jamesa Younga, a więc stałych bywalców – to chyba znak, że pożegnają się niedługo z Bostonem.

Jak co roku, najwięcej uwagi będziemy poświęcać „naszym” graczom, a więc zawodnikom, którzy zostali wybrani przez Celtów w drafcie (w tym przede wszystkim wybranemu z numerem trzecim Tatumowi), ale jest też kilka innych ciekawych nazwisk jak na przykład Landen Lucas z uniwerku Kansas. Nie ma niestety Guerschona Yabusele (16. wybór przed rokiem), który jest po operacjach obu stóp i choć poinformował na Twitterze, że czuje się już dobrze to jednak Celtowie woleli nie ryzykować, dlatego też Francuza w rozgrywkach ligi letniej zabraknie.

Celtics zmagania w lidze letniej zaczną już w najbliższy poniedziałek meczem z 76ers, w barwach których zagra… Fultz. Potem bostoński zespół zagra jeszcze dwa spotkania w Salt Lake City, a od 8 lipca rozpocznie grę w lidze letniej Las Vegas. Poczynania najmłodszych Celtów jak co roku będziemy śledzić na stronie, a patrząc na skład można stwierdzić, że zapowiadają się bardzo ciekawe tygodnie. Dlatego też nawet jeśli liga letnia znaczy mało albo prawie nic to jednak warto sprawdzić, jak poradzą sobie gracze stanowiący przyszłość Bostonu.