Fultz pokaże się Celtom

Adrian Wojnarowski podał, że Markelle Fultz już w poniedziałek pojawi się w Bostonie, gdzie przejdzie m.in. badania medyczne, a we wtorek zaprezentuje się Celtics w ramach workoutu. 19-latek jest przez wielu określany mianem „bezdyskusyjnego” pierwszego wyboru w zbliżającym się naborze, który to odbędzie się już 22 czerwca na Brooklynie. Nic więc dziwnego, że Celtowie sprawdzą go bardzo dokładnie przed draftem. Przedstawiciele bostońskiego klubu mieli już okazję porozmawiać z Fultzem podczas Draft Combine, ale teraz po raz pierwszy będą mogli przeprowadzić różnego rodzaju pomiary i na własne oczy przekonać się, czy były rozgrywający Huskies rzeczywiście jest tak wielkim talentem, jak o nim mówią.

Informacja ta pojawiła się kilka godzin po tym, gdy New York Post doniósł, że w środę swój workout w Bostonie odbędzie Dennis Smith. Były to pierwsze informacje odnośnie treningów gracza z topu draftu zorganizowanych przez Celtics. Nie trzeba było jednak długo czekać na swoistą „odpowiedź” Fultza, który pojawi się w Bostonie wcześniej i będzie pierwszym testowanym przez Celtów graczem, natomiast sam fakt, że Celtics sprawdzą także Smitha pokazuje, że bostoński klub chce mieć po prostu jak najszerszą perspektywę przed tegorocznym naborem.

Wszak nawet jeśli to Fultz jest przez wielu określany mianem faworyta do pierwszego wyboru to jednak warto jest sprawdzić także pozostałych graczy wymienianych obecnie w czołówce draftu, choćby w razie sytuacji transferu i zejścia przez Celtics o kilka wyborów niżej w tegorocznym drafcie. To wciąż jest możliwe, tak samo zresztą jak oddanie tego picku do innej drużyny w ramach jakiegoś większego ruchu po gwiazdę, ale na ten moment zdecydowanie najbardziej prawdopodobne jest, że Celtowie pick zachowają i wybiorą Fultza właśnie.

Smith to z kolei kolejny z wielu znakomicie się zapowiadających rozgrywających w tegorocznym drafcie. 19-latek w większości najważniejszych mocków znajduje się w top10, natomiast coraz częściej mówi się przede wszystkim o jego słabiutkiej obronie oraz o problemach z kolanem, dlatego też w ostatnim mocku portalu DraftExpress spadł na najniższy jak do tej pory 10 wybór, mimo że przez długi czas znajdował się nawet w top3. Celtics wolą mieć jednak jak najwięcej wiedzy nt. wszystkich prospektów, dlatego zaraz po workoucie Fultza sprawdzą też Smitha.