Problemy zdrowotne Celtów

Wiemy już, że Isaiah Thomas z powodu kontuzji biodra nie zagra w tym sezonie Jak się okazuje, z urazem biodra walczy także Jaylen Brown i jego występ w czwartkowym meczu numer pięć przeciwko Cleveland Cavaliers stoi pod sporym znakiem zapytania. To jednak nie wszystko, bo przecież w meczu numer cztery z powodu kontuzji barku nie grał Amir Johnson, a urazu pachwiny w trakcie spotkania doznał Jae Crowder. Celtowie w zasadzie na finiszu sezonu mają więc sporo nieszczęścia, bo to nie jeden, lecz kilku zawodników walczy z urazami. Cierpi na tym przede wszystkim głębia bostońskiego zespołu, co było widać w drugiej połowie wtorkowego spotkania w Cleveland, kiedy Celtom jakby zabrakło sił i nie udało się powtórzyć drugiej tak dobrej połówki.

Nie jest do końca jasne, kiedy Brown kontuzjował biodro, natomiast jest to uraz, z którym pierwszoroczniak zmagał się już w trakcie sezonu regularnego i z tego powodu musiał nawet pauzować kilka spotkań. Na ten moment jego występ w czwartkowym starciu jest „wątpliwy”, a przecież Celtics potrzebują wszystkich rąk na pokładzie, mierząc się z eliminacją z gry. Drużynie Cavaliers przy stanie 3-1 wystarczy już bowiem tylko jedno zwycięstwo, by awansować do finałów ligi, gdzie od paru dni czekają już przecież Golden State Warriors.

Zagrać mają za to Amir Johnson oraz Jae Crowder, choć to też nie jest jeszcze takie do końca pewne. Johnson opuścił G4 z powodu urazu barku, w którym swój „udział” miał Tristan Thompson. W pierwszej piątce Johnsona zastąpił jednak Kelly Olynyk, który spisał się całkiem nieźle. Crowder z kolei był jednym z bardziej błyszczących graczy w G4, dopóki w drugiej połowie nie poślizgnął się na mokrej plamie na parkiecie, co spowodowało problemu z pachwiną. Celtowie w czwartek zagrają o przedłużenie swojego sezonu i jeszcze jedną wizytę w Ohio.