Abdel Nader został wybrany najlepszym pierwszoroczniakiem ubiegłego sezonu w D-League. Jest to bardzo fajne osiągnięcie dla 23-letniego skrzydłowego, na którego Boston Celtics postawili w ubiegłorocznym drafcie z 58. numerem. Nader zgodził się grać w swoim pierwszym sezonie właśnie w D-League i dał się tam poznać jako wszechstronny gracz, z miejsca stając się jednym z najlepszych zawodników w całej lidze. Nagroda dla najlepszego pierwszoroczniaka – przyznawana na podstawie głosowania 22 trenerów klubów D-League – tylko to zresztą potwierdza, podobnie jak gra samego Nadera, który jest jednym z liderów Maine Red Claws. Afiliacja klubu z Bostonu awansowała właśnie do kolejnej rundy playoffs.

Nader rozegrał w zakończonym już sezonie regularnym D-League w 40 spotkaniach, notując średnio 21.3 punktów (44.3 procent z gry), 6.2 zbiórek oraz 3.9 asyst na mecz. Wystąpił także w Meczu Gwiazd tejże ligi, a do tego nie tylko pomógł Red Claws w osiągnięciu drugiego miejsca w konferencji, ale też walnie przyczynił się do pierwszego w historii tej organizacji awansu do finałów konferencji. W trzecim, decydującym spotkaniu przeciwko Fort Wayne Mad Ants zapisał na konto 26 punktów, osiem zbiórek i osiem asyst oraz wielki dunk w końcówce spotkania.

26 punktów w tym meczu miał także Guerschon Yabusele, a w barwach Red Claws dobrze spisują się również dwaj zawodnicy z kontraktami w Bostonie, czyli Demetrius Jackson oraz Jordan Mickey. Pierwszy mecz ekipy ze stanu Portland w finałach konferencji (w których to zagrają przeciwko Toronto Raptors 905, czyli przeciwko afiliacji kanadyjskiej drużyny) już w niedzielę, choć nie wiadomo, czy Mickey oraz Jackson będą na ten mecz dostępni dla Maine. Tymczasem na oficjalnym kanale YouTube D-League znajdziemy takie oto najlepsze zagrania Nadera: