Power Rankings: Status quo

W związku z rosnącą w zawrotnym tempie temperaturą związaną z ostatnimi dniami okienka transferowego, publikowane na początku każdego tygodnia rankingi drużyn NBA zeszły na drugi plan. Zeszłotygodniowa, mocno kontrowersyjna porażka w Chicago nie wpłynęła na pozycje zajmowane przez C’s, którzy utrzymali miejsca z poprzednich zestawień NBA.com, ESPN i CBSSports. Podopieczni Brada Stevensa wciąż największym uznaniem cieszą się w rankingu CBSSports, w którym plasują się tuż za podium. Dziennikarze strony internetowej NBA.com i stacji ESPN oceniają ekipę z Bostonu jako aktualnie szóstą siłę w stawce najlepszej koszykarskiej ligi świata.

Wskaźniki C’s tuż przed startem ostatniego etapu Regular Season prezentują się następująco: Pace: 98.7 (17. miejsce), OffRtg: 109.6 (6. miejsce), DefRtg: 106.2 (18. miejsce) oraz NetRtg: +3.4 (8. miejsce).

Każdy z opublikowanych wczoraj rankingów został zdominowany licznymi odniesieniami do weekendu gwiazd w Nowym Orleanie oraz sensacyjnego transferu DeMarcusa Cousinsa do Pelicans. Ponownie wiele ciepłych słów o IT napisał Matt Moore z CBSSports, według którego Thomas podczas całego All-Star Weekend oprócz wielkich umiejętności, zaprezentował swoją niezwykle barwną osobowość, która mocno wzbogaca koloryt całej ligi.

Zdaniem Johna Schumanna z NBA.com, Boston Celtics ma wśród czołowych drużyn na Wschodzie najłatwiejszy terminarz na ostatnią część sezonu zasadniczego, jednak aby realnie myśleć o triumfie w Eastern Conference, Danny Ainge musi na dniach sprowadzić do TD Garden kolejnego gracza o randze All-Star. Ponadto, dziennikarz oficjalnej witryny internetowej ligi zauważa, że w piątkowym meczu przeciwko Toronto Raptors na parkiecie powinniśmy zobaczyć powracających po urazach Avrey’ego Bradley’a i Jaylena Browna.

Ranking ESPN tym razem nie został wzbogacony o komentarz i wyszukane spostrzeżenia Mike’a Steina, jednak składa się z przywołanych tweetów nt. każdej z drużyn.

W trwającym tygodniu na rozkładzie Celtics dwa wyjazdowe spotkania z wymagającymi rywalami. Na początek zagramy w Kanadzie z Toronto Raptors, które w rankingu CBS Sports otwiera trzecią dziesiątkę zestawienia – 21. miejsce. Z kolei w niedzielę podopieczni Brada Stevensa zmierzą się w Detroit z Tłokami, które w każdym z opublikowanych rankingów zajmuje miejsce w połowie stawki.

R18

Najlepsza dziesiątka NBA.com Power Ranking (Week #18):

1. (-)* Golden State Warriors
2. (+1) Cleveland Cavaliers
3. (+1) San Antonio Spurs
4. (-2) Houston Rockets
5. (-) Washington Wizards
6. (-) Boston Celtics
7. (+3) Los Angeles Clippers
8. (-1) Utah Jazz
9. (-1) Memphis Grizzlies
10. (-1)  Oklahoma City Thunder
11. (-) Toronto Raptors

17. (-2) Detroit Pistons

* w nawiasie różnica pozycji w porównaniu z poprzednią edycją NBA Power Ranking

Najlepsza dziesiątka ESPN Power Ranking (Week #18):

1. (-)*Golden State Warriors
2. (+1) San Antonio Spurs
3. (-1) Cleveland Cavaliers
4. (+1) Washington Wizards
5. (-1) Houston Rockets
6. (-) Boston Celtics
7. (+1) Utah Jazz
8. (+4) Toronto Raptors
9. (-2) Memphis Grizzlies
10. (-1) Atlanta Hawks

17. (+1) Detroit Pistons

*w nawiasie różnica pozycji w porównaniu z poprzednią edycją ESPN Power Ranking

Najlepsza dziesiątka CBS Sports Power Ranking (Week #18):

1. (-)* Golden State Warriors
2. (-) Cleveland Cavaliers
3. (-) Washington Wizards
4. (-) Boston Celtics
5. (-) Houston Rockets
6. (-) San Antonio Spurs
7. (-) Miami Heat
8. (-) Memphis Grizzlies
9. (-) Utah Jazz
10. (-) Oklahoma City Thunder

13. (-) Detroit Pistons
21. (-4) Toronto Raptors

*w nawiasie różnica pozycji w porównaniu z poprzednią edycją CBS Sports Power Ranking