Sanders trenował dla Celtics

Larry Sanders już od jakiegoś czasu zapowiadał swój powrót na parkiety NBA, ale dopiero w czwartek wieczorem napisał na twitterze, że już oficjalnie podejmie próbę comebacku. Zbiegło się to z raportami, według których Sanders miał odbyć trening z Boston Celtics. Sam zainteresowany pisał zresztą w social media, że taki workout się odbył, ale nie chciał zdradzić, dla jakiego klubu trenował. Według lokalizacji był jednak w Bostonie, dlatego łatwo było się domyślić, co się dzieje. Źródła potwierdziły zresztą, że to właśnie Celtics są nim zainteresowani i w związku z tym przeprowadzili taki trening, aby sprawdzić, jak 28-letni podkoszowy wygląda po ponad dwuletniej przerwie od NBA.

Nikogo nie powinno więc dziwić, że nie wyglądał zbyt imponująco – choć sam Sanders był zadowolony. Ale rzeczywiście trudno jest spodziewać się, że Sanders po tak długim rozbracie z koszykówką (a był to rozbrat całkowity) od razu wróci do formy. Celtowie natomiast poszukują najwidoczniej wzmocnienia pod koszem i chcą najpierw sprawdzić Sandersa, który w przeszłości sam zresztą umieścił Boston jako jedno z miejsc, w których mógłby odnowić karierę. Zdaje się więc, że zainteresowanie jest takie samo po obu stronach.

Celtics mogliby bowiem bardzo skorzystać z kogoś takiego jak Sanders, który w najlepszych swoich latach był jednym z lepszych blokujących w lidze, a do tego bardzo dobrze zbierał. W sezonie 2012/13 w 71 meczach, jakie rozegrał notował średnio 9.8 punktów, 9.5 zbiórek oraz 2.8 bloków na mecz, spędzając na parkiecie 27.3 minut w każdym spotkaniu. W dwóch kolejnych sezonach zmagał się jednak z problemami zdrowotnymi, aż w końcu w 2015 roku odszedł z NBA z powodu problemów psychicznych (depresja, lęki).

Teraz zdaje się, że jest gotów do powrotu, choć sygnalizował to nawet przed startem sezonu, kiedy robił m.in. ankiety na twitterze, pytając fanów o to, do jakiego klubu pasowałby najlepiej. Celtics byli jedną z opcji i wygląda na to, że na poważnie myślą o tym, aby Sandersa zatrudnić. Ten jest wolnym agentem, ale w Bostonie i tak mają już 15 zawodników pod kontraktem, więc najpierw trzeba by kogoś zwolnić albo wytransferować. Jeśli bowiem Sanders wróciłby do swojej najwyższej formy to byłby poważnym wzmocnieniem dla Celtów.

Czy chciałbyś, aby Celtics podpisali kontrakt z Sandersem?

Zobacz Wyniki

Loading ... Loading ...