Konkurs wsadów bez Browna

Jaylen Brown otrzymał zaproszenie występu w tegorocznym konkursie wsadów w ramach All-Star Weekend w Nowym Orleanie, jednak bostoński rookie zdecydował się je odrzucić. Nie będzie więc Jaylena Browna w Nowym Orleanie wcale, bo liga ogłosiła także składy na spotkanie pierwszo- i drugoroczniaków w ramach USA kontra Świat, a wśród zaproszonych do udziału graczy nie ma zawodnika Celtics. Wielu fanów bostońskiej drużyny jest zawiedzionych decyzją Browna, ale też można się nieco uśmiechnąć pod nosem, kiedy w oświadczeniu wydanym przez Browna za pośrednictwem twittera czytamy o powodach tejże decyzji, bo te nie są wcale błahe i pokazują dużą dojrzałość rookasa.

W ostatnim czasie mnóstwo fanów Celtics marzyło o tym, aby Brown wystąpił w konkursie wsadów, więc tym większa była ich ekscytacja, kiedy kilka dni temu okazało się, że 20-latek rzeczywiście otrzymał zaproszenie do występu. Sam zainteresowany przyznał, że musi się zastanowić i w środę poznaliśmy jego decyzję oraz jej uzasadnienie, które Brown przesłał do stacji ESPN:

Brown nie chce więc skupiać się na konkursie wsadów, który z punktu widzenia drużyny nic tak w zasadzie nie znaczy. Zamiast tego, woli całą swoją energię przeznaczyć na bycie gotowym do pomocy swojemu zespołowi. Jest to bardzo fajne świadectwo dojrzałości 20-letniego przecież Browna, bo choć fajnie byłoby go zobaczyć w konkursie wsadów to zdecydowanie ważniejsze jest, aby pomógł drużynie na parkiecie podczas meczów. Jednocześnie, bostoński rookie nie wyeliminował możliwości występu w takim konkursie w przyszłych latach.