Butler do wyjęcia i inne plotki

Do tegorocznego trade deadline pozostało już tylko około półtora miesiąca i pojawia się coraz więcej plotek transferowych z dobrych źródeł. A jako że te plotki to dla wielu jedna z najbardziej ekscytujących rzeczy związanych z NBA to warto je wszystkie zebrać w jednym miejscu – tym bardziej, że kilka nich dotyczy także Boston Celtics. Wśród nich m.in. słowa Zacha Lowe o tym, że Jimmy Butler jest „do wyjęcia”. Ale swoje trzy grosze jak zwykle dołożył też na przykład generalny menedżer Celtics, czyli Danny Ainge. Tak czy siak, przed nami naprawdę ciekawe tygodnie, jeśli chodzi o rynek transferowy i miejmy nadzieję, że w tym roku rzeczywiście będzie się działo – pierwszy duży transfer mamy już zresztą za sobą.

Mowa tu oczywiście o wymianie między Cavs i Hawks, w ramach której Kyle Korver będzie teraz trafiał trójki po podaniach LeBrona Jamesa, a Hawks otrzymają w zamian m.in. pick w pierwszej rundzie draftu. Jastrzębie mogą zresztą odegrać jeszcze bardzo ważną rolę w tym okienku, bo „na sprzedaż” są też ponoć Paul Millsap oraz Tim Hardway Jr. Szczególnie ten pierwszy może znacząco wzmocnić któryś z playoffowych zespołów i bardzo głośno mówi się tutaj o Toronto Raptors. A co jeszcze w NBA piszczy?

  • Zacznijmy od Celtics: Danny Ainge powiedział w rozmowie radiowej, że dostaje bardzo wiele zapytań o pick Nets w tegorocznym drafcie. Nie ma się jednak czemu dziwić, gdyż ten wybór jest jednym z bardziej wartościowych assetów obecnie w NBA. GM Celtów dyplomatycznie zapowiedział, że rozważy wszystkie opcje, a więc także ewentualny transfer tego picku.
  • Jimmy Butler znów jest ponoć dostępny, ale inne źródła twierdzą, że nie. Zach Lowe twierdzi natomiast, że Bulls rzeczywiście mogą go wytransferować, jeśli dostaną naprawdę dobrą ofertę i wspomina tutaj przy okazji właśnie o Celtics i właśnie o tym picku Nets. Warto przypomnieć, że według raportów Ainge raz już rozmawiał z Chicago o przejęciu od nich Butlera.
  • Dobra gra Ante Zizica w Europie nie przechodzi bez echa w USA, bo kilka zespołów miało także wyrazić zainteresowanie pozyskaniem praw do Chorwata. Zdaje się więc, że Danny ma kolejny wartościowy asset w swoim rękawie, choć osobiście wolałbym się z 20-latkiem nie żegnać.
  • Jeszcze dwa zespoły wymienia się jako zainteresowanie Millsapem – są to Denver Nuggets oraz Sacramento Kings. Ci pierwsi otwarcie handlują już ponoć Jusufem Nurkiciem, a do zaoferowania mają także takich weteranów jak Danilo Gallinari, Kenneth Faried czy Wilson Chandler.
  • Tymczasem w Atlancie albo sami nie wiedzą już, czego chcą albo też po prostu nie dostali na razie zbyt dobrych ofert za Millsapa, bo GM Hawks zdążył już zapowiedzieć, że Millsap jednak na sprzedaż nie jest – innymi słowy: wciąż jest, ale do Atlanty muszą napłynąć znacznie lepsze oferty.
  • Mówi się, że Brooka Lopeza można dostać za dwa wybory w pierwszej rundzie draftu.
  • Jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że Andrew Bogut zostanie wytransferowany z Mavs.
  • Wszyscy zawodnicy Miami Heat są możliwi do przejęcia, oczywiście za odpowiednią cenę. Na radarze mamy więc m.in. Hassana Whiteside’a, ale też przede wszystkim Justise’a Winslowa oraz Tylera Johnsona, bo to właśnie tą dwójką interesował się już wcześniej Ainge. Winslow jest kontuzjowany, a Johnson zarabia chyba zbyt dużo, aby generalny menedżer C’s się jednak ponownie zainteresował.
  • Sacramento Kings chcą tego lata zaoferować Cousinsowi kontrakt wart około $200 milionów dolarów, który najpewniej będą mogli zaoferować dzięki nadchodzącym zmianom w CBA.
  • REMINDER: Tegoroczny trade deadline przypada na czwartek 23 lutego.