Gorman: Noel pasowałby do C’s

Mike Gorman odniósł się do ostatnich plotek dotyczących Nerlensa Noela i stwierdził, że podkoszowy nadawałby się do szatni Boston Celtics. Wszystko to jest pokłosiem ostatniego raportu Marca Steina z ESPN, który napisał, że w przypadku Noela niezmienne pozostaje wrażenie, iż chciałby on jak najszybciej wydostać się z Filadelfii, a Sixers mogą koniec końców zdecydować się na jego transfer. Noel już od wielu miesięcy łączony jest z Bostonem, będąc zresztą lokalnym chłopakiem, który w przeszłości często bywał w okolicach TD Garden. Wszystko wskazuje na to, że sezon transferowy rozpocznie się już po 15 grudnia i być może wtedy 22-letni podkoszowy rzeczywiście zmieni klub.

15 grudnia to bowiem data deadlinu na transfer dla wielu zawodników, którzy podpisali tego lata nowe kontrakty. Miesiąc później minie deadline dla pozostałej części graczy, którzy przedłużyli w tym offseasonie swoje umowy (czyli na przykład dla Tylera Zellera) i już na dobre ruszy lawina plotek transferowych, których kulminację będziemy mieli podczas trade deadline w lutym. Stein w swoim raporcie wśród graczy, których warto obserwować, wskazuje zresztą nie tylko Noela, ale też m.in. Omriego Casspiego czy Grega Monroe.

To jednak Noel jest już w tych plotkach od sporego czasu i jak bumerang wraca co jakiś czas temat ewentualnej wymiany któregoś z podkoszowych Sixers do Bostonu. Tym razem padło na Noela, który jeszcze w tym sezonie nie zagrał, gdyż w październiku przeszedł zabieg artroskopii kolana i nadal nie jest gotów do gry. Już latem spekulowało się jednak, że Noel nie jest zadowolony z tłoku pod koszem Sixers i nie miałby nic przeciwko wymianie do innego klubu. Mike Gorman nie miałby natomiast nic przeciwko, aby tym klubem byli Celtics.

Długoletni komentator Celtics podkreśla, że Noel z łatwością odnalazłby się w bostońskiej szatni, wbijając przy okazji taką niewypowiedzianą szpilkę w DeMarcusa Cousinsa. Co więcej, zdaniem Gormana podkoszowy Sixers wart jest oddania prawa do zamiany wyborami z Brooklyn Nets w przyszłorocznym drafcie. Zgadzacie się z tą opinią? Nets co prawda wygrali swój ostatni mecz z  Clippers, ale wcześniej przegrali siedem razy z rzędu i są w ogonie Konferencji Wschodniej . Czy i za jaką cenę chcielibyście więc widzieć Noela w Bostonie?