Red Claws rozpoczęli sezon

Wystartował kolejny sezon D-League, gdzie od paru lat swoje mecze rozgrywa ekipa Maine Red Claws. Jest to zespół afiliacyjny Boston Celtics, dzięki czemu bostoński klub może na przykład odsyłać tam swoich zawodników, z czego w przeszłości Danny Ainge bardzo chętnie korzystał. Nie inaczej jest zresztą teraz, bo w pierwszym meczach Red Claws zagra odesłany tam kilka dni temu Demetrius Jackson. Ekipa afiliacyjna Celtics zaczęła więc sezon w mocnym składzie, bo jest tam też jeszcze przecież m.in. Abdel Nader, wybrany przez Bostończyków pod koniec tegorocznego draftu i to właśnie pochodzący z Egiptu zawodnik był najlepszym graczem w obu wygranych spotkaniach na starcie sezonu.

Nie wszyscy może o tym pamiętają, ale Celtics cały czas mają prawa do Nadera, który zgodził się zostać zestashowanym w Maine, mimo że miał lepsze oferty choćby z Europy. Jak sam jednak wyjaśniał swoją decyzję, chciał pozostać blisko bostońskiego zespołu i pod tym względem różni się na przykład od Bena Bentila. Tak czy inaczej, Nader rozpoczął sezon w bardzo dobrym stylu i potwierdził tylko, że solidna gra w lidze letniej nie wzięła się z przypadku, lecz raczej z ciężkiej pracy. W swoim debiucie zdobył 28 oczek.

Red Claws wygrali tamto spotkanie 127-105, a Nader prócz 28 punktów (11/21 FG) zapisał na konto także trzy trójki oraz trzy przechwyty, będąc tym samym najlepszym strzelcem swojego zespołu. Wcale nie gorzej spisał się Demetrius Jackson, który ma za sobą pierwsze minuty na parkietach NBA, jednak w obecnej sytuacji Celtics zdecydowali się odesłać go do D-League, gdzie z pewnością może liczyć na większy czas gry. W swoim pierwszym meczu dla Red Claws zdobył 22 punkty, pięć zbiórek oraz cztery przechwyty.

Jeszcze lepiej zaprezentował się w spotkaniu numer dwa, w którym to zespół z Maine pokonał ekipę Texas Legends wynikiem 131-127, otwierając dzięki temu sezon dwoma zwycięstwami. Tym razem to D-Jax był najlepiej punktującym graczem drużyny, zdobywając 29 punktów i prezentując bardzo skuteczny basket ((8/13 FG, 3/4 3PT, 10/11 FT) i dokładając do tego także sześć asyst. 27 oczek, osiem asyst i trzy przechwyty zaliczył natomiast Nader. W drużynie przeciwników najlepiej spisał się Manny Harris, zdobywca 49 punktów.

W lidze letniej grają też obecnie m.in. wspomniany już Ben Bentil, Phil Pressey czy RJ Hunter, a wszystkie mecze bardzo łatwo śledzić, gdyż są one transmitowane na żywo na oficjalnym Facebooku ligi, gdzie można też je potem obejrzeć z odtworzenia. Skróty większości występów znajdziemy na oficjalnym kanale YouTube, który warto odwiedzać po meczach Red Claws, aby zobaczyć, jak radzą sobie przede wszystkim Jackson oraz Nader. Nie jest wykluczone, że ten drugi w którymś momencie tego sezonu wyląduje w składzie C’s.