C’s zaczęli budowę bazy treningowej

Boston Celtics położyli w poniedziałek fundamenty pod powstającą supernowoczesną placówkę treningową, ogłaszając przy okazji, że zostanie ona nazwana imieniem legendarnego Reda Auerbacha. O całym przedsięwzięciu informowaliśmy już kilka miesięcy temu i zgodnie z planem rozpoczęta wczoraj budowa obiektu ma zakończyć się wiosną 2018, a więc będzie najpewniej gotów przyjąć pick Nets z draftu 2018. Ośrodek ma charakteryzować się m.in. nowoczesnym wyposażeniem, dwoma parkietami do treningu czy miejscem do pracy dla sztabu szkoleniowego oraz działaczy. Celtics będą więc mieli tym samym bliżej do bazy treningowej i nie będą musieli jeździć już do Waltham, gdzie trenują obecnie.

Sam obiekt będzie nazywał się The Auerbach Center (albo nieco mniej formalnie Red’s House), a na ceremonii położenia fundamentów była córka legendarnego trenera i menadżera Celtics, która podkreśliła przede wszystkim to, że jest to wielki zaszczyt dla jej ojca, który swoją pracę w Bostonie rozpoczął w 1966 roku, a mimo to nadal pamięć o nim nie przemija i wciąż jest honorowany na tyle różnych sposobów przez drużynę, której poświęcił tyle lat życia. W trakcie ceremonii przedstawiciele C’s mówili też o wielu zaletach takiego obiektu.

Rich Gotham, prezydent Celtów, przyznał zresztą, że zawodnicy znacznie więcej czasu spędzają w ośrodku treningowym niż w obiekcie, w którym rozgrywają mecze, dlatego też taka supernowoczesna placówka będzie czymś wielkim dla bostońskiego zespołu. Jego zdaniem tego typu baza treningowa będzie również kolejnym ważnym argumentem w rozmowach z wolnymi agentami. Jednocześnie, Gotham zapowiedział, że Celtics nie zapominają o przeszłości, dlatego też w obiekcie znajdzie się wiele odniesień do pięknej bostońskiej historii.