Celtics zagrają w Boże Narodzenie

Wciąż czekamy na oficjalny terminarz wszystkich drużyn na przyszły sezon, ale dostajemy coraz więcej przecieków, z których wynika, że Boston Celtics po dobrym ostatnim sezonie wrócili do grona najbardziej medialnych zespołów w lidze, dzięki czemu Celtowie zagrają prestiżowy mecz w święta Bożego Narodzenia. Raporty wskazują, że ich rywalem będą Knicks, a mecz ma odbyć się w Nowym Jorku. Szkoda oczywiście, że nie w Bostonie, ale wszystkiego mieć nie można, a już sam fakt, że Celtics – jako najpewniej jeden z 10 zespołów – znów zagrają w Boże Narodzenie jest powodem do radości dla bostońskich kibiców, bo zawsze to fajna sprawa móc pooglądać swoich ulubionych zawodników w tak szczególny dzień.

Na oficjalne potwierdzenie musimy jeszcze poczekać, ale pełen terminarz ma ukazać się w ciągu kilku najbliższych i wtedy będziemy mogli zakreślać już poszczególne daty najbardziej interesujących pojedynków. Ale też już teraz możemy zapowiedzieć swoim rodzinom, że w trakcie tegorocznych świąt Bożego Narodzenia będziemy mieli w domu kilku dodatkowych gości i będą to Boston Celtics, którzy według pojawiających się raportów zagrają 25 grudnia w Madison Square Garden, stając na przeciwko tamtejszym New York Knicks.

Celtowie mają bogatą historię występów 25 grudnia, lecz po raz ostatni zagrali tego dnia w 2012 roku, kiedy to pokonali Nets na Brooklynie. Ogółem bostońska drużyna ma na koncie aż 29 takich meczów, ale bilans nie jest zbyt dobry, gdyż wynosi tylko 12 zwycięstw i 17 porażek. Warto przy tym jednak zauważyć, że spośród tych 29 spotkań w historii zaledwie jedno było rozgrywane w Bostonie – jest to efekt działań Reda Auerbacha, który nie chciał, by pracownicy Celtics poświęcali wolny dzień od pracy. Wyjątek nastąpił w 1964 roku.

Wiemy też już, w jakich koszulkach Celtowie pojawią się na parkiecie w MSG: