Westbrook na dłużej w Thunder

Przynajmniej na kilka miesięcy możemy odłożyć na bok plotki transferowe związane z Russellem Westbrookiem – otóż według ostatnich raportów obóz 27-letniego rozgrywającego porozumiał się z Oklahoma City Thunder w sprawie przedłużenia kontraktu i w najbliższych dniach Westbrook ma podpisać 3-letnie przedłużenie umowy warte $85 milionów dolarów, w którym ostatni rok to opcja zawodnika. Przypomnijmy, że Thunder stracili tego lata Kevina Duranta, który odszedł po prostu do Golden State Warriors, dlatego też zdecydowali się nie przeżywać tego samego z Westbrookiem, który miał zostać wolnym agentem w przyszłym sezonie. Teraz najwcześniej zostanie nim dopiero za dwa lata.

O wszystkim jak zwykle poinformował Adrian Wojnarowski, który doniósł, że dzięki renegocjacji kontraktu Westbrook zarobiłby w przyszłym sezonie prawie $9 milionów dolarów więcej (czyli kwotę $26.5 miliona na poziomie umowy maksymalnej), a w sezonie 2017/18 byłoby to o kolejne dwa miliony więcej. Niesamowicie eksplozywny combo-guard będzie mógł jednak wyoptować się z ostatniego roku tego kontraktu, więc otwarta została furtka na jego powrót na rynek wolnych agentów latem 2018 roku.

Thunder są jednak zadowoleni, bo teraz mają pewność, że nie stracą za bezcen dwóch swoich największych gwiazd w przeciągu kilkunastu miesięcy. Ale wskazuje się też, że to porozumienie zwiększy wartość transferową Westbrooka, który teraz jest na nieco dłuższym kontrakcie i nie ma ryzyka, że jego pozyskanie będzie tylko kilkumiesięcznym „wypożyczeniem”. Thunder wciąż mogliby bowiem zdecydować się na oddanie swojej największej obecnie gwiazdy, jeśli okazałoby się, że budowanie nowej drużyny nie idzie zbyt dobrze.

UPDATE: Westbrook może zostać wytransferowany pół roku po podpisaniu umowy.