C’s faworytem po Westbrooka?

Nie udało się pozyskać Kevina Duranta, to może uda się pozyskać chociaż Russella Westbrooka? Szanse na to są całkiem niezłe, o czym pisaliśmy już ostatnio – wtedy jednak większość z Was wyraziła swój sprzeciw w naszej ankiecie. Ale jak donosi Howard Beck, jeżeli Thunder zdecydują się wytransferować swojego najlepszego obecnie gracza to Celtowie są najbardziej prawdopodobnym partnerem. Beck powiedział, że z tego co słyszy z rozmów generalnych menedżerów w Las Vegs to wierzą oni, że Westbrook prędzej niż wszystkim się wydaje pożegna się z Oklahomą (do transferu może dojść nawet przed startem sezonu), a Celtics jawią się jako zespół, który ma najwięcej do zaoferowania dla OKC.

Gdziekolwiek tylko pojawiają się spekulacje, że jakaś gwiazda może odejść ze swojego obecnego zespołu, tam w plotkach pojawiają się także Boston Celtics. I w sumie nie ma się czemu dziwić, bo Celtowie są jedną z lepiej „wyposażonych” organizacji w całej lidze, posiadając w składzie zawodników na dobrych kontraktach, młode strzelby oraz wciąż sporo wyborów w drafcie. Dlatego też od początku mówiło się, że jeśli Thunder po odejściu Kevina Duranta będą transferować Westbrooka to zamieszani mogą być Bostończycy.

Tak też się powszechnie uważa w lidze, o czym doniósł Beck – coraz więcej generalnych menedżerów wierzy, że Sam Presti zdecyduje się handlować Westbrookiem i to nawet przed rozpoczęciem sezonu. I zdaniem wielu GM-ów najbardziej prawdopodobne jest, że jeśli 27-latek zmieni barwy klubowe to od przyszłych rozgrywek będzie grał dla Brada Stevensa w Bostonie. Beck zwraca też uwagę na ważną rzecz przy transferowaniu po Westbrooka – nie tylko musisz mieć JAK go wyciągnąć, ale musisz mieć CZYM go zainteresować:

„Jest pewne wyzwanie dla wszystkich zespołów, które mogą starać się o niego – nie tylko musisz mieć w pamięci to, że za rok latem będzie wolnym agentem, więc wypadałoby usłyszeć od niego jakieś zapewnienie, że chce pozostać u ciebie w klubie, ale też musisz być w stanie transferować po niego i zostawić sobie w składzie takich zawodników, z którymi będzie mógł grać po transferze do twojego klubu.”

Pytanie więc, kto – obok wyborów w drafcie oraz wspomnianych młodych zawodników – miałby odlecieć z Bostonu w takim transferze po Westbrooka. Beck uważa, że Celtowie mogliby chyba zachować Crowdera, więc można z tego wywnioskować, że trzeba by pożegnać się z co najmniej jedynym z pary Bradley – Smart. Na ten moment nie jest oczywiście wcale potwierdzone, że zespoły prowadzą jakiekolwiek rozmowy, jednak Presti na pewno nie odda takiej gwiazdy jak Westbrook za bezcen. Czy Danny powinien być zainteresowany?