Hawks wymienią Teague’a na Noela?

Wkroczyliśmy w ostatnią fazę sezonu, będąc świadkiem pojedynku rewanżowego za zeszłoroczne finały ligi. Golden State Warriors wygrali pierwsze spotkanie z Cleveland Cavaliers, ale jeszcze przed meczem otrzymaliśmy też jedną z pierwszych plotek z zaufanego źródła – Shams Charania z Yahoo! doniósł bowiem, że Atlanta Hawks i Philadelphia 76ers prowadzą rozmowy na temat wymiany dwójki swoich zawodników. Jest to informacja o tyle ważna z punktu widzenia bostońskiego kibica, że rozmowy te dotyczą transferu Jeffa Teague’a i Nerlensa Noela, a przecież ten drugi łączony jest z Celtami jako potencjalny cel przy ewentualnej wymianie trzeciego wyboru w zbliżającym się wielkimi krokami drafcie.

Trudno spierać się o to, dla której z drużyn byłby to lepszy ruch – Nerlens Noel może mieć swoje braki w ataku, a do tego po przyszłym sezonie zapewne będzie chciał znacznej podwyżki, jednak dziwnym ruchem ze strony 76ers byłoby pozyskiwać rozgrywającego, który za rok wejdzie na rynek jako niezastrzeżony wolny agent. Z jednej strony trzeba skapitalizować któregoś z trójki podkoszowych prospektów, ale czemu zrobić to w wymianie po zawodnika, na którego tak w zasadzie wystarczyłoby poczekać rok i dopiero wtedy zaoferować mu umowę.

Jest też takie ryzyko, że jeśli Sixers ściągną Teague’a teraz i nie dogadają się z nim latem, co do nowej umowy to ten może zakończeniu sezonu przetestować rynek i ostatecznie zostawić Sixers z niczym, nie chcąc spędzić swoich teoretycznie najlepszych lat w Filadelfii. Noel tymczasem byłby fajnym dodatkiem do i tak niezłego przecież defensywnie frontcourtu Hawks, choć jego przyjście mogłoby też oznaczać, że z Atlanty odchodzi Al Horford. Kluczyki w prowadzeniu Jastrzębi przejąłby za to lubiany przez bostońskich fanów Dennis Schroeder.

Sixers już od kilku lat szukają rozgrywającego, a Teague był jednym w ubiegłym sezonie graczem obok Stepha Curry’ego, który notował co najmniej 15 punktów oraz pięć asyst na mecz przy co najmniej 40-procentowej skuteczności zza łuku. Zdaje się więc, że Brian Colangelo już oficjalnie potwierdza, że w Filadelfii nie mają już zamiaru powoli budować drużynę, a co za tym idzie chyba maleją trochę szanse na pozyskanie przez Boston Celtics któregoś z dwójki Noel/Jahlil Okafor w zamian za trzeci wybór w tegorocznym drafcie.