Sixers myślą o transferze wysokich

Chad Ford z ESPN w jednym z ostatnich wywiadów radiowych powiedział, że jego zdaniem na starcie przyszłego sezonu w koszulce Philadelphia 76ers nie zobaczymy albo Jahlila Okafora, albo Nerlensa Noela. Jest to pokłosie kolejnych już plotek o transferowaniu przez Sixers swoich podkoszowych, gdyż jeśli do zdrowia wróci Joel Embiid to w Filadelfii może po prostu zabraknąć minut na rozwój wszystkich tych graczy. Jeszcze pod koniec tegorocznego trade deadline było sporo doniesień, jakoby Boston Celtics rozmawiali z Szóstkami o ewentualnym transferze wspomnianego Okafora (którym to Celtowie byli już zainteresowani podczas nocy draftu), ale wtedy nic z tego nie wyszło. Latem będzie chyba szansa na drugą turę.

Zdaniem Forda w Filadelfii oczekują już na powrót Embiida, którego wybrali w drafcie przed dwoma laty, lecz ten z powodu problemów z kolanem wciąż nie miał jeszcze okazji zadebiutować w NBA. Ekspert portalu ESPN wierzy, że w związku z tym Sixers nie będą już dłużej czekać i najprawdopodobniej jeszcze przed startem następnego sezonu spróbują wytransferować któregoś z dwójki swoich podkoszowych – tym bardziej, że Noel i Okafor to mimo wielu różnić zawodnicy jednak podobni, bo operujący głównie blisko obręczy.

I dlatego coraz więcej osób nie wierzy, że ta dwójka może ze sobą dobrze współpracować, co potwierdzają też zresztą statystyki, które ukazują, że Noelowi bez Okafora i Okaforowi bez Noela jednak trochę lepiej. Ford wskazuje, że Sixers troszeczkę bardziej cenią sobie Noela, ale to Okafor ma z kolei większą chyba wartość transferową. I rzeczywiście, to o transferze Jahlila dyskutuje się najczęściej, a wśród licznych propozycji jednym z poważniejszych kandydatów do jego pozyskania są Boston Celtics i ich trzeci wybór w drafcie.

Warto wspomnieć, że to jednak Noel jest chłopakiem „stąd”, czyli z okolic Bostonu i w przeszłości był wielkim kibicem Celtics, ale już od nocy draftu przed rokiem słyszy się o zainteresowaniu Celtów tym utalentowanym ofensywnie Okaforem – i kto wie, czy trzeci pick w tegorocznym naborze nie byłby w stanie nakłonić Sixers do oddania 20-letniego podkoszowego. Gdyby Ford zasiadał w zarządzie Sixers to przyklepałby taki transfer nawet jutro. A co Wy o tym sądzicie? Czy Danny Ainge powinien oddać trójkę w drafcie za Okafora lub Noela?