AB w najlepszej piątce obrońców

Avery Bradley po raz drugi w karierze został wybrany do piątki najlepszych obrońców sezonu regularnego. Kilka lat temu było to miejsce w drugiej piątce, a tym razem jest to tych pięciu rzeczywiście najlepszych defenderów. Jest to całkiem miłe i na pewno ważne dla Bradleya wyróżnienie, który znalazł się w zacnym gronie, dołączając do Chrisa Paula, Kawhi Leonarda, Draymonda Greena oraz DeAndre Jordana. Leonard jako jedyny został wybrany jednogłośnie. W drugiej piątce znaleźli się natomiast Tony Allen, Jimmy Butler, Paul George, Paul Millsap oraz Hassan Whiteside. Warto przypomnieć, że Bradley został doceniony także w głosowaniu na najlepszego obrońcę, gdzie był najwyżej sklasyfikowanym guardem.

Bostoński zespół pod koniec sezonu sporo agitował za tym, by właśnie docenić 25-letniego zawodnika, który w poprzednim sezonie powrócił do ścisłej elity pod względem obrony na piłce. Takie wyróżnienie od zawsze było dla Bradleya bardzo ważne i bardzo znaczące, gdyż jego defensywa to jego największa duma. Bardzo więc fajnie, że i w tym głosowaniu uplasował się tak wysoko, zbierając łącznie 149 punktów i spokojnie wyprzedzając m.in. Tony’ego Allena (121) czy Jimmy’ego Butlera (62). Ale nie był jedynym Celtem w zestawieniu.

Docenieni zostali także Jae Crowder oraz Marcus Smart. Ten pierwszy był naprawdę blisko drugiej piątki, gdyż zdobył ostatecznie 47 punktów, czyli tylko o jeden mniej niż Paul George. Potwierdza to jednak tylko, jak wielki postęp wykonał ostatnio Crowder i że nie przeszło to obojętnie w oczach osób związanych z ligą. Tymczasem drugoroczniak Smart zebrał tylko siedem punktów, ale biorąc pod uwagę jego wiek to i tak dużo – miejmy nadzieję, że to dopiero zapowiedź przyszłości, w której Smart rokrocznie będzie plasował się wysoko.