Ainge: Rozważamy wszystkie opcje

Danny Ainge lubi mieć dużo opcji, więc nie jest zaskoczeniem, że nawet w przypadku wylosowania picku numer jeden w grę będzie wchodziło wiele scenariuszy. GM Celtów przyznał to podczas rozpoczętego w czwartek Draft Combine w Chicago, gdzie wprost powiedział, że nie jest do końca pewien, jak bardzo na przyszłość zespołu wpłynęłoby ewentualne wybieranie z numerem jeden w tegorocznym naborze. Na ten moment nie wiadomo też, jak bardzo Celtics cenią sobie dwójkę kandydatów do bycia numerem jeden w drafcie, czyli Bena Simmonsa i Brandona Ingrama, bo to od tego zależy, czy Bostończycy woleliby zostawić sobie zawodnika, czy też włączyć ten pick w potencjalne rozmowy transferowe.

Do loterii draftu coraz bliżej, pozostało już ledwie kilka dni. Nic dziwnego, że im bliżej, tym więcej różnych teorii i nowych scenariuszy. Jednym z nich – chyba tym najszczęśliwszym dla Celtów – jest oczywiście wylosowanie jedynki, ale choć będzie to scenariusz idealny to jednak przysporzy kolejnych dylematów bostońskiej drużynie. Czy sobie ten pick zostawić, na kogo postawić, a może jednak wytransferować? Ainge nie wyklucza żadnej możliwości i mówi wprost, że nie wie jeszcze, jak wylosowanie jedynki wpłynie na zespół:

„Myślę, że wybór numer jeden zdecydowanie ma dużą wartość, ale tak czy siak będziemy zastanawiać się nad transferowaniem tego wyboru albo skorzystaniem z niego, by móc rozwijać dobrego, młodego zawodnika. Przyjrzymy się każdej opcji, jakiej tylko będziemy mogli, by zrobić jak najlepiej dla drużyny.”

Generalny menedżer Celtics dodał również, że jest bardzo mała szansa, aby zespół wykorzystał wszystkie osiem picków, jakie posiada w tegorocznym drafcie. Zdradził, że część z nich może zostać użyta w ramach tzw. draft-and-stash, co oznaczałoby postawienie na europejskich zawodników, ale zapowiedział też, że od końca loterii aż do draftu Celtowie będą uczestniczyć w wielu konwersacjach. Przypomnijmy, że losowanie picków odbędzie się już 17 maja, natomiast sam draft będzie miał miejsce już za nieco ponad miesiąc, 23 czerwca.