Dziennikarze docenili Bradleya

Avery Bradley w końcu usłyszał dobrą wiadomość – nie jest to co prawda informacja o tym, że będzie mógł wrócić do gry w najbliższym czasie, ale zawsze miło jest zostać docenionym. A obrońca Celtics został doceniony przez panel 130 dziennikarzy z całej Ameryki Północnej – dokładniej przez dwunastu, którzy w głosowaniu na najlepszego defendera ubiegłego sezonu oddali głosy właśnie na bostońskiego guarda. Bradley zebrał łącznie 14 punktów, dostając jeden głos na drugie i jedenaście głosów na trzecie miejsce. Głosowanie po raz kolejny z rzędu wygrał Kawhi Leonard, który był numerem jeden dla 84 dziennikarzy i zebrał łączną sumę 547 punktów, dzięki czemu z łatwością wyprzedził konkurencję.

Leonard miał bowiem ponad 120 punktów przewagi nad drugim Draymondem Greenem. Trzeci z bardzo dużą różnicą do tej dwójki był Hassan Whiteside. Z kolei Bradleya można chyba nazwać najlepszym obrońcą wśród obrońców, bowiem na miejscu szóstym jest on pierwszym na liście guardem. Dwie pozycje za nim uplasował się Tony Allen, a pod koniec stawki mamy jeszcze Kyle’a Lowry’ego oraz Chrisa Paula. Co ciekawe, Bradley nie jest jednym Celtem w zestawieniu – Walt Frazier miał Jae Crowdera na trzecim miejscu.

Szczegóły głosowania są dostępne tutaj, warto zobaczyć, kto na kogo głosował – Bradley zebrał na przykład głosy od osób, które na co dzień związane są z bostońskim mediami, a więc m.in. od Briana Scalabrine’ego z CSNNE, czy też od Gary’ego Washburna z Boston Globe, ale docenili go też dziennikarze związani z… Warriors.