Crowder wraca do treningów

Boston Celtics przegrali w poniedziałek w Los Angeles, ale w ten sam dzień usłyszeli przynajmniej jedną dobrą wiadomość – Jae Crowder ma wrócić do treningów już w środę. Jest to znakomita informacja dla zespołu, który wciąż walczy o jak najlepszą lokatę w Konferencji Wschodniej i co by nie mówić, ma problemy bez swojego skrzydłowego, notując bilans czterech zwycięstw i czterech porażek bez Crowdera. Bardzo możliwe, że 25-latek wróci więc do gry jeszcze w tym tygodniu – Celtom zostały do rozegrania jeszcze trzy mecze w ramach wyjazdowego tripu, który zakończą w niedzielę starciem z Los Angeles Lakers (będzie to też ostatni w karierze pojedynek Kobe’ego Bryanta z bostońską ekipą).

Początkowo mówiło się, że Crowder opuści co najmniej dwa tygodnie, choć on sam był bardziej optymistyczny i zasugerował, że może wróci nawet szybciej. Do tego jednak nie doszło i wydaje się, że jest to dobra decyzja, aby nie spieszyć się z powrotem 25-latka. Oczywiście, drużyna ma problemy i nie może sobie do końca poradzić z jego absencją, ale o wiele rozsądniej jest zadbać o zdrowie Crowdera i nie ryzykować ewentualnego pogorszenia kontuzji, tym bardziej, gdy playoffs zbliżają się już naprawdę wielkimi krokami.

W najbliższy piątek miną trzy tygodnie od meczu z Houston Rockets, w którym Crowder doznał feralnego skręcenia kostki. W środę ma wrócić do treningów, a bostoński sztab chce zobaczyć, jak na ten powrót do ćwiczeń zareaguje kostka zawodnika i na tej podstawie zostanie podjęta decyzja, co do ewentualnego powrotu na parkiet. Warto przypomnieć, że przed Celtami mecze back-to-back, w czwartek z Blazers i w piątek z Warriors. Crowder jest z drużyną od początku tripu, mając nadzieję, że wróci do gry przed powrotem do Bostonu.