Stevens trenerem miesiąca!

Boston Celtics w mocnym stylu zakończyli luty, wygrywając w poniedziałek dziewiąty z dwunastu rozgrywanych w drugim miesiącu kalendarzowym meczów. Nic więc dziwnego, że za tak dobrą postawę drużyny wyróżniony został jej trener – Brad Stevens został bowiem we wtorek wybrany najlepszym trenerem Konferencji Wschodniej za miesiąc luty. To drugie takie wyróżnienie w karierze 39-letniego coacha. Po raz pierwszy tytuł „trenera miesiąca” Stevens otrzymał w kwietniu 2015 roku, kiedy to C’s zakończyli sezon z siedmioma wygranymi w ostatnich ośmiu meczach. W Konferencji Zachodniej wyróżniono trenera najbliższych rywali Celtów, czyli Terry’ego Stottsa z rewelacyjnych ostatnio Portland Trail Blazers.

W środę zapowiada się więc bardzo ciekawy pojedynek w TD Garden, gdzie zmierzą się dwie bardzo gorące drużyny. Celtics zanotowali w lutym bilans 9-3, wygrywając przy tym wszystkie sześć spotkań w Ogródku, dzięki czemu przedłużyli serię kolejnych zwycięstw u siebie do dwunastu. Dziesięć razy przekraczali granicę stu punktów i pod tym względem byli w lutym najlepszym zespołem na Wschodzie, notując średnio 110.8 punktów na mecz. Wygrali m.in. z Heat czy Cavs, co sprawiło, że umocnili się na trzeciej lokacie w konferencji.

Blazers z kolei wygrali w lutym dziewięć z 11 spotkań, pokonując m.in. Golden State Warriors. Stevens i Stotts to też zresztą dwóch bardzo mocnych kandydatów w wyścigu po tytuł trenera sezonu. Tymczasem bostoński coach udzielił wywiadu Chrisowi Manniksowi, w którym przyznał, że jako asystent na uniwerku Butler aplikował na posadę głównego trenera jednej z drużyn z dywizji trzeciej, ale koledż nie był zainteresowany jego usługami. Stevens został na Butler, przejął Bulldogs, zbudował silną drużynę, a reszta jest już historią…