Horford wciąż łączony z C’s

Do trade deadline pozostało już tylko kilka dni, dlatego pojawia się coraz więcej plotek transferowych. Orlando Magic chcą podobno zrobić pierwszy duży ruch w tym okienku, a w Atlancie cały czas zastanawiają się, czy nie zrobić większego przetasowania składu. I tak, według wielu raportów C’s są bardzo aktywni, a Chris Mannix informuje, że według jego informacji Bostończycy są realną opcją na nowy dom dla Ala Horforda. To już kolejny raz, kiedy nazwisko podkoszowego Hawks łączone jest z Celtami, ale Mannix uprzedza, aby nie ekscytować się za bardzo już teraz, bo jeśli Jastrzębie rzeczywiście zrobią ruch to będzie to raczej dopiero 18 lutego – tym bardziej, że teraz ich żądania są podobno „szalone”.

Inne raporty mówią natomiast, że Celtowie są jednym z aktywniejszych zespołów na rynku i w swoich staraniach są agresywni. A szukają podobno weterana, który mógłby zrobić różnicę. W plotkach – prócz Horforda – pojawiali się też m.in. Danilo Gallinari czy Jeff Teague, natomiast Danny Ainge w jednym z wywiadów przyznał, że choć chce wzmocnić swój zespół to jednak trzeba pozostać cierpliwym. Dodatkowo, stwierdził również, że nie będzie wykładał wszystkich swoich assetów, aby pozyskać doświadczonego zawodnika.

Wypowiedział się również na temat tego, czy pozyskałby gracza, który latem zostanie wolnym agentem – a w takiej sytuacji jest właśnie Horford. Zdaniem generalnego menedżera Celtics wszystko zależy od tego, jaki to zawodnik, ile ma lat oraz jaka jest szansa, że latem przedłuży kontrakt z zespołem. No i raz jeszcze zapowiedział, że trudno będzie od niego wyciągnąć tegoroczny pick od Nets przed trade deadline – jeśli bowiem Celtowie mieliby rzeczywiście ten wybór transferować to będzie to raczej dopiero po czerwcowej loterii draftu.

UPDATE (piątek, 18:43): Źródła powiedziały Boston Globe, że C’s nie są zainteresowani Howardem, natomiast co do Horforda to w Bostonie bardzo dobrze o nim myślą, ale do transferu raczej nie dojdzie i jeśli już Ainge miałby starać się o 30-latka to raczej latem, kiedy ten wejdzie na rynek wolnych agentów.