C’s z reprezentantem w konkursach

To niestety nie Kelly Olynyk w konkursie trójek, bowiem Kanadyjczyk mocno niesprawiedliwie został pominięty i nie zaprezentuje swoich umiejętności strzeleckich w Toronto, gdzie urodził się i spędził pierwsze lata swojego życia. Zamiast niego w konkursie wystąpią m.in. Chris Bosh czy James Harden. Ale jest też dobra wiadomość, bo w sobotę zobaczymy w konkursach jednego Celta i będzie to Isaiah Thomas. Filigranowy rozgrywający weźmie udział w Skills Challenge i będzie miał okazje do poprawy wyniku sprzed roku, kiedy to jeszcze w barwach Phoenix Suns odpadł w pierwszej rundzie zmagań. I rywali będzie miał ciekawych, bo w tegorocznej edycji jest aż czterech podkoszowych.

Dziwne jest pominięcie Kelly’ego Olynyka, który liczył na powołanie i na pewno jest rozczarowany, tym bardziej, że w kampanię na jego rzecz zaangażowali się Celtics oraz niektórzy zawodnicy. Pełen skład konkursu  – wraz z wspomnianymi Hardenem i Boshem – tworzą Devin Booker, Kyle Lowry, J.J. Reddick, Khris Middleton oraz oczywiście Splash Brothers w osobach Stepha Curry’ego i Klaya Thompsona. Olynyk trafia na lepszym procencie niż połowa składu, a oddaje tylko 0.3 trójki na mecz mniej niż taki Bosh.

W konkursie umiejętności będziemy mieli za to po raz pierwszy w historii kilku podkoszowych i będą to DeMarcus Cousins, Anthony Davis, Karl-Anthony Town oaz Draymond Green. Pozostała czwórka to zwycięzca z ubiegłego roku, czyli Patrick Beverley oraz Jordan Clarkson, C.J. McCollum i nasz Isaiah Thomas. W konkursie wsadów wystąpią za to Will Barton, Aaron Gordon, Andre Drummond oraz Zach LaVine, który spróbuje obronić tytuł. I tylko tego Olynyka żal, bo choć konkurs trójek zapowiada się naprawdę ciekawie to KO powinien tam być.