Toronto nie dla Thomasa?

Isaiah Thomas postawił sobie przed sezonem za cel, aby zagrać w All-Star Game. Na razie jednak wszystko wskazuje na to, że Thomas nie wyląduje w Toronto za sprawą pierwszej szansy, czyli poprzez głosowanie kibiców. NBA ogłosiła bowiem w czwartek wieczorem kolejne cząstkowe wyniki i Thomas po raz trzeci z rzędu znalazł się pod koniec pierwszej dziesiątki wśród obrońców z Konferencji Wschodniej. Wielkich zmian w stosunku do poprzedniego tygodnia nie było zresztą na całej liście, bo zarówno Carmelo Anthony na Wschodzie, jak i Draymond Green na Zachodzie utrzymali trzecie miejsce i niewielką przewagę nad swoimi głównymi rywalami w osobach odpowiednio Andre Drummona i Kawhi Leonarda.

Nie pomagają takie gwiazdy jak Snoop Dogg czy Floyd Mayweather Jr. – obaj ci panowie włączyli się w kampanie popierającą udział Thomasa w All-Star Game w Toronto, jednak nie przyniosło to większych skutków. 26-latek z wynikiem prawie 112 tys. głosów wciąż jest na dziewiątym miejscu wśród guardów w Konferencji Wschodniej, a jedno miejsce przed nim cały czas znajduje się Jeremy Lin. Prowadzą Dwyane Wade i Kyrie Irving, choć tego ostatniego gonią jeszcze Kyle Lowry oraz niesamowity ostatnio Jimmy Butler.

Marcin Gortat pozostał na 12. miejscu wśród wysokich, a w pierwszej piątce na pewno zobaczymy LeBrona Jamesa oraz Paula George’a. Trzecie miejsce na razie zajmuje Carmelo Anthony, ale tylko siedem tysięcy głosów mniej ma Andre Drummond. Na Zachodzie z kolei jest dwóch liderów głosowania, czyli Stephen Curry i Kobe Bryant, którzy jako jedyny otrzymali już ponad milion głosów. Ba, Kobe zebrał ponad półtora miliona głosów i zabierze miejsce w pierwszej piątce Draymondowi Greenowi lub też Kawhi Leonardowi.

Backcourt stworzą zapewne wspomniany Curry oraz Russell Westbrook, a frontcourt dopełni koleżka Westbrooka, czyli Kevin Durant. Koniec głosowania 18 stycznia, ostateczne wyniki zostaną podane trzy dni później, kiedy to w specjalnym programie na TNT poznamy pierwsze piątki obu konferencji. Przypomnijmy, że tegoroczny weekend gwiazd wystartuje 12 lutego, a 14 lutego odbędzie się pojedynek All-Stars w Toronto. Isaiah Thomas, który ostatnio gra przecież naprawdę dobrze, będzie miał jeszcze szansę na nominacje od trenerów.