Głosowanie do ASG rozpoczęte!

NBA ogłosiła, że od 10 grudnia rozpocznie się głosowanie na zawodników, którzy wystąpią w pierwszych piątkach w przyszłorocznym All-Star Game. Mecz odbędzie się 14 lutego w Toronto w hali Air Canada Centre i będzie to już 65 takie spotkanie w historii ligi, a poprzedzi je oczywiście szereg innych wydarzeń, w tym m.in. starcie najlepszych młodych zawodników w piątek czy coroczne konkursy w sobotę. W ubiegłych latach Boston Celtics nie mieli swojego przedstawiciela podczas Meczu Gwiazd, a ostatnimi wybranymi przez fanów zawodnikami Zielonych byli Kevin Garnett oraz Rajon Rondo w 2013 roku. Jeśli jednak Celtowie utrzymają dobrą formę to kto wie, może któremuś uda się załapać do ASG.

Głosować można na różne sposoby, bo od tego roku także poprzez wyszukiwarkę Google, ale oprócz tego także na stronie NBA.com, poprzez oficjalną appkę NBA, wysyłając SMS-a oraz za pośrednictwem platform społecznościowych jak Facebook, Twitter czy Instagram. Po więcej szczegółów warto zajrzeć do oficjalnego oświadczenia wydanego przez ligę. Głosowanie potrwa do 19 stycznia, a pierwsze piątki zostaną ogłoszone dwa dni później. Cząstkowe wyniki zostaną podane kolejno 25 grudnia, 7 i 14 stycznia.

Najprościej jest oczywiście napisać na Twitterze czy Facebooku imię i nazwisko zawodnika oraz dodać hashtag #NBAVote, co jest równoznaczne z oddaniem głosu. Można głosować codziennie, maksymalnie na dziesięciu zawodników w ciągu jednego dnia. Zachęcamy do oddawania głosów na graczy Celtics oraz na naszego rodzynka w NBA, czyli Marcina Gortata. Celtowie grają nieźle i jeśli dalej będą wygrywać to przede wszystkim Isaiah Thomas – który taki obrał sobie również cel na ten sezon – ma spore szanse na wyróżnienie.