Znamy terminarz 2015/16!

W tym roku obyło się bez większych przecieków – Boston Celtics, jak i 29 innych drużyn NBA, poznali terminarz na nadchodzący sezon. W przeciwieństwie do ubiegłego roku, tym razem liga była nieco łaskawsza i dała Celtom więcej niż jedno spotkanie na arenie telewizji narodowej. Najważniejsza jednak informacja jest taka, że Celtics rozpoczną sezon 28 października u siebie, meczem z Philadelphia 76ers. Rywal nie jest z najwyższej półki (a raczej wręcz przeciwnie), a więc jest wielka szansa, że drugi rok z rzędu Bostończycy rozpoczną sezon od zwycięstwa. Warto dodać, że Celtowie rozpoczną sezon od trzech meczów w TD Garden, gdzie również sezon zakończą. Jeden mecz rozegrają w Meksyku.

Najważniejsze notki odnośnie terminarza na przyszły sezon:

  • Startujemy już 28 października i to jest informacja najważniejsza, ponieważ to do tej daty będziemy odliczać ze zniecierpliwieniem. Potem będą jeszcze dwa spotkania w Ogródku i dopiero 4 listopada pierwszy wyjazdowy mecz, czyli wizyta Brada Stevensa w bardzo bliskim mu stanie Indiana.
  • Jeśli chodzi o mecze, które warto zakreślić w kalendarzu ze względu na część emocjonalną to tutaj mamy oczywiście kilka powrotów byłych już Celtów. Rajon Rondo ze swoim nowym klubem – Sacramento Kings – przyjedzie do Bostonu w lutym przyszłego roku, ale Celtics zobaczą się z nim znacznie wcześniej, bo 3 grudnia w Meksyku. Paul Pierce oraz Doc Rivers odwiedzą Beantown trzy dni po Rondo, czyli 10 lutego. Kevin Garnett z kolei pojawi się w TD Garden jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia.
  • Warto też zwrócić uwagę na powroty obecnych graczy bostońskiego zespołu – np. taki Amir Johnson już w drugim meczu w sezonie zmierzy się ze swoim byłym klubem, a do Toronto po raz pierwszy pojedzie dopiero w przyszłym roku, 20 stycznia. Broniący tytułu Golden State Warriors będą w Bostonie już 11 grudnia, ale David Lee na powrót do San Francisco poczeka aż do kwietnia.
  • Wielu kibiców zawsze sprawdza też, kiedy Celtics mierzą się z odwiecznymi rywalami z Los Angeles. Otóż Lakers zawitają do Ogródka jeszcze w tym roku, na sam koniec grudnia (choć akurat w tym roku Celtowie będą mogli lepiej zagospodarować sobie spędzanie Sylwestra, ponieważ zarówno 31 grudnia, jak i 1 stycznia mają wolne), ale wyprawa do Miasta Aniołów została ustalona na kwiecień. Będzie to zresztą ostatni mecz najdłuższego tripu w sezonie, czyli pięciu meczów na Zachodzie na przełomie marca i kwietnia. Celtics zagrają wtedy po kolei z Suns, Clippers, Trail Blazers, Warriors oraz Lakers.
  • Jeśli chodzi o tegoroczną przerwę na All-Star Weekend to będzie ona trwała osiem dni – ostatni mecz u siebie przeciwko Clippers odbędzie się 10 lutego, a pierwszy mecz po przerwie to spotkanie z Utah Jazz na wyjeździe 19 lutego, a więc w okolicach przyszłorocznego trade deadline.
  • Tak jak w ubiegłym sezonie, Celtics rozegrają 18 19 serii back-to-back (Deo zawsze czujny!). Młoda drużyna nieźle poradziła sobie z tym zadaniem przed rokiem, dlatego też w tym sezonie nie powinno być gorzej. 11-krotnie drugi mecz z takiej serii odbędzie się w hali przeciwnika. Jest też jeden przypadek czterech meczów w ciągu pięciu dni (12-16 stycznia), a w listopadzie Celtics dwukrotnie mają pięć spotkań na przestrzeni tygodnia.
  • A na koniec warto wspomnieć o czymś, co w zeszłym sezonie było bardzo głośną sprawą. Rok temu Celtics dostali zaledwie jeden mecz w telewizji narodowej, przy czym potem tak czy siak ten mecz został zdjęty, ale koniec końców Bostończycy na jedno takie spotkanie się załapali. Tym razem z góry zaplanowanych jest siedem takich spotkań: pięć razy na ESPN (9 grudnia vs przeciwko Bulls, 13 stycznia vs Pacers, 19 lutego vs Jazz, 16 marca vs Thunder oraz 1 kwietnia vs Warriors) oraz dwa razy na TNT (24 listopada vs Hawks i 7 stycznia vs Bulls). Do tego są też trzy mecze transmitowane przez NBA TV.

To by było na tyle, jeśli chodzi jeszcze o koniec sezonu to Celtowie dwa ostatnie spotkania rozegrają w TD Garden, 11 kwietnia mierząc się z Charlotte Bobcats, a dwa dni później – na sam koniec – zagrają z Miami Heat. Cały terminarz do obejrzenia w odpowiednim dziale już na naszej stronie (przyda się skrót CTRL+F5). A tymczasem odliczamy już dni do startu sezonu i pierwszego meczu Celtics – do tego momentu pozostało jeszcze 76 dni. Ciekawi nas też, na który mecz Wy czekacie najbardziej?