Trzech Celtów poleci do Afryki

Marcus Smart oraz Evan Turner znaleźli się w składzie drużyny Świata na mecz przeciwko drużynie Afryka. Dodatkowo, asystentem trenera Lionela Hollinsa, który poprowadzi Team World, będzie coach Brad Stevens. Spotkanie rozegrane zostanie 1 sierpnia w Johannesburgu w Republice Południowej Afryki, a transmisją na żwo zajmie się stacja ESPN. Bilety już dawno zostały wyprzedane. Smart oraz Turner znaleźli się w jednym zespole z m.in. Chrisem Paulem, braćmi Gasol czy starym znajomym w osobie Jeffa Greena. Tymczasem największymi gwiazdami drużyny przeciwnej będą Luol Deng, Giannis Antetokounmpo czy Nicolas Batum. Będzie to pierwszy w historii mecz pod egidą NBA rozegrany na Czarnym Lądzie.

Choć składy ogłoszono dopiero dziś to jednak zainteresowanie meczem już od dłuższego czasu jest ogromne, czego najlepszym dowodem jest fakt, że w kasach od dawna nie ma biletów. Nic dziwnego, skoro po raz pierwszy do Afryki przyjadą największe gwiazdy NBA, wśród których znajdziemy także dwóch zawodników Celtics. Taki wybór to spore wyróżnienie, a kolegami Smarta i Turnera będą wspomniani Paul, Pau i Marc Gasol (Hiszpania) oraz Green, ale także Kenneth Faried, Bradley Beal i Nikola Vucević (Czarnogóra).

Z kolei w drużynie Afryki prócz Denga, Antetokounmpo i Batuma zobaczymy również takich graczy jak Al-Farouq Aminu, Bismack Biyombo, Boris Diaw, Gorgui Dien, Festus Ezeli oraz Luc Mbah a Moute. Do składu został także powołany Serge Ibaka, jednak z powodu urazu nie będzie on w stanie wystąpić w tym spotkaniu. Gracze urodzeni w Afryce bądź z korzeniami w tamtejszych rejonach zagrają pod przewodnictwem trenera Gregga Popovicha, którego asystentami będą Mike Budenholzer oraz Monty Williams.

Na meczu pojawią się m.in. komisarz Adam Silver czy byłe gwiazdy NBA, a obecnie ambasadorowie ligi jak Dikembe Mutombo i Hakeem Olajuwon. Spotkanie odbędzie się w Ellis Park Arena, a dla fanów z Europy odbędzie się w przyzwoitej godzinie, bowiem już o 15:00 czasu polskiego. Warto dodać, że całe przedsięwzięcie będzie miało miejsce w ramach 13. edycji Basketball without Borders, czyli wspólnego programu NBA oraz FIBA, który od 2003 roku objął już ponad 1000 młodych zawodników z 31 afrykańskich krajów.